Olen miettinyt, milloin kannattaa pyytää tyttöä uudelleen treffeille, jos hän on jo kerran kieltäytynyt. Lähes kaikkialla kuulee sanottavan "Ei koskaan". Ymmärrän kyllä, että seuraavalla viikolla tms. on aivan liian aikaisin, mutta entä esimerkiksi puolen vuoden päästä. Mitä mieltä olette?
Uusi treffipyyntö
4
114
Vastaukset
- looks.money.status
Naisten kiinnostus on aika ehdotonta. Jos sinun status tai ulkonäkö ei ole oleellisesti muuttunut niin nainen ei edelleenkään kiinnostu.
Esim jos voittaisit lotossa niin sitten kannattaisi kysyä. - Karmela
Älä pyydä mihinkään. Piiritä. ;)
- Muorinuori
Jos sinun oma kiinnostuksesi on vielä puolen vuoden kuluttua voimissaan, niin mikään ei sinua estä esittämästä uutta treffipyyntöä. Mun mielestä kolme kuukauttakin voisi olla riittävän hyvä väli, mut puoli vuotta on kyllä kutkuttavan hyvä ajatus. Sittenkin jos vielä kieltäytyy, niin huonompi homma. Sitten menis jo vonkaamiseksi ja melkeinpä ahdisteluksi, jos vielä yrittäisit. Tehköön hän sitten aloitteen jos mielensä joskus muuttaa.
Oletko muuten varma ettei ihastuksesi jo seurustele jonkun kanssa tms. ja siksi ei lähde treffeille. Katsos homma ei ole kiinni pyytäjästä ja siksi ei kannata ainakaan mieltänsä pahoittaa vaikka et onnistuisikaan. Saatat myös olla väärään aikaan kyselemässä. Jos vieressä seisoo liuta bestiksiä, silloin ei kannata mennä kyselemään.
Onnea matkaan!- 5473574574574577
"Jos sinun oma kiinnostuksesi on vielä puolen vuoden kuluttua voimissaan, niin mikään ei sinua estä esittämästä uutta treffipyyntöä"
Näin itsekin vähän ajattelin. Hän kuitenkin vaikutti ensimmäisen treffipyynnön saadessaan hyvin hämmästyneeltä. Hän jopa kysyi, tarkoitanko siis ihan treffejä. Tätä aikaisemminkin hän on osoittanut kiinnostuksen merkkejä (katsellut minua, vaikuttanut hieman mustasukkaiselta puhuessani toiselle tytölle jne.). Jotenkin tällaiset asiat vain jättävät pienen toivon elämään.
Hän ei minun onnekseni seurustele.
"Onnea matkaan!"
Kiitos paljon :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 205044
Oulaisten vaalit ovat hyvä alku, mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.
Oulaisten vaalit ovat hyvä alku. Puolueväristä riippumatta hallituksen rikollisuutta torjuvat toimenpiteet tehoavat ja r22452Olen rakastunut sinuun mies edelleen
Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍1361280- 1001247
Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua
Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais121200- 931084
Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon
Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike17883viekää miehet naiset kunnon treffeille
Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.168835En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.61753- 35722