Vieraissa luvan kanssa

vaihtelua

Olemme jutelleet vaimoni kanssa vieraissa käymisestä luvan kanssa ja haluaisimme kuulla kokemuksia aiheesta.Meillä on takana yli 15 vuotta kestänyt suhde ja kummallakaan ei ole muita seksikokemuksia,joten ajatuskin asiasta piristää kummasti.Tokihan seikkailuissa piilee omat vaaransa ja sen vuoksi muiden kokemukset kiinnostaa!

4

1232

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ainakin minä

      Olen ollut ja tulen olemaan vieraissa nyt alkuun haavemaailmassani, mutta kun aika on tapahtuu tämä todellisessa elämässä. Mieheni on sairaseläkkeelle jouduttuaan ihan mustasukkaisuudestaankin jo valmis eläkkeeseen, sairaus mikä sairaus. Olemme 25v. taivaltaneet yhteistä taivalta ja jos se ei aina ole ollut ruusuilla tanssimista on tämä nyt pelkkää ruusumattoa parkettina ps. piikkejä EI ole tanssimatostani poistettu, joten kun aika on ja kiikariini osuu nami tyyppi EN katso onko Hän vapaa, karannut vaiko vaimonsa vierestä noussut, minä otan mutta en omista, teen sen mitä minun luullaan tekevän. Nam odotusta.. mutta ei kyllästymistä, sillä haaveella on taipumus toteutua.

    • Asiassa on monta puolta , ja lisäksi teidän omat persoonallisuudet.

      Siis oikeaa vastausta siihen , miten siinä käy , ei ole olemassakaan.

      Koska vaaroja on paljon , niin niiden kartoitus pitäisi tehdä ensin .
      Jos ei ole kokemusta , vaarojen tunnistaminen on vaikeaa ja epäonnistumisen vaara suurempi.

      Jos ei ole muita kokemuksia , niin uutuuden viehätyksen vuoksi voi erehtyä luulemaan että kaikki uusi on parempaa.

      Kysyt toisten kokemuksia , mutta todellisuudessa kaikilla on erilaiset lähtökohdat ja suhteet . Ei voi koskaan sanoa , että itsellä menee samalla tavalla kuin joillakin toisella.

      Tarkeimpänä pitäisin teidän oman suhteenne hoitamista, se on asia joka ratkaisee kaiken.
      Teillä on mahdollisuus onnistua , koska pystytte puhumaan . Rehellisyys itseä ja toisia kohtaan, on keino suojautua epäonnistumiselta.

      Voitte kokeilla asiaa mielikuvitustasolla , ja tehdä siitä summittaisia päätelmiä.

      Tiedän kokemuksesta , että se antaa kovasti potkua , mutta voi helposti riistäytyä käsistä.

      Siispä ei soitellen sotaan , mutta jos kiinnostaa vielä niin ... minut löytää osoitteesta "nimimerkki"@suomi24.fi

    • Kokeillut

      Heips!

      Meillä samanmittainen liitto takana ja teimme samanlaisen päätöksen. Tilanne sikäli erilainen että miehelläni kokemuksia ennen liittoamme ja minulla ei. Hän antoi minulle luvan mennä kokeilemaan vierasta.. ja minä tasapuolisuuden vuoksi hänelle. Olen käynyt 2 kertaa, hän toistaiseksi ei. Ja sänkyelämämme arjessa on selkeästi piristynyt! Ei ole tullut mustasukkaisuutta, olen kertonut tuntemukseni kokeiluistani vieraissa ja aiomme näin antaa suhteemme jatkuakin.

      • naulan kantaan

        Pelisäännöt tehtävä selväksi ja molempien suostuttava siihen. Juuri avoiimuus on se oleellinen.

        Muuten alkaa valehtelu, sillen menee luottamus ja sen myötä katoaa liitto ja yhdessäolo.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      240
      45281
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      30
      11223
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      176
      10821
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9691
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      85
      8498
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      223
      6501
    7. Pirjo sanoi Esalle

      Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok
      Maailman menoa
      0
      2850
    8. Jos mä joisin

      Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
      Ikävä
      28
      2202
    9. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      32
      1485
    10. Koulu-uhkaus.

      Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
      Hyrynsalmi
      26
      1470
    Aihe