Kerro mistä nainen voi tietää että olet hyväkokoisella varustettu?
On turhauttavaa kun sitä ei voi varmsitua kun olet vaatteet päällä ja pian jokupienklulli huiputtaa!
Voisiko teille antaa jonkin merkin,esim korvaan?
On turhauttavaa kun sitä ei voi varmsitua kun olet vaatteet päällä ja pian jokupienklulli huiputtaa!
Voisiko teille antaa jonkin merkin,esim korvaan?
Vastaukset 41
Vanhimmat
Sä oot sitten luomassa jotain kansainvälistä koodikieltä...onnea matkalle!
ne on pieniä, vikkeliä muusikoita, soittajapoikia, kun ne ei pituudessa pärjää, ne on saanu musisointitaidon ja kookkaan ...n, mieti vähän kaikkia rockstaroja, miks ne eukot muuten pörräis niitten ympärillä. Mene ja iske se paikallinen soittajapoika, et pety!
Ihan oikeesti, lyhyillä miehillä on ISO! Itse olen ainakin tullut tähän tulokseen!
Kaikilla 179 senttisillä minun näköisillä miehillä on iso vehje! Iskekää siis vain minun näköisiä miehiä!
mutta on hyvä juttu että naisista tietää minkälaiset tissit sieltä löytyy, kas kun ne näkyy!.. tietenkin sekin saattaa olla pettävää, kun on kaikenlaisia push uppeja, ym sellasta, ne pitäs kyllä kieltää, niillä huiputetaan rehellisiä miehiä!
Ei pidä ihan paikkaansa sillä mä olen 189cm ja mulla
23cm ja kovin paksu kalu isolla ympärileikatulla eli terskaISO
Jostain luin et isomunaiset miehet ovat varsin usein homoja. Eli etippä sellainen homppeli sitten.
Syy siihen miksi pienillä on isot, on siinä että sama muna näyttää pienellä miehellä paljon isommalta kuin isolla miehellä. Tämä on faktaa.
Itse kun olen bodattu ja pitkä niin kyllähän se on vähän liian pienen näköiseksi jäänyt kieltämättä. harmi.
Lisäksi kannattaa etsiä sellaista tanakampi vartaloista/kätistä. Niillä on usein paksummat kuin pitkillä kavereilla joilla pituus on yleensä parempi niinkuin mulla.
Voisin alistaa lähes kaikkia naisia aivan yhtä pahasti jutuillani, mutten siihen alennu. Tiedän kuiteskin miten pahalta omaan ulkonäköön kohdistuva arvostelu tuntuu. Varsinkin asioihin joihin ei voi vaikuttaa. Vaikka olenkin ilmeisen normaalikokoinen niin silti tunnen itseni liian pieneksi kenellekään kelvatakseni. Pahalta tuntuu vaikkei pitäisi. Sairas maailma.
Herää myös kysymys: Mikä saa sinut alkup. olettamaan että iso kaluinen (eli "ihana") huolisi sinut? Eihän sinun maailmassasi mikään muu merkitse mitään kuin pelkkä kalun koko? Eivätkö nämä isomunat ole sitten todella haluttua tavaraa jos millään muulla ei ole väliä?
Mikä tekee sinusta sitten niin halutun, että mahtuisit vastaavaan 1/100 joukkoon? Oletko täydellisen kaunis, elävä barbie? Jollet, niin unohda isot munat. Et tule sellaista saamaan, koska et kelpaa rumuuttasi.
eli yleispätevä.
Mutta omituinen logiikkasi pakottaa esittämään jatkokysymyksen miksi vain barbin näköisellä naisella on oikeus isomunaiseen mieheen?
koska miehet haluavat kauniin naisen. Jos millään muulla ei ole väliä (miehellä muna, naisella koko ulkokuori), niin eikö ole järkevää olettaa että isomunainen mies haluaa vain parasta, koska hän lukeutuu itse 1/100 parhaimmistoon? Eikai kukaan huonompaa halua kuin mitä on mahiksia saada.
