Vaalea mies ei ole mies lainkaan

Miehen pitää ehdottomasti olla tummapiirteinen, pitkä, komea ja menestyksekäs. Sori vaaleet ja lyhyet.
18130
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Haista sinä mursu paska.

Äänestä
  • Ihan kuule itseänne saatte syyttää, ettei teissä ole miestä syntymään tummiksi ja pitkiksi. Sittenpähän jäätte olemaan heikkoa ainesta.

    Äänestä

  • nainen22stadi kirjoitti:

    Ihan kuule itseänne saatte syyttää, ettei teissä ole miestä syntymään tummiksi ja pitkiksi. Sittenpähän jäätte olemaan heikkoa ainesta.

    Minä kuules kun olenkin naisten suosiossa aina, että haista sinä mursu paska.
    Ja kuules kun ei kukaan sinua hyväksy suhteeseen, kun olet noin pinnallinen.

    Äänestä

  • blondimies27 kirjoitti:

    Minä kuules kun olenkin naisten suosiossa aina, että haista sinä mursu paska.
    Ja kuules kun ei kukaan sinua hyväksy suhteeseen, kun olet noin pinnallinen.

    OSU JA UPPOS. xD

    Äänestä

  • nainen22stadi kirjoitti:

    Ihan kuule itseänne saatte syyttää, ettei teissä ole miestä syntymään tummiksi ja pitkiksi. Sittenpähän jäätte olemaan heikkoa ainesta.

    Taidat olla joku vitun siiderivalas pizzaleipurin lumppu.

    Äänestä

Mä tykkään ainoastaan vaaleista miehistä. :( Tummatukkaset ei oo söpöjä.

Äänestä
  • Älä valehtele.

    Äänestä

No ei ne värit vaan ne piirteet ja raamit. Tiedän monia komeita vaaleita viikinkejä ja minua miellyttää eniten siniset ja vihreät silmät. Ruskeat on kuin koirilla/eläimillä, sorry tummat. Vaikka voi toki nekin olla hienot.

Äänestä

että latino urokset on miehiä, loput poikia?

Äänestä

Itse olen juurikin aivan ihastunut vaaleaan mieheen, joka ei ole erityisen pitkä. Aivan jumalainen uros. En voi kuvitella komeampaa.

Äänestä

Pahinta on oikeastaan olla tällainen keskipituinen vaalea mies josta ulkonäöllisesti "seksiä" löytyy ehkä enintään hartioista. hymy ja silmät tietysti voivat vähän auttaa, mutta itsensä markkinointi naisille on lähes mahdotonta.

Käytännössä pitäisi kasvattaa trendiparta ettei näyttäisi niin babyfacelta ja toisaalta pitää sellaista trendiananaspää kampausta kun on hiuksetkin vielä pääse.

Sitä oikeastaan hukkuu tuonne massaan vaikka muuten asiallisesti pukeutuukin.

Eräs kaverini on minua hieman pitempi ja vaaleana komeampana etsinyt seuraa netistä ilman mitään tulosta.

Ainut tapa on oikeastaan menestyä naisten kanssa olisi sieltä joukosta valita sitten ne ei niin kauniit naiseet eli pyöreät pömpylät tai "juoksut on juostu, panot pantu" naiset tai statuksella tehdä vaikutus.

Mieluummin yksin kuin alan trendipelleilemään tai valitsen noista naisista jonkun.

Äänestä
  • ruutupaita ja huolimaton kampaus tekee aina vaikutuksen.

    Äänestä

  • old_profile_92373 kirjoitti:

    ruutupaita ja huolimaton kampaus tekee aina vaikutuksen.

    Harmi vain ettei ole kumpaakaan.

    Minulla eikä kaverillikaan.

    Äänestä

  • kannattaa kokeilla.

    Äänestä

Itellä on ruskeat hiukset.

Eikös ne vaaleat miehet just oo pitkiä... Tummat tuolta välimereltä on taskukokoisia uroksia...
Suuret suut niiltä kyllä löytyy.

Äänestä

näin on

Äänestä

Taas joku ätmi tyttöilee ja muut ätmingääset pää punaisena rähjäämässä :D

Äänestä

Joita et edes tunne. Jaa, että Obamat teit.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nainen22stadi kirjoitti:

Miehen pitää ehdottomasti olla tummapiirteinen, pitkä, komea ja menestyksekäs. Sori vaaleet ja lyhyet.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu