Olen miettinyt, milloin kannattaa pyytää tyttöä uudelleen treffeille, jos hän on jo kerran kieltäytynyt. Lähes kaikkialla kuulee sanottavan "Ei koskaan". Ymmärrän kyllä, että seuraavalla viikolla tms. on aivan liian aikaisin, mutta entä esimerkiksi puolen vuoden päästä. Mitä mieltä olette?
Vastaukset 4
- looks.money.status
Naisten kiinnostus on aika ehdotonta. Jos sinun status tai ulkonäkö ei ole oleellisesti muuttunut niin nainen ei edelleenkään kiinnostu.
Esim jos voittaisit lotossa niin sitten kannattaisi kysyä. - Karmela
Älä pyydä mihinkään. Piiritä. ;)
- Muorinuori
Jos sinun oma kiinnostuksesi on vielä puolen vuoden kuluttua voimissaan, niin mikään ei sinua estä esittämästä uutta treffipyyntöä. Mun mielestä kolme kuukauttakin voisi olla riittävän hyvä väli, mut puoli vuotta on kyllä kutkuttavan hyvä ajatus. Sittenkin jos vielä kieltäytyy, niin huonompi homma. Sitten menis jo vonkaamiseksi ja melkeinpä ahdisteluksi, jos vielä yrittäisit. Tehköön hän sitten aloitteen jos mielensä joskus muuttaa.
Oletko muuten varma ettei ihastuksesi jo seurustele jonkun kanssa tms. ja siksi ei lähde treffeille. Katsos homma ei ole kiinni pyytäjästä ja siksi ei kannata ainakaan mieltänsä pahoittaa vaikka et onnistuisikaan. Saatat myös olla väärään aikaan kyselemässä. Jos vieressä seisoo liuta bestiksiä, silloin ei kannata mennä kyselemään.
Onnea matkaan!- 5473574574574577
"Jos sinun oma kiinnostuksesi on vielä puolen vuoden kuluttua voimissaan, niin mikään ei sinua estä esittämästä uutta treffipyyntöä"
Näin itsekin vähän ajattelin. Hän kuitenkin vaikutti ensimmäisen treffipyynnön saadessaan hyvin hämmästyneeltä. Hän jopa kysyi, tarkoitanko siis ihan treffejä. Tätä aikaisemminkin hän on osoittanut kiinnostuksen merkkejä (katsellut minua, vaikuttanut hieman mustasukkaiselta puhuessani toiselle tytölle jne.). Jotenkin tällaiset asiat vain jättävät pienen toivon elämään.
Hän ei minun onnekseni seurustele.
"Onnea matkaan!"
Kiitos paljon :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 39665
- 93658
Sinä mies olisit
ollut se kenet haluan. Edelleen pidän sinua kaikkein ihanimpana ja tärkeimpänä. Kukaan muu ei ole niinkuin sinä. Mutta s32599Poliisin potkija
Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.16578Miksi jätit minut
Epätietoisuuteen? Tiedän että pelkäsit mitä siitä seuraa jos asiat tulevat mutta silti. Miksen merkinnyt tarpeeksi?38547Tykkäisitköhän todellisuudessa jutella
Minun kanssa kahdestaan, vai onko tämä palstailu enemmän sinun juttu minun suhteen?49511Kun et ota yhteyttä, tarkoittaako se
Että olet menny elämässä eteenpäin ja et myös toivo minulta naiselta viestiä enää?63506- 34502
- 63491
- 68479