Voi olla että rumatkin saavat sitä isoa, mutta silloin sitä saavat varmasti monet muutkin samalta mieheltä. Kyllä rumempikin kelpaa varmasti, ellei parempaa ole sillä hetkellä tarjolla.
Ja odota vaan kun rupsahdat. Varmasti tulee lisää nuorempia isonmunan perässä juoksijoita. Jäät auttamattomasti toiseksi.
Että tyhmemmätkin tajuavat: Lukeudutko sinä vastaavanlaiseen parhaimmistoon naisten joukossa kuin nämä yli 20c/6cm ukot miesten joukossa? Jos et niin, älä nalkuta. Olet looseri.
Sitä saa mitä tilaa. Sattuu varmaan kun osuu kohdalle.
Saat mut todella hilpeäksi- vain mies voi olla noin tyhmä!
Sulla on muuten pahoja estoja seksin suhteen:
mies ei halua vain kaunista naista- oikea mies jonka ei tarvitse mulkullaan häpeillä panee naista joka on kiihottava. Kiihottava, eroottinen nainen ei tarkoita barbinukkea- nainen on laaja kategoria erilaisia naisena olemisen muotoja- vanhempi nainen voi olla kiihottava, katso vaikka pikkusen noita seksisivuja jos estoinen uskallat!
- mutta vaikea sitä sulle on selittää kun olet noin vihreä näissä asioissa ja tuskin tuosta kyspsyt kun pieni munasi asettaa rajat mielikuvituksellekin:)
Taisi osua arkaan paikkaan..otan osaa.
En minä ainakaan huolisi muuta kuin 100% ruholaatua jos mulla olis yli 20cm/6cm, ainakaan jos käyttäisin teidän logiikkaanne naisen valinnassa. Ette varmasti usko itse edes noihin juttuihinne. Vai seksikäs..ja kissanvitut. hah hah haa.
Halveksun tällaista ihmisten alistamista, mutta pitää välillä antaa vähän takaisin niille, jotka tätä jaksaa uudestaan aina vatvoa. Vika löytyy omasta peilistä. Syytön minä siihen olen, että luontoäiti on ollut julma.
Fiksuna, treenattuna ja komeana hunkkina taidan hankkia naisen jostain itä europpan maasta. Naisen joka ei kuvittele itsestään liikoja. En tollasta ainakaan huolisi. Vaikka olis sentin pitunen.
Tarkistin munani juhlakunnossa. Ihan kelpo kulli se on ja riittää varmasti kun järjellä ajattelee. Jos ei niin akassa on vikaa. Tehkää muutkin samoin. Nauretaan yhdessä vaan tollasille katkerille kuvatuksille.
En haluaisi loukata ketään, mutta kai nyt tajuatte kuinka ilkeitä olette kun iva osuu omaan nilkkaan?
Tota, siinä edellisessäkin keskustelussa tuli kaiketi ilmi, että miehet ovat kautta aikojen pilkanneet ja arvostelleet naisia. Naisia loukataksesi sinun ei tarvitse tänne kirjoittaa, koska naiset kyllä jo ihan ennestäänkin tietävät, millaista on olla arvostelun kohteena. Vain teille miehille se on vähän uudempaa, huomaa jo reaktioista.
Sitä paitsi se, että kullisi on normaalikokoa, ei tarkoita, että vika olisi aina naisessa, jos ei kelpaa. Katsos, kun siihen vaikuttaa sen koon lisäksi myös käyttötaito, ulkonäkö ja omistajan aivokapasiteetti, joka ei ainakaan sinun tapauksessasi ole edes kalun tasoa. Toisaalta voihan olla naisia, joille sinun kalusi on liian iso, tai toisaalta niitä, jotka ovat tottuneet paljon suurempaan ja siksi pitävät sinun munaasi pienenä.
