Talvitakki

heidi677

Mistä talvitakki 157 cm pituiselle naiselle, koossa 34-36?

4

734

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Muoti-intoilija
    • Onlyonparas

      Itse noin samanpituinen/-kokoinen ja ostin onlyltä talvitakin :) hihat ihan pikkiriikkisen pitkät mutta takin pituus oli hyvä!

    • tsaimi

      Hei riippuu minkä ikäinen olet .Itse olen sinua sentin pitenpi ja olen löytänyt hyvästi takkeja itselleni.Olen noin keski ikäinen niin vartalo mallini on muuttunut vuosien myötä XS,M kokoon jos olet nuori ja XS kokoinen niin mene rohkeasti lasten osatolle ja valitse sieltä 160cm vaateita niin minä tein , kaikki on sallittua.Vaivana on vain sovittamisen vaiva.

    • suosittelenpienille

      Minä olen 152 cm pitkä, hyvin hoikka (vähän yli 40 kiloinen), keski-ikäinen, ja aina ollut äärettömän vaikea löytää vaatteita ja kenkiä. Kenkieni koko on 34-35, erittäin harvoin 36 (riippuu siis mallista) Olen joutunut ostamaan usein tyttöjen vaatteita, paljon H&M:sta. Mutta jokin aika sitten aloin tilamaan Wish-verkkokaupasta. Se on ollut pelastus näille em. hankinnoilleni. Löytyy pientä kokoa, ja juuri sellaisia mitä olen aina liikkeistä etsinyt, eikä löytynyt. Wishillä kaikki tuotteet eivät ole laadukkaista, ja jos tuote ei vastaa sitä mitä luvataan saa rahat pois, tai ei tarvitse maksaa. Silti olen saanut myös moitteetonta tavaraa, ja halpaan hintaan! Tuotteita on niin halpaan hintaan, että jos kaikki eivät ole hyviä, niin silti pääsee PALJON halvemmalla kuin ostamalla kotimaasta (josta ei juuri edes löydy aina mitään.- Klarnalla on helppo ja turvallinen hoitaa maksut!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?

      Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k
      Maailman menoa
      162
      5142
    2. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      195
      4073
    3. SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa

      SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah
      Maailman menoa
      140
      3715
    4. Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen

      No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat
      Maailman menoa
      59
      3046
    5. Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia
      Maailman menoa
      53
      3000
    6. Mitä ajattelit kun näit

      kaivattusi ensimmäisen kerran? xd
      Ikävä
      146
      1997
    7. Nyt meni lopulliset lämmöt.

      Alan käyttäytymään yhtä kylmästi miehiä kohtaan kuin mua kohtaan on käyttäydytty ja vain käytetty viimeiset pari vuotta
      Sinkut
      44
      1747
    8. Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä

      Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.
      Maailman menoa
      36
      1499
    9. Onko erityinen paikka jossa haluaisit nyt olla

      Onko joku spesiaali lempipaikka missä mieluiten olisit?
      Ikävä
      63
      1434
    10. Orpo loukkaantui fasismiin viittaavasta sanavalinnasta

      Mutta miksi loukkaantui? Orpohan on tehnyt yhteistyötä fasistien kanssa jo vuonna 2019, siis jo neljä vuotta ennen loukk
      Maailman menoa
      26
      1319
    Aihe