Töissä Unkarissa

Onko kukaan ollut töissä Unkarissa? Ihan missä tahansa hommassa, korkeasti koulutetusta DI:stä johonkin hanttihommaan.

Minkälaista kokemusta on työnteosta? Onko jossain työvoimasivustoja tms joita paikalliset pitäisivät yllä?

Kaikki tieto kelpaa aiheesta.
2665
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

olen unkarilainen, ja ns. pakenin sieltä . työtilanne huonompi kuin Suomessa. sieltä lähti lähes 2 miljoona unkarilaista jo vakituisesti ulkomaille töihin /elämään viimeisen 10v ajan.Palkkaus todella huono,ellet ole joku iso guru. esim.Lastenhoitajan palkka on 300 e, opettajan 300-350.
en suosittele.

Äänestä

Varoitus!!11! Pysykää kaukana tästä Unkarista! Voin sanoa tiedän heidän "metkunsa". Niiden toimitusjohtaja on täysin kyvytön epäsosiaalinen kiusaaja ja työehtoja poljetaan. Jos saat pari päivää kuukaudessa töitä, niin hyvä! t. entinen työntekijä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Unkariin kirjoitti:

Onko kukaan ollut töissä Unkarissa? Ihan missä tahansa hommassa, korkeasti koulutetusta DI:stä johonkin hanttihommaan.

Minkälaista kokemusta on työnteosta? Onko jossain työvoimasivustoja tms joita paikalliset pitäisivät yllä?

Kaikki tieto kelpaa aiheesta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu