http://www.mtv.fi/uutiset/ulkomaat/artikkeli/suomalaisasiantuntija-nain-isisin-taisteluhuume-eroaa-jatkosodan-vaietusta-piristeesta/5573830
Amfetamiinin voimalla Suomen joukot taistelivat jatkosodassakin.
Lähes samaa ainetta käyttävät nyt ISIS terroristit
Amfetamiinin voimalla Suomen joukot taistelivat jatkosodassakin.
Lähes samaa ainetta käyttävät nyt ISIS terroristit
Vastaukset 4
Vanhimmat
No huumehörhö terroristiä on aina ammuttava päähän muuten sen tulitus jatkuu.
Että silleen.
Jotain muutakin nuo arabit käyttää. Ei suomalaiset hullun kiilto silmissä kaikkia tappaneet mikä liikkui. Eivät käyneet räjäyttelemässä pommeja baareissa ja konserttisaleissa. Eivät tappaneet sukulaisiaan, lapsia jne. Eivät katkoneet kauloja ja nauraneet päälle. Aivopestyjä mielipuolia nämä isisin joukot ovat.
Jos muistatte niitä Afganistanin uutiskuvia aikoinaan siellä ne kiilusilmät loistaen olivat huumepöllyissään nuotiolla TV haastateluissa. Että silleen.
Tekeekö aloittajan mielestä tuon piristeen käyttö taistelustamme jotenkin halveksittavan, kuten vaikuttaa...