Miksi maahanmuuttokriitikot eivät kritisoi kantist

Miksi maahanmuuttokriitikot eivät kritisoi kantisten väkivalta tekoja julkisesti? Kuten raiskauksia, pahoinpitelyitä ja murhia?

Entä miksi maahanmuuttokriitikot hyökkäävät muiden kimppuun ja sytyttävät tuhopolttoja?
1763
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Omista surkimuksista ei päästä eroon, ei ole pakko ottaa muiden maiden surkimuksia.
Missä on maahanmuuttokriitikot sytyttäneet tuhopolttoja?
Aivan.

Äänestä
  • Et sitten ole seurannut uutisia viime kuukausina...

    Äänestä

  • On ollu aika iso haloo kantisten tekemistä rikoksista. Ihan MV-lehden sivuilla. Ketään syrjimättä kuule.

    Äänestä

  • Tuhotyön yritys pakolaiskeskuksessa.

    Äänestä

  • Savupommeja pakolaiskeskuksessa.

    Äänestä

  • Pakolaiskeskuksessa kirjoitti:

    Tuhotyön yritys pakolaiskeskuksessa.

    Mistä tiedät että tekijä on kantasuomalainen? Minä ainakin tuomitsen tälläisen teon joka tapauksessa.

    Äänestä

  • poltto kirjoitti:

    Et sitten ole seurannut uutisia viime kuukausina...

    Oliko tuomio jo annettu, oliko tuomiossa maininta maahanmuuttokriittinen?
    Aivan.

    Äänestä

  • J_Z_B kirjoitti:

    Mistä tiedät että tekijä on kantasuomalainen? Minä ainakin tuomitsen tälläisen teon joka tapauksessa.

    Poliisi sai tekijät kiinni. Olivat paikkakuntalaisia.

    Äänestä

Kukapa sitä omaan leikkikehäänsä kusisi? Nää rasistithan on itse väkivaltarikollisia ja raiskaajia.

Äänestä

http://www.savonsanomat.fi/uutiset/kotimaa/kaksikko-kidutti-naista-kolme-tuntia-tuomio-pysyy/2153899


Kaksikko kidutti naista kolme tuntia – Huomasivat lopulta erehtyneensä henkilöstä
17:06 (17:21)

Kontiolahdella viime helmi-maaliskuun vaihteessa tapahtuneesta raa'asta ja julmasta väkivallasta annetut tuomiot pysyvät ennallaan.

Pahoinpitely tapahtui asunnossa, jossa nelihenkinen porukka oli viettänyt iltaa alkoholia juoden. Toinen seurueen miehistä oli poistunut paikalta, jonka jälkeen 41-vuotias mies ja 33-vuotias nainen pyysivät asuntoon jääneen naisen vessaan tupakalle.

Vessassa naisen kädet ja jalat sidottiin ja hänen suuhunsa laitettiin sukka. Häntä viilleltiin mattoveitsellä ja korvaa leikattiin leikkurilla. Haavoihin laitettiin suolaa ja niitä poltettiin kuumalla raudalla. Naisen reiteen poltettiin hiusraudalla kirjaimet SS.

Pahoinpitely kesti kolme tuntia. Käräjäoikeuden tuomiossa tekoa kuvattiin kidutukseksi.

Uhrin mukaan häneltä oli tivattu pahoinpitelyn yhteydessä, tekikö hän töitä venäläisille. Tilanne päättyi, kun pahoinpitelijät huomasivat uhrin olevan väärä henkilö ja päästivät hänet pois.

Teosta tuomittu mies valitti Pohjois-Karjalan käräjäoikeuden tuomiosta Itä-Suomen hovioikeuteen, mutta perui valituksensa myöhemmin. Kontiolahtelainen Markku Juhani Tarvainen tuomittiin 3 vuoden ja 6 kuukauden ehdottomaan vankeuteen. Törkeän pahoinpitelyn ja vapaudenriiston lisäksi hänet tuomittiin myös pahoinpitelystä, kun hän oli puukottanut asunnolta poistunutta ja sinne myöhemmin palannutta miestä reiteen ja polveen.

Satu Annikki Sinisalo tuomittiin vankeuteen 3 vuodeksi ja 2 kuukaudeksi.

Äänestä

Ihan siksi että jos meillä on täällä puutiaisaivokuumetta ja vesikauhua niin ei sen perusteella tänne tarvitse tuoda koleraa ja ruttoa.
Omien ongelmien kanssa on pakko pärjätä. Lisää niitä ei tarvita.

Äänestä

Tämän takia:
"Oikeuspoliittisen tutkimuslaitoksen tilaston mukaan Afrikassa ja Lähi-Idässä syntyneiden suhteellinen osuus raiskauksista on 17-kertainen suomalaisiin verrattuna."

http://www.helsinginuutiset.fi/artikkeli/273987-tutkijat-valttelevat-yle-ulkomaalaisten-tekemista-raiskauksista-ei-haluta-puhua

Lisää:
http://mvlehti.net/2015/10/20/syyrialaismatuilla-on-lapsivaimoja-hollannissa/
http://mvlehti.net/2015/10/20/viela-kun-mediassa-uskallettiin-julkaista/

Rikosten lisäksi ihan yleinen törkeä käytös ja vaatiminen. Nuo olivat vain esimerkkejä lukemattomista sikailuista ja rikoksista. Kulttuurit ovat täysin yhteensopimattomia länsimaisten arvojen kanssa, jotka tuleva mm. Lähi-idästä.

Nämä ovat todella vakavia tapauksia, mutta te suvaitsevaiset ohitatte ne olankohautuksella "kyllähän suomalaisetkin". Kyllä kyllä, mutta ulkomaalaisten rikollisuus on suhteetonta väestömäärään nähden. Yleiset tavat eivät sovi Suomeen. Irakilaisten ja somalien työllisyys vain 15-20 %. Eikä se muutu.

Näistä ei tule koskaan mitään muuta kuin rasite suomalaiselle yhteiskunnalle, taloudellisesti ja sosiaalisesti. Tämä maahanmuutto on puhdasta haittamaahanmuuttoa. Tulisikin kunnon porukkaa. Omille rikollisille emme voi mitään, muuta kuin asettaa kovempia tuomioita. Maahan ei sen sijaan ole pakko ottaa roskaväkeä typerillä ideologisilla perusteilla.

Äänestä

Maahanmuuttokriitikot kritisoivat hallitsematonta maahanmuuttoa, eikö selviä jo siitä miksi heitä kutsutaan?
Muut ongelmat käsitellään muissa keskusteluissa. Ilmiselvää on että aloittaja yrittää vaihtaa puheenaihetta.

Äänestä

Maanmuuttjat raiskaa 17% useammin kun kantaväestö, sitten tulee hyysäreille "ilouutinen, montakos prosenttia enemmän ulkomaaliset tekee rikoksia suomessa, 66% enemmän kun kantaväestö väkilukuun suhteutettuna, tuo oi jo aikoa sitten uusi-suomi lehdessä, jos nyt tehtäsiin uusi tutkimus, niin ulkomaalsten osuus rikoksita olisi jo 79%, joten hyysärit voi selitellä mitä vain, aina vain tekevät selvemmäksi mitä surkimuksia ovat.

Äänestä
  • Ei vaan 17-kertaa enemmän. Se on 1600 % enemmän kuin kantaväestö. Se on paljon se. En tiedä miten ihminen oikeuttaa itselleen tuollaisen maahanmuuton puolustelun. Se on järkyttävää.

    Äänestä

  • ....unelma.

    Äänestä

Kyselemään aivan täysiä idioottimaisuuksiasi tänne !

Jos kotikansankin keskuudessa tapahtuu -niin siksikö on lupa ottaa tänne lisää aivan täyttä tyhjänpaskan porukkaa,-joka ei oo euroopankaan läpi tullessaan kelvannu ainoaankaan läpikulkemaansa maahan asukkaaksi,-vaan aina saanu lähtöpassit ja porttikiellon ulos maasta !!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kanttis kirjoitti:

Miksi maahanmuuttokriitikot eivät kritisoi kantisten väkivalta tekoja julkisesti? Kuten raiskauksia, pahoinpitelyitä ja murhia?

Entä miksi maahanmuuttokriitikot hyökkäävät muiden kimppuun ja sytyttävät tuhopolttoja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu