Olen 20v mies ja luovuttanut jo naisenhaussa. Syynä tähän on se, että olen jo tiedostanut sen, että korvieni välissä ei ole tarpeeksi "tavaraa", jotta onnistuisin seurustelemaan. En juo enkä polta mutta tämä "maalaisjärki" puuttuu kuitenkin. Lisäksi olen ujo niin en onnistu IRL ketään "pokaamaan".Netti-ilmoituksia en osaa tehdä, koska en osaa tehdä elämänkertaromaania, joka tuntuu olevan tämän palstan joidenkin kirjoitusten mukaan vaatimuksena hyvälle netti-ilmoitukselle(kun siis haukutaan lyhyiden ilmoitusten/vastausten jättäjiä, millainen itsekkin olen).
Nyt täytyy vaan jotain kehittää, että jaksaa elää sinkkuna loppuelämän...
Nyt täytyy vaan jotain kehittää, että jaksaa elää sinkkuna loppuelämän...
Vastaukset 6
Vanhimmat
..masennu!!! Ei se nyt noin vakavaa ole!! Kyllä se rakkaus tulee sinunkin eteesi, ennemmin tai myöhemmin, jaksa vaan odottaa!! =) Kenenkään ei ole tarkoitus olla yksin!! Nyt on uus vuos edessä ja uudet tuulet, ehkä se rakkaus odottaa ihan siinä kulman takana!! ;)
Pärjäile!! =D
..sitä, ettei netti-ilmoitusten teko onnistu. Oman kokemukseni mukaan netin deitti-ilmoihin vastaavat pääasiassa surkeat luuserimuijat, jotka eivät pysty muuhun kuin tekemään ohareita. Linkin takana on juttu hyvin tyypillisestä nettimuijasta:
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=1000000000000005&conference=3500000000000009&posting=22000000003783528
Sitten olen tainnut tavata ne ainoat poikkeukset??? En usko Jesse sun juttua.
Mut alkuperäiselle... mä nyt yritän psyykkaa sua, mutta se ujous on ihan turha tekosyy itselle. Mitä voi pahimmillaan tapahtua jos pysäytät neidin baarissa.
- sen äijä lataa pannuun?? (ei todennäköistä)
- se käskee painua vittuun? (ei haittaa kokeile seuraavaa)
- se antaa kiltimmin pakit (kokeile seuraavaa)
- neiti jää juttelemaan ja sulta juuttuu sanat kurkkuun (jälkeenpäin itseäkin naurattaa)
ylipäätään tekemällä aloitteita oppii. Oppirahat on hyvä maksaa. Ainot minkä voi menettää on ylpeys =)... ylpeät on yleensä yksin. Itsetunnolle ei käy mitään se nousee parilla kaljalla kuitenkin suosta. Ei sitä aina keksi mitään sanottavaa. Ei kaikkien kanssa tosiaan ole edes mitään puhuttavaa. Veikkaan kuitenkin, että ensimmäisen 10 joukosta jo jonkun kanssa juttu luistaa, joten ei kun aloitteita. Pysäytä "anteeksi neiti" jne.. älä rupee ainakaan kikkailee millään pikkunäppärällä iskurepliikillä. Hymyile ja naura... jos ei toimi ni on miehessä vika =) kokeile ainakin!
Sinä vetäydyt sivustakatsojaksi. Ja jätät pelikentän kaikenlaisille tyhjänjauhajille ja kusettajille.
Tuo on vastuutonta.
Itse en ees tossa iässä vielä halunnut naista, ainakaan mitään vakavampaa, vaikka tarjokkaita olis ollutkin....
Nauti nyt nuoruudestasi ja hengaa kavereittes kanssa, sillä sä tuut kuitenkin todennäköisesti elämään suurimman osan elämästäsi parisuhteessa.
Kaveri hei. Sulla on ikää kakskyt vuotta. TEhokasta peliaikaa edessä ainaki toinen mokoma.
No tuo maalaisjärjen puuttuminen on kyllä vähän ongelma. Myönnetään... Mut kompensoi se sit elämänkokemuksella.
Ja tässä tulee eka oppitunti: "Jos olet korviasi myöten kusessa, kannattaa pitää suu kiinni."
Huomaatko, olet jo paljon viisaampi. Heti kun opit tuon ulkoa, olet jo todella paljon viisaampi.
Sen korvien välinki voi täyttää. Ihminen oppii... Kirjat on yllättävän hyviä tietolähteitä, kuhan vaan luet ja käytät aivojasi.
Siitä se lähtee.... Ja usko pois
JA treffi-ilmoitus.
=D kerro ne asiat missä et ole hirveän huono ja kerro sit vaikka mitä tänä päivänä olet oppinut. Lisää siihen vielä oma kuvasi jossa kohotat kulmakarvojasi ja kuvatessa ota useita kuvia ja ajattele miten koomiselta olo tuntuu.