Ministeri Mäntylä vaatii pikakäännytyksiä ruotsin

rajalle

14

92

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • orpopojanjan-valssi

      Toivottavasti myös toteutetaan. Ei suomi ole mikään koko maailman sosiaalitoimisto. Suvakitkin on sen jo huomanneet. Takaisin vaan. Ennenkuin alkavat oikein kilostelemaan täällä, onhan se nähty jo vaatia osaavat.

    • eiolevaraaenääottaa

      Hyvä Mäntylä. Sinä edes yrität tehdä suomalaisille ja Suomelle hyvää

    • harmaahiirihanna

      Eikös se Mäntylä ole sosiaali-ja terveysministeri eikä pakolaisministeri.Miksi se ei lausu mitään sote jutuista.

      • OikeaAsia

        Maahanmuuton ministerityöryhmä kokoontuu seuraavan kerran 18.11.

        Ryhmään kuuluvat Hanna Mäntylän ohella pääministeri Juha Sipilä, ulkoministeri Timo Soini, valtiovarainministeri Alexander Stubb ja valtiosihteerit toimivat tarvittaessa heidän sijaisinaan. Ministeriryhmän jäseninä ovat myös ministerit Anu Vehviläinen, Juha Rehula, Olli Rehn, Jari Lindström ja Sanni Grahn-Laasonen. Puheenjohtajana toimii sisäministeri Petteri Orpo.

        https://www.suomenuutiset.fi/ministeri-hanna-mantyla-vaatii-pikakaannytys-suomen-ja-ruotsin-valiselle-rajalle/


      • Meediaa

    • vtlle8

      Hyvä Hanna,iso mies kempasta,joka on laihtunut,hyviä vointeja sinulle!

      • Lopultakin

        Norjan toiminta on ollut hyvä esimerkki. Heillä kun on jo kokemusta näistä isis miehistä.
        Mitenkähän tämä terroristijahti, 300 seurannassaolevaa ja yksi hukassa oleva, vangittavaksi määrätty, vaikuttaa alkavaan joulumatkailukauteen.
        Mitä tuumaavat arat aasiasta tulevat matkailijat kauppakeskusten läheisyydessä luuhaavista synkkäilmeisistä matulaumoista. Siinä ei paljon pikkutonttuparaati tunnelmaa kevennä.
        Kuvat Rovaniemeltä kun leviävät niin onko vielä tulijoita maahan jonka piti olla hiljainen ,puhdas ja ennenkaikkea TURVALLINEN.


      • julite

        soinille tuo kuulus mut eihän möhö maha kun istuu audin taka penkillä hyvä hanna.


      • infona

    • nauruakolmannella
    • pelkkääteatteria

      Mäntylällä jo tali pinnassa, kun gallupeita katselee. Selvästi ulostulo oli vain kannatuksen nostoa, koska tuolla ei ole kosketusta realismiin.
      Ei saanut ehdotus minkäänlaista kannatusta hallituksen piiristä, homma on pykälien ja lakien mukaisessa hoidossa muutenkin.

    • lähinnävasemmistohaluaa

      Mäntylä ainakin yrittää hillitä turistimaahanmuuttoa joka on hyvä asia. Vihreät sdp ja vasemmistoliitto haluavat vain lisää elättejä maahamme

      • lippuaheilutellen

        Mäntylä nyt ainoastaan yrittää kerätä irtopisteitä kaikilta tomppeleilta. Hän tietää varsin hyvin, että tuollainen heti käännyttäminen ei ole käytännössä mahdollista.
        Totta tomppelit haluavat nähdä ministerinsä tomerana maahantulon vastustuksen esitaistelijana.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      235
      45080
    2. Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella

      Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole
      Maailman menoa
      116
      25913
    3. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      318
      15601
    4. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      161
      10762
    5. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

      Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
      Maailman menoa
      122
      9677
    6. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      8721
    7. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      60
      8396
    8. 237
      6792
    9. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      216
      6453
    10. Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä

      Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri
      Maailman menoa
      53
      6049
    Aihe