Joo, vanha suola janottaa...
Mutta kyse ei ole edes suhteesta. Ei mistään käytännössä. Kyse on vain ihmisestä, jonka kanssa tuli käytyä treffeillä muutamia kertoja ja vietettyä aikaa. Sitten, kun tapaukselta ei saanut mihinkään kaikua vastarannalta niin oli tehtävä kuuluisa "pankin räjäytys". Tämän jälkeen, kun ilmeni, että ihastus on vain toispuolista niin päätin lyödä jutun poikki enkä halunnut jatkaa edes kaverina.
Nyt, kun viimein tajusin olleeni aikoinaan (kolme kuukautta sitten) täysi kusipäinen idjootti, joka heitti pyyhkeen kehään yhdestä takaiskusta, koska pelkäsi satuttavan itseään niin mitä hittoa tässä pitäis sitten tehdä?
Kaipaan tätä naista tolkuttomasti. Mitä helkkaria mä teen? Onko muilla kokemuksia samanlaisista jutuista? Miten ootte toimineet?
Kertokaa, onko samoja kokemuksia.
8
501
Vastaukset
- lisäähoitoakiitos
No täällä taas sellainen tapaus että jäin kaipaamaan fuckbuddyani
joka kyllä on yhä "kaveriväleissä" kanssani mutta emme silti
juuri juttele tai näe toisiamme . Olisin halunnut jatkaa puuhailua
vielä mutta hän vetoaa välimatkaan yms. seikkoihin. Joten minä
olen kai sitten tyhmä nainen kun toivoin asiaan kovempaa
panostamista. :PHahha.. :D Eikö tota tapahdu jopa aika usein? Mulla oli samanlaisti yhden toisen mimmin kanssa. Pantiin niin kauan säännöllisesti ilman tunteita kunnes toisella oli jotain vakavaa jonkun kanssa. Nykysellään aina ku nähään niin juorutaan, mut ei siltä kyll enää irtoo, mikä on perseestä.
- Trelliina
Häh? Millä tavalla sinä olit täysi kusipäinen idiootti, jos ihastuksesi oli yksipuolista, eikä nainen ollut sinusta kiinnostunut? Luulenpa, että oli vaan helpottunut kun itse "räjäytit" itsesi muualle.. Haluaisitko nyt muka olla vain hänen kaverinsa?
No siis jälkeenpäin ajateltuna tein vääriä juttuja hänen suhteen.
Kaveripohjalta uuteen yritykseen. Jäi semmonen kuva, ettei hän nähnyt minua täysin. En kyennyt olemaan oma itseni hänen seurassaan, koska pidin häntä korkealla jalustalla. En nähnyt vaivaa vaikutuksen tekoon niin paljoa hänen kohtaallaan, mitä joidenkin toisten. Hän oli nainen, joka olisi voinut ehkä jopa niistä ilahtua tai tajuta, että olen oikeasti helkkarin hyvä tyyppi, jota ei kande lyödä sivuun.
- Trelliina
No ei sulla varmaan ole muuta mahdollisuutta kuin olla yhteydessä tohon naiseen ja kertoa, että haluaisit pitää yhteyttä. Et ainakaan voi odottaa yhteydenottoa häneltä, kun olet itse tyrmännyt kaveruuden.
- Trelliina
Mutta luulen, että nainen tuskin yhteydenottoas odottaa tai siitä erityisesti ilahtuu. Toi kaverikortti, johon et tarttunut, on yleensä vaan sellanen tapa sanoa "en ole kiinnostunut susta romanttisesti mutta voidaan olla kavereit" ja sitten tyypistä ei ikinä enää kuule mitään :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos yhdistät nimikirjaimet
Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne1197546Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista786604- 955264
- 524615
Kyllä se taitaa olla nyt näin
Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee494266- 2304159
- 444095
Odotan että sanot
Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san283948- 583080
- 482576