SUOMIKO VIRKAMIEHILLE VAARALLINEN MAA?

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015102720565605_uu.shtml

"virkamiehet haluavat itselleen henkivartijat - Poliisiministeriö pitää yliampuvana
Tiistai 27.10.2015 klo 03.23 (päivitetty klo 03.27)
Puolustusministeriön virkamiehet ja puolustusvoimien kenraalit havittelevat itselleen aseistettuja sotilashenkivartijoita suuren maailman tyyliin. Henkivartijoilla olisi lupa käyttää myös voimakeinoja, jos tilanne käy uhkaavaksi."



Kanta Suomalaisten vuoksi Suomen virkamiehet ja ministerit eivät ole koskaan tarvinneet aseistettuja saattojoukkoja, siis miksi niitä juuri nyt tarvittaisiin! Ainoa selitys taitaa olla jotta maahamme on hamuttu nyt ihan liikaa ja liika äkkiä kamelintaluttajia sekä muita Isis joukkoja !
Uskoisin jotta ainoastaan poskisolisti Soini tarvitsee jatkossa aseistettuja suojelusenkeleitä, Tynkkys sekoilunsa vuoksi !
Mutta sitä niittää mitä kylvää, ja niin makaa kuin petaa ! Vanha Suomalainen sananlasku ja viisaus !


Late Lapista. SSSS Ry!

6

57

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • bxnnxbxbxnxnxnxn

      kylläpä tuntuu turvalliselta asua maassa, jossa puolustusvoimain pomot tutisevat peloissaan jo ennen kuin edes mitään sotaa on..

      olihan niillä raukoilla tossa jokin aika sitten ohje kulkea julkisilla paikoilla siviiliksi naamioituneenakin:)

      nyt puolustusministeri: akat pihalle ja miehet tilalle, tuollainen pelkuruus tuhoaa koko suomen maineen! tai siis sen vähän, mitä siitä jäljellä enää on.

      • Työ ja oikeusministerin naamakin muistuttaa kaikenaikaa, selkäänsä saaneen buldog koiran turpaa ! Pelko kai senkin on muokannut !

        Late Lapista. SSSS Ry!


    • voihyvänenaika

      Entä ne naiset ja tyttäret jotka saa pelätä pimeällä yksin liikkuessaan kun hallitus on päättänyt kansoittaa maan matuilla?

    • ei.ole.ketään

      Kun on tällainen mamulauma kuin Suomessa ja lisää tulee koko ajan, ei ihme, että aletaan pelätä. Mutta kuka suojaisi sitä tavallista duunaria, monasti naispuolista, joka tulee syksyllä yövuorosta julkisella kulkuneuvolla ja kulkee osan matkasta jalan kun ei ole varaa taksiin. Omasta autosta puhumattakaan.
      Ei häntä ketään suojele.
      Raiskauksen jälkeen teon tekijöitä kyllä suojellaan.

    • tyhmäkyselijä

      Haluaako kukaan ryhtyä onnettomien päättäjiemme suojelijaksi?

      • tottakaiilmanmuuta

        Valtion virka, paitsi nuo virat kyllä menee sukulaisille tai tuttaville.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. KP-Sesongilla ongelmia?

      Tarvitsen luotettavaa katonpuhdistajaa ja kuulin, että KP-Sesonki Oy tekee hommat edullisesti ja asiakkaan tarpeet huomi
      Ylöjärvi
      25
      1645
    2. Oot upea nainen, älä vähättele ittees

      Ja tietojeni mukaan 2 muuta on susta kiinnostuneit mun lisäks. 👀
      Ikävä
      68
      1387
    3. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      96
      1171
    4. Jämsän Paras Ravintola

      Särkijärven kioskiin on avattu uusi upea Maucas ravintola joka on jämsän paras. Loistava palvelu ja herkullinen ruoka. R
      Jämsä
      77
      1114
    5. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      84
      799
    6. Ihmettelet nainen, miten vielä sinua rakastan

      No jos en enää sinua ajattelisi, niin ei se mitään rakkautta olisi alunperinkään. En tarvi sinusta nähdä merkkiäkään, ni
      Ikävä
      48
      747
    7. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      29
      746
    8. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      64
      667
    9. Kiellettyjä ajatuksia

      Istutaan sylikkäin, katson sun silmiin, vastaat kstseeseen ja kiedon kädet sun ympärille. Huulet koskettaa sun huulia,
      Ikävä
      43
      656
    10. Onko ihan pakko

      olla niin hiton pitkävihainen? Sinulle nainen...
      Ikävä
      38
      639
    Aihe