Treffit meni päin persettä. Mitä mieltä naiset, jos yrittää vielä korjata tilanteen? Lähtisitkö uudelleen? Nainen halusi pois jo vähän alle tunnin päästä tapaamisesta, kätteli (?) minua lopuksi ja sanoi että laitetaan viestiä? Laitoin hänelle ainoastaan että pääsikö hyvin kotiin. Lyhyt vastaus että pääsi ja hymiö.
Turha varmaan odottaa enää yhtään mitään
Turha varmaan odottaa enää yhtään mitään
Vastaukset 12
Vanhimmat
No älä nyt vielä luovuta. Kokeile vaikka kertaalleen vielä kysellä kuulumisia. Sitten jos ei vastaa tai tulee jotain nihkeetä vastausta, niin eiköhän se ollut siinä. Saattoihan naiselle tulla vaikka huono olo, mahakipuja tms. mitä ei kehdannut sanoa sinulle.
Eihän tuo nyt kuulosta että meni päin persettä vai jätitkö jotain kertomatta? Kyllä alle tunti on ok ensitreffit ja jos vastasi viestiinkin niin ei sentään ignoorannut.
Laita viesti missä kysyt seuraavia treffejä.
Jätin kertomatta tarkemmin koko kokonaisuuden ettei tunnisteta. Pointtina ehkä pari hiljaista hetkeä ja vähän sähellystä. Ärsyttää oikein jos mahdollisuuteni meni. Tämä nainen on nimittäin aivan ihana. Unelmieni kohde ja tekisin mitä vain hänen vuokseen.
Ei sähläykset ainakaan mua haittaisi, jos muuten tulee juttuun. Sähläyksille voi yhdessä nauraa myöhemmin. Hiljaiset hetketkään ei ole pahoja, mutta toivoisin, että mies sanoisi suoraan, että se johtuu jännityksestä tms. eikä siitä, että miehellä on mun kanssa tylsää. Tsemppiä!
Laita vaa mies hyvä viestiä. Voi sitä viestiä laittaa vaik teistä ei koskaan mitään tulisikaan. Kyllä naiset on ihan yhtä yksinäisiä kun miehetkin vaikka helpommin seuraa saavatkin. Jos jossain sopivassa raossa lähetät sen viestin että mitä kuuluu....
Tietty jos tuntui että nainen on paljon extrovertimpi kun sinä niin sitten ei ehkä kannata odotuksia pitää korkealla mutta lähetä ny viesti kuitenkin.
Komppaan. Lähetä viesti, että nähtäiskö joskus uudestaan. Et häviä siinä mitään.
Muutenkin kuuluu hyviin tapoihin kummankin ilmoittaa treffien jälkeen, että haluaako jatkaa vai eikö halua. Vain mölöpää jättää oletusten varaan tai ajattelee, että on toisen asia ilmoittaa.
Sähellä rauhassa, ei haittaa! On vain positiivista että olet oma itsesi, sähellyksinesi kaikkinesi. :-)
Ehkä naistakin jännitti, halusi pois tilanteesta kun tunsi itsensä vaivaantuneeksi. Ei sinun takiasi vaan omaa epävarmuuttaan. Hieno juttu että lähetit viestin ja kyselit kotiinpääsystä, tuollaiset pienet seikat on uskomattoman tärkeitä naiselle!
Ota vain rohkeasti yhteyttä ja ole avoimesti oma itsesi. Kerro vaikka että sinua harmittaa se eka tapaaminen, menit jotenkin lukkoon jne mutta ehdottomasti haluaisit tavata uudelleen!
Tunnut olevan "ihannemies"-ainesta! :-D
Mistä päin olet?
Kaverina ehkä joskus tapaa. Eli olin varmaan aikamoinen pettymys. Ei auta muuta kuin oppia tästäkin jotain.. Nolasin vielä humalassa itseni kysymällä syitä naisen päätökseen ja toteamalla että jos mieli muuttuu niin täällä ollaan. Noh, sitä se ihastus teettää.
Hyvähän se on kysyä syytä mutta iso ongelma on siinä että nainen ei uskalla sanoa todellisia syitä pakkeihin.
Yleensä jos nainen antaa pakit niin nainen sanoo pelkästään positiivisia asioita mistä ei ole miehelle yhtään hyötyä tulevia naisjuttuja ajatellen.
sehän on aika lähelle hyvin mennyt, jos olisi mennyt päin vittua niin silloin olisi mennyt nappiin :D
Tekstarin perusteel, sul o mahis