Katainen tulee juhlimaan linnaan Suomen itsenäisyyttä.
Veronmaksajienrahoilla tittelinsä ostanut kokoomus
dkjhgfd
1456
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Siinäpä vasta isänmaallinen mies. Ei mikään oman edun tavoittelija.
Katainen posti talon Brysselistä. Vaikuttaa luottavan EU byrokratiaan.
Siis osti, anteeksi kirj.virhe.
Eilen näytti sen nimimerkillä joku olevan Nato- tai EU-turvatakuu keskustelussa IltaSanomien pääkirjoituksessa. Onko se tosiaan tulossa pyrkimään takaisin politiikkaan? Koska, jos Stubb ei nouse ne yrittää värvätä pomo-jatkajia, lanseerataan monille rikkaille seurapiireille jo 6-10 vuotta etukäteen ennen vaaleja, esim. Niinistön lanseeraus jatkui ainakin 6 vuotta.
http://www.iltasanomat.fi/paakirjoitus/art-1447764126427.html
Toisaalta Kataisella lapset kaiketi koulutetaan nyt kansainvälisessä koulussa. Ehkä Olli Rehnin perhe ei palannut lopullisesti Suomeen juuri koulun kesken jäämisen vuoksi?
Puolueissa pitäisi pyrkiä nostamaan uusia ihmisiä, kuka haluaa Kataisen "hirmu-eu-vallan" alle, melkein kuin Turkin johtaja tai siihen suuntaan omavaltaista päättämistä kenestäkään välittämättä??
"Katainen tulee juhlimaan linnaan Suomen itsenäisyyttä."
Sitä tehdään taas tykö. Rikkaat kermat,Sipilän kautta, niin ja Walhroos oli kaveri puolueessa.
Katainen on onnensa kukkuloilla EU komissaarina ökypalkalla ja vaimokin sai viran kokoomusryhmästä. Rahaa tulee siis ovista ja ikkunoista perhe Kataiselle.
Näinpä.
Ottakaa opiksenne miten pitää nykymaailmassa toimia. Tosin en voi sanoa mitä mieltä ole ko. henkilöstä, koska tekstiä ei voi julkaista.
Katainen pyörii linnanparketilla vaimoineen, niinpä niin.
Hikoilee ja pieree.
Katainen haisee.
Bryssän ryssä se on.
Olen sitä mieltä, että tämä ihminen pitäisi ja sekä lopulta !
Viime itsenäisyyspäivänä ei suostunut kommentoimaan Suomen taloutta eikä myöskään tämän kuun alussa Suomessa käydessää. Kettu.