Onko Suomi kuinportto, joka palvelee vieraita jumalia?
Haluatko mennä naimisiin porton kanssa, haluatko elää uskottoman porton kanssa?
Putinille voi kirjoitella kirjeitä.
Onko Suomi uskoton Herraa kohtaan?
10
<50
Vastaukset
Asiat alkoi mennä pieleen 800-900 vuotta sitten, kun tänne tuotiin vieras uskonto ja jumala. Olisimme aivan hyvin pärjänneet omillammekin, niillä tutuilla ja turvallisilla.
Ukko-Ylijumalan puhuessa kaikki, myös kristityt hilentyvät ja etsivät suojaa. Jopa kirkot on suojattu hänen vihaltaan ukkosenjohdattimin.
Eikö ole merkillistä, että kolmiojumala ei itse pysty edes palvaamispaikkojaan suojaamaan?he-ma kirjoitti:
Ukko-Ylijumalan puhuessa kaikki, myös kristityt hilentyvät ja etsivät suojaa. Jopa kirkot on suojattu hänen vihaltaan ukkosenjohdattimin.
Eikö ole merkillistä, että kolmiojumala ei itse pysty edes palvaamispaikkojaan suojaamaan?1960-luvun lopulla salama iski Harjun kirkkoon (nykyään Pispalan kirkko) ja sehän paloi. Kansan Lehti otsikoi tapahtuman näin:
HERRA POLTTI HUONEENSA
Vanha viisaus kuulemma on, että huorasta saa hyvän vaimon. Uskollisenkin. Ja huorakin on ihminen.
>Ja huorakin on ihminen.
Mutta varsinaisesti vasta helluntailaisuuteen käännyttyään ja menneisyytensä täydellisesti demonisoituaan. Hänen pitää todistaa olleensa paha, paha ja vielä kerran paha, kunnes syntyi uudelleen Jeesuksessa Kristuksessa.RepeRuutikallo kirjoitti:
>Ja huorakin on ihminen.
Mutta varsinaisesti vasta helluntailaisuuteen käännyttyään ja menneisyytensä täydellisesti demonisoituaan. Hänen pitää todistaa olleensa paha, paha ja vielä kerran paha, kunnes syntyi uudelleen Jeesuksessa Kristuksessa.Oikeastaan huora tekee lähimmäisilleen hyvää, ihan kirjaimellisestikin.
sage8 kirjoitti:
Oikeastaan huora tekee lähimmäisilleen hyvää, ihan kirjaimellisestikin.
Niinhän ne väittää.:)
- iyd..dy
RepeRuutikallo kirjoitti:
Niinhän ne väittää.:)
Onko tyttäresi myynyt sinulle palveluitansa?
- Läskimaha
Nyt kaikki leikkimään läskimahan kanssa.
Ensio voi leikkiä kantasuomalaista,Repe voi leikkiä muslimia,ja potkia Ensiota.
Impi voi leikkiä politiikkoa, valehdella sujuvasti ja saarnata suvaitsevaisuuspropagandaa potkitulle ensiolle.
Sitten voimme syödä tukevasti impin leipomaa piirakkaa.
- Jaysus
Tjaa'a. Enpä ole vielä kuullut itse Suomen ottavan kantaa uskonnollisissa asioissa. Ehkäpä se vastaa, jos sen korvaan tarpeeksi lujaa huutaa kysymyksensä. Liekö se Suomen korva sitten Korvatunturilla?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävä sinua
Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k354423- 553035
Otavassa tapahtuu!
Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut462928- 302723
Pitkäaikaiset työttömät työllisyystöillä takaisin yhteiskuntaan
Vaikka se vähän maksaakin, niin parempi on valtion teettää hanttihommia, jottei yksilöistä tule yhteiskuntakelvottomia.3402671Tulemmeko hyvin
Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s82635- 382319
Kesäseuraa
Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t542065- 41824
Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta461693