Ilmeisesti täällä on vallalla sellainen käsitys, että jos et itse satu olemaan kärkiluokkaa, joudut myös itse tyytymään ns. huonompaan vaihtoehtoon(tavikseen), etkä saa sitä vastakkaisen sukupuolen valioyksilöä, jota kaikki niin tavoittelevat. Sitten voitte sen tasoisesi kanssa elää tietoisena omasta keski- tai alaluokkaisuudestanne, hävetä ja sääliä itseänne, kun ette ole saaneet niitä valioluokan kumppaneita, koska ette itsekään sitä, vaikka niin haluaisitte. Koko elämän ajan tiedätte, että olette joutuneet tyytymään niin paljon vähempään kuin muut, varsinkin verrattuna näihin erityislaatuisíin yksilöihin.
Itseasiassa, kun näitä viestejä lukee, tulee ajatelleeksi, miten julma tämä maailma on, kun ei estä muiden kuin valioyksilöiden syntymistä. Nämä raukat toisarvoiset joutuvat elämään elämänsä aina tietäen olevansa kakkosluokan kansalaisia kakkosluokan elämineen. Yrittävät jotenkin tyytyä siihen, mitä saavat, mutta kuitenkin koko ajan jossakin taustalla kadehtivat kaikkia niitä onnellisia, jotka ovat malliyksilöitä ja elävät kaikin tavoin rikkaampaa malliluokan elämää- eli kaikkea muuta kuin sinä itse.
Tehdäänkö hei, pliis, sopimus, ettei enää lisäännytä, jos ei olla huippuyksilöitä. Ajatellaan lapsiamme ja tehdään palvelus, jotta heidän ei aikanaan tarvitse olla tässä samassa tilassa miettimässä omaa riittämättömyyttään ja huonommuuttaan. Voidaan ikään kuin täydentää luonnon luomistyötä hieman. On se vaan niin saatanan epäreilua, kun tänne syntyy tällaisia kaikkia pienikulleja ja litravaginoita kärsimään, vaikka eivät koskaan voi elää täyttä elämää omine vikoineen. Mitä helvettiä tää luonto oikein vittuilee meille?!!!!!!!!!!!!!!!
Eli siis sinusta nainen on hyvä, kun ei vaadi mitään, eikä kuvittele itsestään liikoja. Haluat hakea naisen itänaapurista, koska pelkäät, ettet munasi kanssa kelpaa meille suomalaisille. Sehän se vasta hieno ja terve pohja suhteelle olisikin. Hyväksikäyttää jotain rahan toivossa sinun kanssasi olevaa. No siinä olet oikeassa, ettei hän tod. näk. munasi takia sinua valitse tai jätä, koska haluaa ennen muuta rahaa ja paremman elintason. On se sitten varmaan susta hyvä asia ja kivaa, kun joku on niin riippuvainen susta, ettei sille tule mieleen valittaa sun munan koosta. Jes! Se onkin ratkaisu sun itsetunto-ongelmiin! Tuollaiset miehet toivon mukaan hakevatkin naisensa jostakin muualta, jotta mulla ei ole vaaraa törmätä. Tosin sääliksi(ja paljon) käy niitä alistettuja paremman toivossa tänne tulevia naisia, mutta kai se sitten on niin, että jonkun sunkin kaltaiset miehet pitää ottaa(eikä nyt ole kysymys munan koosta..).
Toisekseen, mitä tulee tähän keskusteluun isomunaisten parinvalinnasta, voin kertoa omalta kohdaltani pari esimerkkiä( kantaa ottamatta koon merkitykseen ). Olen tuntenut pari miestä, joilla on ollut aivan valtava kalu. Oikein harvinaisen suuri. Toinen vonkasi minua, muttei saanut. Toinen taas oli kaverini poikaystävä ja ystäväni on sen jälkeen arvostanut vehkeiden kokoa suuresti. Kuitenkaan kumpikaan meistä ei täytä niitä kaikkia kriteerejä, joita naisilta klassisesti odotetaan. Joten kaikki naiset, jotka haluavat isoa munaa, voivat huoletta edelleen sellaisesta haaveilla omaan kokoon tai näköön katsomatta.
