Tervist.
Voisiko joku älykäs auttaa vähän loma-asioissa? Elikkäs tiedän sen että loma kertyy ajalta 1. huhtikuuta – 31. maaliskuuta ja loma pidetään ennen kertymisajan loppumista.
Olen itse ollut töissä tänä vuonna huhtikuun alusta heinäkuun loppuun ja nyt lokakuusta eteen päin. Elikkä tässä kertyy mukavasti lomaa huhtikuuhun mennessä. Onko tämä 2015 vuonna kertynyt loma-aika se mitän voin ottaa 2016 alkupuolella?
Miten loman kertyminen toimii?
lomalleetelään
1
130
Vastaukset
- eilomaa
Huhtikuusta heinäkkuhun kertynyt loma on joko pidetty kyseisen työsuhteen aikana tai maksettu rahana työsuhteen päätyttyä. Vuoden 2016 loman kertyminen on alkanut alusta lokakuussa, eli ensi vuonna lomaa on 10 tai 12 päivää, riippuen missä vaiheessa lokakuuta työsuhde on alkanut.
Jos nykyinen työsuhde jatkuu huhtikuussa kertyy tuon jälkeen 2.5 lomapäivää, eli vuonna 2017 on 4 vikon kesäloma ja lomakauden (2.5 - 30.92017) jälkeen 1 viikon talviloma
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait223057- 402674
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...381513- 841350
- 631251
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä401009Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.125913- 33829
Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas
Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi29663Skenaario
Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan59621