Vihdin Uutiset kertoi kokoomuksen ja RKP:n tilaisuudesta jossa kävi puhumassa ministeri Elisabeth Rehn. Hieno homma. Kysyiköhän kukaan yleisössä mitä mieltä arvon ministeri on Axel Olof Freudenthal-mitalista, jota RKP jakoi "ansioituneille" ihmisille vielä joitain vuosia sitten?
Mielenkiintoinen havainto ministeristä on se, että hän on ainoa ihminen joka on saanut kultaisen Freudenthal-mitalin. RKP lopetti mitallin jakamisen, sillä se sai rutkasti arvostelua hyvin kyseenalaiset taustat omanneen Freudenthalin ajatusmaailmaan liittyen.
Kyseessä kun oli käytännössä katsoen julkirasisti. Kannattaa ehkä lukea Wikipedian artikkeli aiheeseen liittyen?
https://fi.wikipedia.org/wiki/Axel_Olof_Freudenthal_-mitali
"RKP:n puheenjohtaja Carl Haglundin mukaan RKP ei enää jaa mitalia, koska vaikka Freudenthal olikin ansiokas kielentutkija, ”Freudenthalin mielipiteet olivat kyseenalaisia” ja RKP ei ”halua jakaa palkintoa, joka loukkaa ihmisiä”."
http://www.vihdinuutiset.fi/artikkeli/335764-ministeri-elisabeth-rehn-haluaisi-hataajan-saannoston
Elisabeth Rehn, Freudenthal-mitalisti, kävi kyläs
5
190
Vastaukset
- 32154r32w5t3w2
Elisabethin pojan poika , sukunimeltään "Staudinger" on tuomittu sarjapedofiili.
http://keskustelu.suomi24.fi/t/12038977/daniel-staudinger-tuomitttiin
http://www.vanhemmat.com/phpbb/viewtopic.php?t=6959
http://mvlehti.net/2014/12/16/elisabeth-rehn-poisti-itsensa-rikollisesta-staudinger-sukupuusta/ - Oletkopelle
Ei se mikään ministeri enää ole. Saatanan emäskoinaja!
- ministerisnaisia
Rehnillä näyttää olevan jonkinlainen ministerin titteli koska sitä käytetään joka yhteydessä. Siis ei tietenkään aktiivinen ministeri hallituksessa, mutta jonkinlainen muu ministeri-status.
- pelleköolen
X-Ministeri! Rehn on mitään sanomaton tonttu niin kuin meidän Päivi vitunperkele Räsänenkin.
- kiitos_ellu
Kiitän sua, nyt naiseni on kapiainen. Vai miten se menikään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1913105
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.652653- 2032240
- 741886
- 1021803
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91691- 1041519
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2191176- 811130
- 951089