- Voisinko laittaa tekstarin baarituttavuudelle?

4-kymppinen

Tapasin baarissa toisella paikkakunnalla ihanan miehen. Yhteystietoja ei vaihdettu, mutta sain mieheltä tekstarin (oli poiminut yhteystitoni 020202:sta) samana iltana kun lähdin kotiin. Aamulla vastain siihen ja sain pari "tavallista" viestiä tyyliin "oli kiva ilta, kiitos". En enää vastannut tämän jälkeen viestiin ja lisää ei ole tullut.

Koko ajan olen kuin kissa pistoksissa. Olisi hirveä halu tavata uudelleen!

Mietin pitäisikö lähettää jokin viesti? Toisaalta en haluaisi lähettää ihan järkisyistä (mies olisi jo ottanut yhteyttä, jos olisi oikeasti kiinnostunut). Toisaalta, ei ole mitään menetettävää? (Tuntematon tyyppi toisella paikkakunalla, mitä väliä?)

Mielipiteitä?

0

73

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

        Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
        Seinäjoki
        87
        3587
      2. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

        Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
        Maailman menoa
        187
        1423
      3. Mikä on kaivattusi

        ammatti?
        Ikävä
        77
        1387
      4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

        Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
        Kaste
        240
        1070
      5. Kaipaatko nainen

        Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
        Ikävä
        105
        1010
      6. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

        Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
        Maailman menoa
        309
        974
      7. Onko kaivattusi ulkonäkö

        tarpeeksi miellyttävä? 🥕
        Ikävä
        45
        897
      8. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

        Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
        Ikävä
        95
        867
      9. Milloin ymmärsit

        Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
        Ikävä
        77
        862
      10. Nojatuoli !

        Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
        80 plus
        124
        845
      Aihe