Moii! Elikkäs meitä on nyt 2 tyttöä ja yritetään saada kasaan pop-rock bändiä pääkaupunkiseudulla, esim. 5 seconds of summer, One Direction tyypistä musiikkia. Haussa olisi siis basisti ja rumpali. Kokemusta ei valmiiksi tarvitse hirveästi olla, kunhan ainakin perusjutut sujuu. Tarkoituksena on ainakin alussa keskittyä pelkkään treenaamiseen, biisien soittamiseen ja hauskanpitoon bändinä. Treenipaikka puuttuu ainakin toistaiseksi, joten jos teillä on treenipaikka, jota voisimme käyttää, mielessä se on plussaa.
Basistin vaatimukset:
-Oma basso tai mahdollisuus ostaa basso
-Hallitsee basson soittamisen perustaidot
-Asuu pääkaupunkiseudulla
-Iältään mielellään 14-17v.
Rumpalin vaatimukset:
-Oma rumpusetti tai mahdollisuus ostaa rumpusetti
-Hallitsee rumpujen soittamisen perustaidot
-Asuu pääkaupunkiseudulla
-Iältään mielellään 14-17v.
Meistä vielä sen verran, että itse laulan ja soitan vähän kitaraa. Kaverini soittaa myös vähän kitaraa ja melko hyvin kosketinsoittimia.
Jos kiinnostaa niin sähköpostia vaan tulemaan [email protected]
Haetaan jäseniä bändiin pääkaupunkiseudulta
musicisus1d
0
64
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2824751Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353056Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k502959Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281541Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271242- 471189
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.7986Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52969Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78961