Ihmisen termostaatti

mikä elin oikuttelee kun esim yöllä tulee yhtäkkiä kauhea hiki, sitä kestää noin tunnin ajan, ei, ei ole alkoholin aiheuttamaa eikä edes painajaisunia.
668
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

verensokeri

Äänestä

Siitä minäkin lähtisin asiaa purkamaan.

Äänestä

hormonaalistakin, kuten vaikkapa vaihdevuodet.

Äänestä
  • Siis onko 63v:llä vielä vaihdevuosiakin. Tuota verensokeria kai pitäis sitten mitata, eikös se kuulu jotenkin tuohon diabetekseen vai miten se oli,.

    Äänestä

Onko muita oireita kun hikoilu?

Äänestä

Entäs kilpirauhanen?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lakana.märkänä kirjoitti:

mikä elin oikuttelee kun esim yöllä tulee yhtäkkiä kauhea hiki, sitä kestää noin tunnin ajan, ei, ei ole alkoholin aiheuttamaa eikä edes painajaisunia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu