Kertokaa, onko samoja kokemuksia.

Joo, vanha suola janottaa...

Mutta kyse ei ole edes suhteesta. Ei mistään käytännössä. Kyse on vain ihmisestä, jonka kanssa tuli käytyä treffeillä muutamia kertoja ja vietettyä aikaa. Sitten, kun tapaukselta ei saanut mihinkään kaikua vastarannalta niin oli tehtävä kuuluisa "pankin räjäytys". Tämän jälkeen, kun ilmeni, että ihastus on vain toispuolista niin päätin lyödä jutun poikki enkä halunnut jatkaa edes kaverina.

Nyt, kun viimein tajusin olleeni aikoinaan (kolme kuukautta sitten) täysi kusipäinen idjootti, joka heitti pyyhkeen kehään yhdestä takaiskusta, koska pelkäsi satuttavan itseään niin mitä hittoa tässä pitäis sitten tehdä?

Kaipaan tätä naista tolkuttomasti. Mitä helkkaria mä teen? Onko muilla kokemuksia samanlaisista jutuista? Miten ootte toimineet?

8

642

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lisäähoitoakiitos

      No täällä taas sellainen tapaus että jäin kaipaamaan fuckbuddyani
      joka kyllä on yhä "kaveriväleissä" kanssani mutta emme silti
      juuri juttele tai näe toisiamme . Olisin halunnut jatkaa puuhailua
      vielä mutta hän vetoaa välimatkaan yms. seikkoihin. Joten minä
      olen kai sitten tyhmä nainen kun toivoin asiaan kovempaa
      panostamista. :P

      • Hahha.. :D Eikö tota tapahdu jopa aika usein? Mulla oli samanlaisti yhden toisen mimmin kanssa. Pantiin niin kauan säännöllisesti ilman tunteita kunnes toisella oli jotain vakavaa jonkun kanssa. Nykysellään aina ku nähään niin juorutaan, mut ei siltä kyll enää irtoo, mikä on perseestä.


    • Trelliina

      Häh? Millä tavalla sinä olit täysi kusipäinen idiootti, jos ihastuksesi oli yksipuolista, eikä nainen ollut sinusta kiinnostunut? Luulenpa, että oli vaan helpottunut kun itse "räjäytit" itsesi muualle.. Haluaisitko nyt muka olla vain hänen kaverinsa?

      • No siis jälkeenpäin ajateltuna tein vääriä juttuja hänen suhteen.

        Kaveripohjalta uuteen yritykseen. Jäi semmonen kuva, ettei hän nähnyt minua täysin. En kyennyt olemaan oma itseni hänen seurassaan, koska pidin häntä korkealla jalustalla. En nähnyt vaivaa vaikutuksen tekoon niin paljoa hänen kohtaallaan, mitä joidenkin toisten. Hän oli nainen, joka olisi voinut ehkä jopa niistä ilahtua tai tajuta, että olen oikeasti helkkarin hyvä tyyppi, jota ei kande lyödä sivuun.


    • Trelliina

      No ei sulla varmaan ole muuta mahdollisuutta kuin olla yhteydessä tohon naiseen ja kertoa, että haluaisit pitää yhteyttä. Et ainakaan voi odottaa yhteydenottoa häneltä, kun olet itse tyrmännyt kaveruuden.

      • Näinhän se on...


    • Trelliina

      Mutta luulen, että nainen tuskin yhteydenottoas odottaa tai siitä erityisesti ilahtuu. Toi kaverikortti, johon et tarttunut, on yleensä vaan sellanen tapa sanoa "en ole kiinnostunut susta romanttisesti mutta voidaan olla kavereit" ja sitten tyypistä ei ikinä enää kuule mitään :)

      • No joo, kyllä mä sen nyt tiedän. :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      76
      4558
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3793
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      148
      3516
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      43
      1997
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      71
      1928
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1239
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      126
      1074
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      138
      1000
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      57
      943
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      847
    Aihe