On narsisti, julma ja paha. Sukua ei ole kun kaukana. Itse yksinäinen. Otan äitiin aina yhteyttmutta halventaa ja on ilmeisesti päihde käyttäjä. Kysyn nyt. Tällä on kiire.. Mistä saisin suhteen luotua pian turvalliseen aikuiseen vaikka olen itsekin aikuinen? Äiti ei ole koskaan ollut elämässäni vaan mieheni. Tarvitaan nyt joku äitihahmo onko sellasta kun pahasti kärsii mielenterveys tuosta ihmisestä ja jatkuvia pelkoja kun pidetään yhteyttä ja mies ja minä ahdistutaan. Onko olemassa jotain varaäiti palvelua aikuisille tms??
Pelkään äitiä
ilmanäitiä
1
89
Vastaukset
- VapaaksiMenneestä
Etsi kunnon rosen terapeutti mahdollisesti sinua niin paljon vanhempi, että voisi olla samalla myös äiti hahmo. Rosen terapiassa voi turvallisesti käsitellä kipeää äiti suhdettasi ja eheytyä askel askeleelta. Tässä maassa riittää meitä naisia, joilla on vaikea äitisuhde.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi1657562Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä1305189Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y432680- 2712318
Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu812218Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont672078Yhdysvaltain hyökkäys Venezuelaan on YK:n peruskirjan mukaan laiton hyökkäyssota
Oman sävynsä tähän tuo vielä se, että hyökkäys kohdistettiin nimenomaan valtiojohtoa vastaan. Toki, kun tavoitteena on v5672065Ei tule uni
Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.571126Miksi juuri Venezuela?
Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp2911087Laittaisin whatsuppissa viestin
Jos olisin täysin varma että se on toivottua vielä kun aikaa on mennyt ja että toivot sitä edelleen.661075