Ministeri Mäntylä vaatii pikakäännytyksiä ruotsin

rajalle

14

105

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • orpopojanjan-valssi

      Toivottavasti myös toteutetaan. Ei suomi ole mikään koko maailman sosiaalitoimisto. Suvakitkin on sen jo huomanneet. Takaisin vaan. Ennenkuin alkavat oikein kilostelemaan täällä, onhan se nähty jo vaatia osaavat.

    • eiolevaraaenääottaa

      Hyvä Mäntylä. Sinä edes yrität tehdä suomalaisille ja Suomelle hyvää

    • harmaahiirihanna

      Eikös se Mäntylä ole sosiaali-ja terveysministeri eikä pakolaisministeri.Miksi se ei lausu mitään sote jutuista.

      • OikeaAsia

        Maahanmuuton ministerityöryhmä kokoontuu seuraavan kerran 18.11.

        Ryhmään kuuluvat Hanna Mäntylän ohella pääministeri Juha Sipilä, ulkoministeri Timo Soini, valtiovarainministeri Alexander Stubb ja valtiosihteerit toimivat tarvittaessa heidän sijaisinaan. Ministeriryhmän jäseninä ovat myös ministerit Anu Vehviläinen, Juha Rehula, Olli Rehn, Jari Lindström ja Sanni Grahn-Laasonen. Puheenjohtajana toimii sisäministeri Petteri Orpo.

        https://www.suomenuutiset.fi/ministeri-hanna-mantyla-vaatii-pikakaannytys-suomen-ja-ruotsin-valiselle-rajalle/


      • Meediaa

    • Hyvä Hanna,iso mies kempasta,joka on laihtunut,hyviä vointeja sinulle!

      • Lopultakin

        Norjan toiminta on ollut hyvä esimerkki. Heillä kun on jo kokemusta näistä isis miehistä.
        Mitenkähän tämä terroristijahti, 300 seurannassaolevaa ja yksi hukassa oleva, vangittavaksi määrätty, vaikuttaa alkavaan joulumatkailukauteen.
        Mitä tuumaavat arat aasiasta tulevat matkailijat kauppakeskusten läheisyydessä luuhaavista synkkäilmeisistä matulaumoista. Siinä ei paljon pikkutonttuparaati tunnelmaa kevennä.
        Kuvat Rovaniemeltä kun leviävät niin onko vielä tulijoita maahan jonka piti olla hiljainen ,puhdas ja ennenkaikkea TURVALLINEN.


      • julite

        soinille tuo kuulus mut eihän möhö maha kun istuu audin taka penkillä hyvä hanna.


      • infona

    • nauruakolmannella
    • pelkkääteatteria

      Mäntylällä jo tali pinnassa, kun gallupeita katselee. Selvästi ulostulo oli vain kannatuksen nostoa, koska tuolla ei ole kosketusta realismiin.
      Ei saanut ehdotus minkäänlaista kannatusta hallituksen piiristä, homma on pykälien ja lakien mukaisessa hoidossa muutenkin.

    • lähinnävasemmistohaluaa

      Mäntylä ainakin yrittää hillitä turistimaahanmuuttoa joka on hyvä asia. Vihreät sdp ja vasemmistoliitto haluavat vain lisää elättejä maahamme

      • lippuaheilutellen

        Mäntylä nyt ainoastaan yrittää kerätä irtopisteitä kaikilta tomppeleilta. Hän tietää varsin hyvin, että tuollainen heti käännyttäminen ei ole käytännössä mahdollista.
        Totta tomppelit haluavat nähdä ministerinsä tomerana maahantulon vastustuksen esitaistelijana.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Asiakkaalle ei myyty energiajuomaa - tuomio tuli syrjinnästä

      Vaikka oli ilmeisesti täysi-ikäinen. Tosin ei lapsiakaan saisi syrjiä, koska oppivat helposti itsekin syrjimään, jos koh
      Maailman menoa
      13
      1876
    2. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      35
      1583
    3. Miksi aina pitää kilpailla parhaudesta?

      Mua ärsyttää se, että kaikki kilpailut ja visailut keskittyvöt aina siihen, kuka on paras missäkin. Tänäkin aamuna tuli
      Sinkut
      53
      1221
    4. 41000 kavallettu rahaa

      uutisoi Kaleva ja iltasanomat vuosina 2020-2022 välisenä aikana hävinnyt toi summa tuomittu nainen 1971 syntynyt.
      Pyhäjärvi
      47
      1197
    5. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      69
      1175
    6. Tuleeko tästä

      Enää mitään. Voiko mitään enää korjata?
      Ikävä
      110
      1145
    7. Mitä muutoksia tekisit

      kaivatullesi? Miten on? Muista olla REHELLINEN 📸
      Ikävä
      82
      994
    8. Luterilaisen kirkon koko kastekaava on väärä

      Uudessa testamentissa on kaksi täysin ristiriidassa olevaa kastekäskyä Matt 28:19 ja Ap. t. 2:38. Matteuksen evankeluimi
      Kaste
      41
      944
    9. Tietäisitpä vain mitä se

      yksikin on susta puhunut :) j
      Ikävä
      46
      915
    10. Fantasioista

      Suurimmalla osalla meistä on jonkinlaisia eroottisia fantasioita. Miten sinä suhtaudut fantasioihin? Ruokitko niitä vai
      Sinkut
      124
      906
    Aihe