Hyvä sopimus

tyytyväinenavokki

Kun muutin mieheni kanssa yhteen sovittiin että jos miestä panettaa niin sanoo suoraan ja minäkin sanon jos mieli tekee, ei tarvii kummankaan puutteessa elää ja vieraissa käydä. Jos mitään tärkeetä ei ole ollut niin aina olen valmis hauskanpitoon kun mies ehdottaa ja on myös toisinpäin toiminut. Kyllä sitä ehtii kaupassa käydä ja siivota seksin jälkeenkin ja hyvä fiilis jää kun saa. On toiminut näin yli 20 vuotta, jättäkää naiset se valitus askareista ja nautiskelkaa miehenne kanssa. Onhan se selvää että jos kotona ei seksiä ole sitä haetaan muualta.

7

217

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tuskinratkaiseemitään

      Viime suhteessa oli joskus liikaa seksiä. Joskus sitä haluaa nukkua tai nähdä elokuvan loppuratkaisun tai ehtiä ulos ennen kuin on pimeää. Tai sitten paikat voi olla niin hiertyneet, että on pakko pitää taukoa. Toisellakin on omat menonsa, joten aina ei vain voi saada. Ikinä ei kummankaan tarvinnut sanoa, että haluttaa, vaan kyllä kävi muutenkin ilmi. Miehellähän varsinkin sen näkee helposti jossain vaiheessa viimeistään. :)

      Pidän ehkä vähän outona, jos suhteessa ei näe toisen naamasta tai käytöksestä haluamista. Vähän autistista meininkiä, jos kaikki tunteet on sanoitettava. Mutta toisaalta välttäähän sillä lailla väärinkäsityksiä.

      Aiemmin olen ollut kyllä sellaisissa suhteissa, joissa mies pihtaa, joskus kuukausiakin. Pahin tapaus alkoi satunnaisesta lerpahduksesta. Siinä jos sanoo, että haluttaa, niin se vain pahentaa tilannetta tietysti.

      Osalle miehistä on hieman ongelma naisen aloitteellisuus. Osalle on vaikea puhua intiimeistä jutuista. Joten tuskin puhuminen on mikään patenttiratkaisu. Mutta kiva, kun se teillä toimii. :)

    • kesäkaverii

      entä kun olenkin itse nainen joka elää puutteessa. naisen on helppo avata haaransa miehelle vaikkei huvittaisikaan, mutta miehen tappi ei vaan enää nouse tuosta vaan... joskus se kyllä nousi oitin jos vähän pyllyä heilautti tai vastaavaa...

      Kumimunan kanssa vietänkin nykyään enemmän intiimejä hetkiä kuin miehen.

    • alasalemmasjapohjamuta

      Voiko AP.n ja vastaajien taso enää mennä alemmas!?!!

    • Aika suoraviivaista ajattelua teillä. En usko, että monessakaan pettämistapauksessa on kyse varsinaisesta puutteesta. Puutteen saa myös hoideltua omin käsin ja nettipornolla.

      Uskon, että pettämisessä on valtaosin kysymys vaihtelunhalusta, ihailluksi tulemisen tunteessta jne.

    • kuivaksimeni

      Joo, erosin tuossa naisesta, joka ei kertaakaan tehnyt seksin eteen mitään, ei aloitteita, ei vietellyt/ hankkinut mitään seksikkäämpiä vaatteita.

      Kaipasi aina vaan jotain silittelyä, no siinä ei paljoa omat halut silittelystä heränneet.

      Loppui sitten koko seksi ja parisuhdekin kuivui kasaan.

      • Äärimmäisen rehellinen vastaus. Itselläni on aina ollut voimakas libido ja mieheni alkoholismin aiheuttamien erektio-ongelmien vuoksi olen päätynyt ehdottamaan hänelle ns. vapaaseen suhteeseen siirtymistä, jossa minulla on lupa toteuttaa vireää seksuaalisuuttani miellyttäviksi katsomieni partnerien kanssa, aina kun vatsanpohjasta kovasti kutkuttaa ja kolo kostuu tarpeesta.

        Suosittelen kaikille pitkään yhdessä eläneille pareille rohkeaa ja ennakkoluulotonta siirtymistä ns. vapaaseen suhteeseen, jossa vieraisiin peteihin eksymisestä ei rankaista ja halu sykkii kuumana.

        Oikein hyvää ja pirteää syksyä joka iikalle!


      • vaderetrosatana

        Mitä helvettiä sinä sosiaalitantta teet jollain velttomunaisella alkoholistilla?

        Eroa portto.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä

      Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien
      Yhteiskunta
      239
      3640
    2. Tapettu

      On joku kangaskadulla perjantaina
      Sotkamo
      57
      3353
    3. Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava

      Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I
      Maailman menoa
      89
      2817
    4. Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa

      Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk
      Maailman menoa
      48
      2636
    5. Työvoimatoimisto

      Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve
      Työttömyys
      112
      2367
    6. Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista

      Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro
      Maailman menoa
      35
      2032
    7. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      101
      2001
    8. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      42
      1865
    9. Mikä aate kaiken pahan takana?

      Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.
      Maailman menoa
      104
      1787
    10. Mietin sua liikaa

      Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli
      Ikävä
      69
      1113
    Aihe