Sinä naurava keskivertomuna olet tainnut ottaa tämän aiheen hiukan henkilökohtaisesti ja liian vakavasti. Jos et kuule itse hyväksy keskivertomunaasi, miten voit edes odottaa, että joku muu sen hyväksyisi. Varsinkin, kun vihaat kaikkia naisia jo valmiiksi sen takia, kun he eivät kuitenkaan hyväksy munaasi. Paras apu tähän on oman yläpään tilan hoitaminen eli terapia tai vastaava. Kun itse pidät omasta kullistasi, ei sun tarvitse hakea täältä muiden hyväksyntää.
Sinä olet kyllä todella täynnä itseäsi. Toivottavasti kukaan mies ei hukkaa aikaansa sinun kanssasi. Kaikki miehet ovat sinulle liian hyviä.
tuossa oli jopa vähän järkeä. Eri asia on mitä isolla tarkoitetaan. Ei sellainen alle 25cm/6cm ole iso. Ei tosin pienikään välttämättä. Riippuu siitä mitä on ollut vertailukohteena.
Minkälaisia nämä "isot" sitten muuten olivat? Huippu-urheilijoita? Veistoksellisia gigoloita? Älykköjä? Vai tavallisia loosereita? Oletettavasti. Tuskin olisivat muuten sinut kelpuuttaneet, jos kerta olet keskinkertainen sinäkin. Älä ota sitä vakavasti. Kohtalotovereita on vaikka kuinka.
En mää mitään vaimoa itänaapurist ottais. Rakkautta täytyy olla (en sitä voi tosin odottaa osakseni). Se oli vaan heitto.
Naiset ovat laatineet niin kovat kriteerit miehelle ja sekö meitä harmittaa. Naisille ei vastaavaa ratkaisevaa kriteeriä ole. Kaikki heihin liittyvä on vaan makuasioita (rinnat, pylly, kasvot). Meillä se on kerrasta poikki. Mittanauhalla selvitettävä asia, saako kehdata kuvitella saavansa rakkautta.
Kovin epäreilua, mutta sen kanssa on elettävä. Tuntuu siltä että on aivan sama muuten mitä teen tai olen. Elin ratkaisee kaiken. Lohdutonta mutta totta. Koska en pääse vaivani takia lisääntymään niin säästyypähän tuleva sukupolvi moiselta keskinkertaisuudelta. Kunpa aikaisemmat sukupolvet olisivat olleet yhtä inhimillisiä.
En vihaa naisia, ei se naisten vika ole (ainakaan nykyisten) että meitä keskivertoja ja pienempiäkin on olemassa. Ehkä hieman myötätuntoa kaipaisin lisää. Onko se liikaa vaadittu? Lopettaisitte edes suoran keskivertojen/pienten mollaamisen.
Onneks miulla on parempaakin tekemistä kuin tämän jatkuva murehtiminen. Ei siitä tule kuin pahalle päälle. Oishan se mukava jos joskus voisi ottaa housut pois naisen seurassakin. Jo näin kolmekymppisenäkin.
Ehkä tämä selittää myös senkin, miksi turvakodeissa on suhteessa eniten nimenomaan venäläisiä naisia, eivätkö suomalaiset pienimunaiset miehet edes heille kelpaa, hävytöntä, turpiin vaan.
Niin..ainahan voit kysyä..puhuminen auttaa, tilanteessa kuin tilanteessa.. koosta kyl puhutaan niin paljon kaikenlaista paskaa että ehkä kannattaa myös pyytää näyttämään :)
..jos minä haluisin naisen jolla on esim. häpyhuulet linjassa eikä roiku siellä ihan miten sattuu niin minä kysyisin...siis JOS haluisin :P
..noh, anteeksi piikittely, kyllähän minäkin pidän siitä että seksikkäin ruumiinosa on mahdollisimman iso..isompi parempi :) ..aivot nimittäin, seksikkäin ruumiinosa..
Entä jos suuruuden lisäksi tykkäisi ympärileikatusta, voiko sitäkin kysyä samantien ? Aloittaja on sikäli oikeassa, että on sangen epämiellyttävää, jos kaverin kulli ei edes tunnu miltään, tai tuntuu pahalta. Miten siinä sitten suu pitää laittaa.. messingille vai. Omalla kohdalla pahimmat on ollut hyvin pitkä ja olemattoman ohut, tuntui kuin olisi tampaxia vetänyt pois sisuksistaan, ja yhtä lyhyt kuin paksu. Moisiin en haluaisi törmätä ainakaan muuten erittäin kiinnotavan tyypin kanssa.
Käsistä sen näkee, sormista tarkemmin sanottuna.
toki tunteettomassa seksissä naiselle on eduksi, että miehellä on iso ja pitää suunsa kiinni, ettei paljastu tylsäksi(pilaa tunnelman)
Mut eikös tässä ydin ole se edelleenkin, et kaikkien naisten ei ole helppo saada orgasmia ei ainakaan jos yhteisiä tunteita ei löydy. Ja miehen vaikea tietää jos nainen ei halua siitä keskusteltavan?
Ehkä ongelma on toisinkin päin hankala. Mitä sitten jos naisella on isomunainen ja seksi sujuu tyydyttävästi, mutta ei saa sitä tärkeintä yhteyttä toinen ei tuntuisi rakkaalta...se vasta paha olisi...olisi yhdessä, mutta ei saisi arvostusta ja tukea toiselta. Silloin saisi vain sarjan mitäänsanomattomia orkkuja. se alkaisi tuntua pikaruokailulta§;-)
Tämä on ihan selvä juttu!
Miehen kädet kertoo kaiken. Pitkät ja paksut sormet on todellakin parasta mitä löytyy :) Kyllä ne muutenkin ulokkeet on sitten samanlaisia.
Kokemuksen kautta opittu!
Mikä estää kysymästä? Täältä löytyy palveluntuottajia:
http://www.sihteeriopisto.net/mies_oppilaat_nayta_k.php?lang_so=fin
onneksi tyhmyyden huomaa keskustelemalla
sekä miehissä ja naisissa .
Jos mihellä löytyy pituutta niin kyllä sitä alapäässäkin on.
Mulla on kokoluokkaa 19/6. Yleensä se nimittäin on juurikin päinvastoin.
Kyllähän se auto jo kertoo minkälaiset varusteet haarojen välistä löytyy.
Oletko ajatellut että joku jolla on hieman pienempi pippeli ja liian paljon siihen perustuva itsetunto saattaa mennä todella pois tolaltaan tällaisesta kirjoituksesta? Pahimmassa tapauksessa saattaa jopa tappaa itsensä, tämän ollessa se viimeinen niitti. Syy on silloin osittain sinun. Eikö hetkauta millään tavalla?
Mitä tästä oikein hyödyt? Mikä katkeruus ajaa sinut tällaisia kirjoittamaan? Mikä oikeuttaa toisen ihmisen totaalisen mollaamisen ilman mitään syytä? Sairasta.
Paha saa palkkansa. Ennemmin tai myöhemmin. Julma saasta olet. Häpeä.
Väitätkö että jos on pieni on myös huono itsetunto
se kirjoitti noin:
"liian paljon siihen perustuva itsetunto "
Eli itsetunnon ei pitäisi perustua elimen kokoon tai minkään muunkaan kokoon.
Järkevillä ihmisillä itsetunto perustuu ihan muihin asioihin. Järkevät ihmiset eivät moisen asian ajatteluun tuhlaa aikaan. On tärkeämpääkin tekemistä.
Ainoa järkevä kirjotus tällä palstalla! Kiitos siitä
Pienimunaiset miehet ovat naista alistavan pornon suurkuluttajia - he perustavat bordelleja ja pilaavat seksin koska heidän itsetuntonsa perustuu kalun kokoon- heidän pitää saada kompensaatiota- he räyhäävät pienistä rinnoista saadakseen huomion pois omista puutteistaan. He yhdessä impotenttien kanssa polttivat aikoinaan naisia rovioilla- kateudesta naisen jatkuvan seksikykyyn.
He, joilla on kalustaan kytkös itsetuntoon pilaavat maailman.
Kirjoitat asiaa. Jos pienimunaisella on huono itsetunto ja hän tosiaan munansa takia pelkää, ettei saa kumppania, tällöin helposti aletaan alistamaan ja halveksimaan naisia vähän kuin kostona sille, ettei kelvata heille. Vaikka ongelma olisikin vain omassa (ylä)päässä.
Ylipäätään alistamista suosivat miehet( huorien käyttö, porno ) omistavat huonon itsetunnon, jolloin he hakevat naista alistamalla, kun eivät usko voivansa muodostaa tasavertaista parisuhdetta, joka perustuu molemminpuoliseen hyväksyntään ja rakkauteen. Myös paikkakuntani Thaimaan kävijät ja naisen sieltä hakeneet kuuluvat tähän samaan kastiin.
Huoratkin ovat paljon parempia naisia kuin te jotka vain haukutte pienimunaisia miehiä.
Huorat pitävät pienimunaisista miehistä asiakaskunnassaan enemmän, koska kosketuspinta-ala jää silloin pienemmäksi. Huorat nimittäin ovat sitä tyytyväisempiä, mitä vähemmän joutuvat koskemaan asiakkaaseen.
Toisekseen on sinänsä vaikea verrata huoriin, koska huorilla on huono omanarvontunto, eikä edes mahdollisuutta valita. Jos sinusta on mukavaa, että munasi kelpaa vain toisen surkeaa tilaa hyväksikäyttämällä, ei sekään ole todella mikään terve ajatusmaailma.
Miksi ne pitää pienimmista,koska niitä on enemmän
Jaa'a. Olet sitten pienkullisten huiputettavissa. Tunnusta vain reilusti havaintokykysi puutteellisuus, ota härkää sarvesta ja nai jokaista, jonka kalun koon haluat saada selville. Niin yksinkertaista se on.
Miksi säästelisit tavaraasi, jos kalun koko on sinulle tärkeä?
Kunhan vittuilen teille itseänne täynnä oleville miehille- näkee mitä ääliöitä on liikeellä kun vaivautuvat näihin provoihin vastaamaan tuohtuneena oman kullinsa koosta. Hah!
Ja jokainen tumpelo on pikkukukosta asti kukkona tunkiolla arvostelmassa naista kuin naista.
Koulutusta ja nöyryytystä te kaipaatte ja lujaa!
Naisethan ne tärkeimpiä on elämässä.
Miehelle on tärkeää mielyttää naista.
Isoilla vehkeillä se onnistuu helposti
Miehellä on yleensä kookas nenä ja isot kädet.;)Ainakin mun kohdalla on pätenyt ihan täysin. Jos sormet on pitkät ja paksut niin aijaijai:)
Mutta yleensä tällaisen miehen olemus on todella itsevarma ja saattaa olla aika rauhallinenkin. Ei pahemmin tarvitse rehvastella.
Viimeisin isokokoinen mies oli pitkä muutenkin, isokätinen ja suora suurehko nenä. Hän on erittäin rauhallinen, baarissa enemmänkin katselijatyyppi.Mutta silmissä tuikki...:)
Mitä isommat kengät sitä suuremmat sukat.
Ennoo kyllä huomannut sormien ja nenän koon yhteyttä vehkeen kokoon. Eksä oli pieni nöpönenämies ja HUH. Ei löydy muitakaan ulkoisia merkkejä. Kouraise sieltä?
Isot kädet->check, iso jalat->check, iso nenä->check...
Tässä siis naisten himoitsema mies: http://vignette2.wikia.nocookie.net/poohadventures/images/7/78/Goofn4.gif/revision/latest?cb=20120623030217