Hamepakko?

ottaako_vai_eikö

Olen hakemassa erääseen aupair-perheeseen ja perhe vaikuttaa todella mukavalta. Minua kuitenkin hiertää se, että perhe vaatii hameiden tai mekkojen käyttöä aina, siis myös perheen oma naisväki käyttää niitä aina ja he eivät suvaitse naispuolisilta henkilöiltä housujen käyttöä. Suomessa on hirvittävän usein käytä hameita, pari kertaa kesässä sekä juhlissa. Mitä mieltä olette tuollaisesta vaateesta?

2

259

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vierailija-7362

      Mun mielestä pitäis saada pukeutua niinku ite haluu!:D tai ei ne voi vaatii sun pukeutuu miten ne haluu.. Ymmärrän jos joku perhe ei esim. Haluu et on paljastavii vaatteita.. Mitä mieltä ite oot?

    • uskomus8475

      Jos hame on noin tärkeä juttu sille perheelle, siellä voi olla muitakin piileviä kulttuuri-eroja, mitkä tulee sulle esiin vasta perillä. Uskon, että sulle löytyy mukava Aur Pair- perhe, joka antaa sun pukeutua niin kuin haluat.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!

      Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem
      Maailman menoa
      30
      2592
    2. Yksi kuoli nokkakolarissa

      Asiasta YLEn verkkosivuilla uutinen klo 23.02. Oliko itsemurha?
      Oulainen
      11
      1262
    3. Helvetistä ei ole paluuta

      Kun ihminen laskeutuu kuolleiden maailmaan, kauhujen valtakuntaan ja tuonelan ovet sulkeutuu kiinni, se on karu tunne ku
      Idän uskonnot
      333
      1002
    4. Mikä on kaivattusi ammatti

      entäpä sinun? 💶
      Ikävä
      44
      871
    5. Terveisiä vanhemmalle

      J-miehelle. Ehkä nähdään vielä 😉
      Ikävä
      45
      844
    6. Järjetön Topi-ilta

      Lisää tappiota konkurssipesälle. Miten voi olla mahdollidta , että annetaan järjestää tämä. Sorsakoski pyörii haudassaan
      Ähtäri
      20
      829
    7. Miksi nainen nukut huonosti

      Onko sulla jotakin huolia, vai jotakin miestäkö mietit? Vai tunnemaailmassako velloo? Ajatteletko koskaan minua? Paljo
      Ikävä
      61
      754
    8. Niin siinä Kävi

      Ettemme koskaan saaneet toisiamme
      Ikävä
      44
      730
    9. Halutaan toisiamme

      Mutta se on Salaisuus❤️
      Intohimo
      44
      716
    10. Jos olisit kaivattusi

      Kanssa kahdestaan samassa tilassa niin miten kävisi
      Ikävä
      46
      646
    Aihe