NATO-Viron nuoret kuolevat huumeisiin

Viron liityttyä NATOon, huumeet lisääntyivät nopeasti Virossa, ensin miedot huumeet ja sitten vahvat huumeet.

Viron nuoret yrittävät henkensä kaupalla vältää NATO-armeijan ja NATO-sodat.

Nyt NATO-Virossa kuolee vahvoihin huumeisiin 200 käyttäjää vuodessa kun Euroopassa natottomat maat mukaan lukien vahvojen huumeiden kuolleisuuskeskiarvo on 17.
51315
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 51

Vanhimmat

Kun Viro liittyi Natoon vain 20 % kutsuntaikäisistä ilmaantui kutsuntapaikalle. Monet ryhtyivät NATO-pakolaiksi omassa maassaan, monet pakenivat ulkomaille.

Äänestä

Entisten neukkumaiden huumeongelma on ryssäläismiehityksen syytä. Tiltut sitä paitsi ihannoivat huumeidenkäyttöä ja rikollisuutta.

Äänestä
  • Neuvostoliiton aikaan Virossa ei ollut huumeita.

    Äänestä

  • SeOliHuumevapaaViro kirjoitti:

    Neuvostoliiton aikaan Virossa ei ollut huumeita.

    Mitä nyt aivan hemmetisti, etupäässä amfetamiinia.

    Äänestä

  • Em mää täs yhtikäs syyllist kaippaa, pohjoismaista hyvinvointia ja sosiaaliturvaa mä kaippa.

    Äänestä

Usan armeijalla, CIAlla, Natolla on tehokas huumeiden jakelujärjestelmä Kosovossa.

Siellä on Usa-Naton logistiikkatukikohta, johon ei edes Kosovon viranomaisilla ole asiaa. Sitä kautta Usan armeija, Nato, yksittäiset sotilaat diilaavat mietoja ja vahvoja huumeita maailmalle mm Nato-Viroon.

Äänestä
  • Ihmiskauppa, huumekauppa ja asekauppa liittyvät olennaisesti sotiin ja rikoksiin ihmisyyttä kohtaan.

    Äänestä

  • HomoHominiHumus kirjoitti:

    Ihmiskauppa, huumekauppa ja asekauppa liittyvät olennaisesti sotiin ja rikoksiin ihmisyyttä kohtaan.

    Sionisteille ihmiset eivät ole ihmisiä, vaan eläimiä, joita saa kohdella miten huvittaa.

    Äänestä

Venäjän armeija puolestaan menettää vuosittain useita satoja sotilaitaan kuolleina tai vammautuneina yksinkertaisesti vanhempien ikäluokkien tekemän simputuksen johdosta!

Äänestä

Viro on tätä nykyä Euroopan suurin synteettisten huumeiden tuottajamaa. Ilman huumeita Viron talouskasvu ei olisi ollut niin nopeaa kuin se on ollut. Viro vie myös paljon huumeita muualle Länsi-Eurooppaan. Jokunen lasti tulee Suomeenkin.
Kun Virossa syntyvyys vielä kuuluu Euroopan surkeimpiin, niin eivätköhän virolaiset "pistele" itsensä sukupuuttoon muutamassa vuosisadassa.

Äänestä

Chief State terveys tohtori Venäjän Anna Popova on kuulosti hälytyksen: Hänen mukaansa maa oli vaarassa epidemian pilkkukuume, koska korkea esiintyvyys täit.

Читайте далее: http://izvestia.ru/news/596748#ixzz3sLqFvs5Q

Äänestä
  • Venäjällä täitkin sanovat jobannii shuka bljäät

    Äänestä

Viro levittää synteettisiä huimeita Naton avulla.

Äänestä

Ja Venäjä on niiden suurin käyttäjä. Vastahan se suljettiin ulos Yleisurheilusta!

Äänestä

Venäjän lentäjät pössyttelevät eivätkä osaa navigoida pilvessä. Sitten tulevat ammutuksi alas.

