Teemu Selänne = narsisti

Ihan liikaa palvottu tyyppi Suomessa.
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

On listalla viimeisenä, jos pitäisi keksiä jotain HUONOA sanottavaa.
Palvomisetkin yhdistän yleisimmin toisenlaisiin piireihin.

Ehkä työ jossain mediatalossa avaisi uusia näkökulmia?

Tai joku muu vaihtoehto, ja jos, niin mikä?

Vai mennäänkö ihan fiiliksen pohjalta?

Äänestä

Ihan asiallinen mies hän on! Mielellään palvelee suomalaista yhteiskuntaa ja kehittää sitä! Sopisi erinomaisesti uudeksi apulaisoikeusasiamieheksi! Arvostellut edellisen virkamiehen tekemisiä taannoin? Voisi siinä virassa laittaa järjestykseen sellaisen asian, että huippu-urheilijoiden pitäisi myös varusmiespalvelusaikanaan suorittaa kaikki sama palveluskokonaisuus ja -aika kuin normaalin varusmiehenkin pitää! Nykyisinhän asia on ihan persuksesta? Jääkiekkoilijat ym. toisen luokan huippu-urheilijat saavat urheilujoukoissa ihan liiaksi vapaata lajiharjoitteluun ja kilpailumatkoihin, siten siis normaali sotilaskoulutus jää lapsenkenkiin heidän osaltaan? Tämäkö on Suomen sotilaallisen puolustuksen tarkoitus ja salainen ase kriisitilanteissa?

Äänestä

Varmaan ylioppilastutkinto olisi ollut Selänteelle ylivoimainen tehtävä.

Äänestä
  • Mikäli aikoo olla jääkiekkoilijana tasolla jossa Selänne oli,ei juuri koulunpenkillä ehdi istumaan. Ehkä ne reilut sata millä hieman lohduttaa;)

    Äänestä

Rodunjalostusta parhaimmillaan, huipputuote, ass we all know.

Äänestä

älä ny tuleva opetusministeri

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Totuus_esiin kirjoitti:

Ihan liikaa palvottu tyyppi Suomessa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu