Veitolan haisevat sorkat

Risto-Matti Ratian sohvalla. Mistä luolasta kyseinen Maria on löydetty?!
550
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

paras jakso. Ratian nykyisen vaimon karisma on aivan omaa luokkaansa!

Äänestä

Näkemättä jaksoa, kuulostaa ihan ennakoitavalta. Molemmat hoiti roolinsa ja katsojaluvut nousi. Anun rooli on esittää tiptop-manimani-virolaistätiä, joka sanoo suorat sanat kotiinsa tunkevalle (tosin kutsutulle) nuoremmalle suomalaisnaiselle, joka ei halua olla aamutuimaan tiptop vaan mahdollisimman rennosti.
Anu sai lisää suosiota omilta "faneiltaan", Veitola sympatiaa ja empatiaa suomalaisnaisilta. Veitolalle hyvä, koska on ollut tunnettu vähän liian röyhkeänä ja ilkeänäkin. Nyt varsinainen bitch höykytti toista (hieman vähemmän) bitchiä :) Täytyy varmaan katsoa joku kerta tuokin. En ole sarjaa seurannut kyllä aikaisemmin.

Äänestä
  • Projektiivinen identifikaatio!

    Äänestä

  • Kumpaa kohtaan? Mulla on kyllä hyvin laimea tunneside kumpaankaan. Tässä tilanteessa symppaisin Veitolaa enemmän, mutta kun tilanne on rakennettu, niin vaikea siihenkään ryhtyä kovin tunnepitoisesti. Äitiini ohjelma vaikutti, hän oli hyvin järkyttynyt Anun huonosta käytöksestä ja häneltä koko ohjelmasta sitten kuulinkin. Hänellä on hieman enemmän aikaa seurata tällaisia :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hävetköön kirjoitti:

Risto-Matti Ratian sohvalla. Mistä luolasta kyseinen Maria on löydetty?!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu