IS: Suomesta on viety lapsia Isisin oppiin

http://www.savonsanomat.fi/uutiset/kotimaa/is-suomesta-on-viety-lapsia-isisin-oppiin/2178060?pwbi=a94f956cb5a66d7fbc990c63bbc72d79
---
Suomesta on lähtenyt lapsiperheitä terroristijärjestö Isisin riveihin, kertoo Ilta-Sanomat. Suojelupoliisin mukaan Suomesta on lähtenyt ääri-islamistisen terroristijärjestön oppiin kokonaisia perheitä ja perheiden pieniä lapsia.

Lehdelle puhuneen supon edustajan mukaan tarkoituksena on kasvattaa uutta jihadistien sukupolvea. Lähde ei täsmennä, paljonko lähteneitä tarkalleen on.
STT
1865
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Paluun maksaa kela.

Äänestä
  • Kela ja sossurahat tulevat näiden perheiden pankkitileille vaikka ovat kuukausitolkulla pois Suomesta. Kantasuolaisten kohdalla moinen venkoilu ei tulisi kysymykseen mutta matut tekevät mitä lystäävät kuten mustalaisetkin ovat kautta aikain tehneet maassamme.

    Äänestä

Suomalaiset veronmaksajat on tuomittava terrorismin avustamisesta.

Äänestä

Sittenhän tämä kaikki maahantunkeutujabisnes sun muu suvakkivajakkimediahurmio toimii aivan niin kuin on unelmoitukkin...
Juhlan kunniaksi puistokonsettiparaati piakkoin tulossa?

Äänestä

Tuleekohan vaikuttamaan Pisa tutkimuksiin?
Suomen kouluissa on niin huono opetuksen taso, että lapsukaiset lähetetään ihan ulkomaille opiskelemaan...vaihto-oppilaitako?

Äänestä
  • "Suomen kouluissa on niin huono opetuksen taso"
    Sitä se samapäistäminen ja rasistiksi solvaamisen pakkosyöttö teettää...

    Äänestä

Lainsäädäntöä pitäisi muuttaa siten, että Suomen passi otetaan heti pois sota-alueilta palaavilta, muukalaispassi korkeintaan tilalle. Matkustaa noille alueille saisi vain ulkoministeriön luvalla. Loppuisi somalienkin lapsirahtaus.

Kansalaisluottamus on otettava uudelleen käyttöön lainsäädännössä. Sen saamiseksi tulisi Suomessa asua ja ansaita elatuksensa vuosia. Sitten "suomalaisuus" olisi taas suomalaisuutta. Luvaton matkustaminen sota-alueille johtaisi kansalaisluottamuksen välittömään menetykseen.

Äänestä

Hyväuskoiset Suomalaiset maksaa tästä kaikesta viellä ison hinnan.

Äänestä

Ihmettelen kauheasti sitä porua, joka oikeusministerin kuolemantuomio-kommentista tuli. Mielestäni tosipaikan tullen terroristit viedään yksinkertaisesti kenttäoikeuden tuomion jälkeen kuopan reunalle. Ei siinä ruveta enää Demlan edustajalta neuvoja kyselemään (sen sijaan hänet voidaan panna rivin jatkeeksi).

Äänestä
  • Oikein se on sotatuomio niinkuin pitääkin koska ihmisten likvidoijat kyseessä.

    Äänestä

Tutkijat sano et iSIS on vaan satua eikä pakolaisten mukana tule niitä.

Äänestä
  • Tuleviin terroristi-iskuihin annettavien lausuntojen pohjat ovat jo valmiiksi työstettyjä ja hyvinkin pitkälle etukäteen harjoiteltuja...

    Äänestä

  • Lapsesta lähtien opetetaan aseenkäyttöä ja tappamista?

    Äänestä

ja toisille valehdellaan vain suvaitsevaisuutta ei hyvältä näytä euroopan tulevaisuus?

Äänestä

Lahja isiltä Isisille. Pakettiin kuuluu myös reppu ja sytkäri.

Äänestä

Paluuta ei saa sallia eikä kansalaisuutta.

Äänestä

Eli on luonnollista pohtia, mitä aikovat tehdä, jos takaisin pääsevät. No jokainen tietää, mikä on Isis-koulu. Sehän on eläimen tasolla olevien kivikautisen brutaalia ja mielisairasta tappamisoppia.

Suvakki-idioottipoliitikot ottavat heitä avosylin vastaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


outomaammeoutovaluutta kirjoitti:

http://www.savonsanomat.fi/uutiset/kotimaa/is-suomesta-on-viety-lapsia-isisin-oppiin/2178060?pwbi=a94f956cb5a66d7fbc990c63bbc72d79
---
Suomesta on lähtenyt lapsiperheitä terroristijärjestö Isisin riveihin, kertoo Ilta-Sanomat. Suojelupoliisin mukaan Suomesta on lähtenyt ääri-islamistisen terroristijärjestön oppiin kokonaisia perheitä ja perheiden pieniä lapsia.

Lehdelle puhuneen supon edustajan mukaan tarkoituksena on kasvattaa uutta jihadistien sukupolvea. Lähde ei täsmennä, paljonko lähteneitä tarkalleen on.
STT

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu