Kuinka usein käytte suihkussa ja käytätte kosteusvoidetta vartalolle? Etenkin naisilta kysyn.
Vai käytättekö suihkussa käydessä kosteuttavaa suihkusaippuaa, esim. Dovea?
Onko jotain vielä parempaa kosteuttavaa suihkusaippuaa, kuin Dove, joka käy hyvin myös ei-kuivaihoiselle?
Käyn suihkussa päivittäin, mutta ei tule kosteutettua vartaloa kuin silloin tällöin sen jälkeen. Hoidanko ihoani täten liian huonosti?
Vartalovoiteet kuluu myös tosi nopeasti, jos niitä käyttää joka suihkukerran jälkeen koko vartalolle.
Ihon kosteutus
3
86
Vastaukset
- dfghjklöftyuio
Joka toinen päivä ja laitan aina, paitsi jos laiskottaa. Voidetta menee vähemmän, jos laittaa vähän kostealle iholle - levittyy paremmin ja voide myös sitoo kosteuden ihoon.
- Jertzi
Aamuin illoin käyn suihkussa, ja yleensä aamulla laitan kosteusvoiteen. Pakkasilmoilla iho kuivuu enempi, ja silloin käytän suihkusaippuan tilalla perusvoidetta eli AqualanL:ää. Toimii hyvin.
Apteekin öljypitoisia pesunesteitäkin olen joskus ostanut. Kosteusvoiteista ostan aina mahdollisimman ison leilin, ja levitän kostealle iholle, siten sen saa riittämäänkin pidempään. - idggidhsd
Voi riippua myös millainen iho on sen suhteen kuinka usein kokee tarvetta käyttää kosteusvoidetta. Etenkin jos on kuiva/pintakuiva iho on hyvä kosteuttaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2224266Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii692745Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3932421- 472353
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua421629Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5451377- 571330
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em961324- 761311
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1251196