Katri Sorsan blogi

jatäällä

Katri Sorsan blogi, mikä on nyt ollut tapetilla, niin äkäisestä palautteesta johtuen sanon itsekin tänne mielipiteeni (oon niin fiksu, etten kirjoita sitä hänen blogiinsa). Suomen valtio on jo tehnyt hänestä tietyt merkinnät omiin pikku vihkosiinsa, kts. kohdasta lapsen seksuaalinen hyväksikäyttö varhaislapsuudessa. Tämä on totuus, sillä minä tunnen Suomen valtion käytöksen täällä syntyneenä ihmisenä. Sille pikkuskidille en ennusta kovin ruusuista tulevaisuutta. Olis pitäny edes naamansa kiinni. Suomi on just nyt kovin rasistinen maa.

5

126

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • koiyt

      Mistä ihmeessä on kyse!?

    • jatäällä

      lue se blogi…niin tiedät mistä puhumme. Googlaa se!!

    • Sorsankakkaa

      Niinhän se on, että jos julkisesti levittelet tietoa missä ja miten sitä kyrpää itseesi otat, niin jokuhan siitä herneen nenään ottaa. Kannattaisi miettiä mitä sinne yleiseen levitykseen laittaa tai sitten saa vastata seurauksista, jotka ei välttämättä ole oikeudenmukaisia eikä mukavia. Mutta useampi päivä on ainakin kuralla ellei koko elämä, se on varma. Näille tositeevee pölvästeille ja muille pikku missi sutturoille, miksi ei muillekin pitäisi antaa koulutus siihen, miten ja mitä julkiseen levitykseen kannattaa laittaa. Voisi monta päänsärkyä ja turhaa juttua jäädä väliin.

      • Ihmetys-82

        No voisi myös sanoa näille kommentoiville idiooteille että ihan jokaiseen blogiin ei tarvitse omaa milipidettään tunkea jos ei nyt ihan maailmaa mullistavaa ajatusta ole esittää. En ymmärrä mitä hienoa tai mitä hyötyä on postata se sama päivittelevä ja haukkuva kommentti jonkun blogiin kun sinne on jo 50 muuta ihmistä laittanut. Todella hienoa "koulutusta" tämä kaikille, varsinkin nuorisollemme. Oppivat jo heti lapsena että on ok haukkua kaikki joilla on vähänkin eri käsitys asioista kuin sinulla vaikka se ei omaa elämää mitenkään koskisikaan. Ja sitten ihmetellään että miksi on koulukiusaamista, syrjäytymistä yms.


    • hoit_su

      Mikä ihmeen lapsen seksuaalinen hyväksikäyttö? Mistä sen keksit, kyllä hän harrastaa seksiä ihan oman miehensä kanssa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      67
      1232
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      42
      901
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      336
      701
    4. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      51
      661
    5. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      116
      646
    6. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      638
    7. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      101
      625
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      605
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      592
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      574
    Aihe