Äänestä
  • Oletko venäjäfobisti lukenut mitä amerikkalaiset lentäjät vetävät?

    Äänestä

Nato-armeijassa oppii käyttämään huumeita.

Äänestä

Usan ja Naton sotilasneuvonantajat ovat jättäneet Homsiin suurehkon määrän huumeita paetessaan motista.
Oliko siellä Vironkin Nato-sotilaita auttamassa terroristeja.

Äänestä

Suurimman osan heroiinista ja hasiksesta Viro saa Afganistanista USA:n ja NATO:n tukikohtien kautta sotilaskuljetuksina Kosovosta ja Turkista.

Äänestä

Viron Natoupseerit saavat vähän lisätienestiä.

Äänestä
  • Myymällä pilveä venäläisille?

    Äänestä

Se on tiltuttelijakin nähtävästi pilannut päänsä aineilla. On meinaan jutut niin syvältä sieltä... Täysin harkitsemattomia väitteitä, kunhan vain kaikki paha saadaan venäjän syyksi. Sama juttu, kun aikoinaan keskiajalla kaikki onnettomuudet pistettiin toisen syntisyyden syyksi, tai sitten haukuttiin yksinomaan paholaista.

Äänestä
  • Niinkö? Minä kun luulin, että Venäjällä taas uskotaan kaiken pahan johtuvan lännestä ja Ntosta!?

    Ovat sitten sielläkin "pilanneet päänsä aineilla"?

    Äänestä

  • Viinaa everstiluutnantti ainakin käyttää mutta voi olla että huumeitakin, niin övereitä sen jutut ovat eikä normaali pysty eikä jaksa joka päivä 6.15-24.00/7/365 vittuilemaan netissä.

    Joskus arki-iltaisin mutta nyt yhä useammin perjantai- ja lauantai-iltaisin ja sunnuntaiaamuisin everstiluutnantti ei osu enää kirjaimiin vaan trollitoimsto työntää copypasteja ja jos everstiluutnantti yrittää kirjoittaa ite niin tekgstib alkab olembmaan täämmöifttäb.

    Äänestä

Presidentti Niinistön, kokoomuksen USA-NATO-yhteistyö kantaa hedelmää: USAn armeijassa ja NATO-armeijassa suosittu kokaiini on levinnyt Suomeen.

Äänestä

Monet trollit mm. USAssa ovat tunnustaneet että eivät jaksaneet työtä ilman huumeita. He käyttivät amfetamiinia ja kokaiinia.

Äänestä

Usa ja Nato tuovat Nato-maihin ja kumppanuusmaihin huumeita mm. Afganistansta Kosovon logistiikkakeskuksen kautta.

Äänestä

Venäjä itse on suuri huumeiden käyttäjä ja niitä virtaa maahan Afganistanin rajan yli! Vastahan maa suljettiin ulos Yleisurheilusta! Se on vain YKSI ilmenemismuoto!

Äänestä
  • Venäjä on upeasti pitänyt Afganistanin huumerajan kiinni vaikka CIA on yrittänyt saada afgaanihuumeet Venäjälle tuhoamaan Venäjää.

    Äänestä

Nyt virolaisia nuoria kuolee alkoholiinkin.

Äänestä

Viro toimittaa synteettistä huumetta Naton sotilaille.

Äänestä
  • Ei toimita! Sen sijaan Venäjällä on valtaisa huumeongelma ja sen lisäksi melkkoinen määrä HIV positiivisia! JA TÄYSIN ILMAN NATOA!

    Äänestä


Virossa ja Natossa on huumeongelma.

Viron synteettiset huumeet yleistyivät Natossa kun Nato sotatappionsa takia ei enää saanut yhtä helposti huumeita Afganistanista.

Äänestä

Viro meni rappiolle kun se liittyi Natoon.

Äänestä

Ei mennyt. Sen sijaan Venäjällä huumeongelma niittää nuoria kiihtyvällä vaugdilla. Afganistanin rajan yli tulee jatkuvia lähetykssiä! Asiaan liittyy myös huumeeseen liittyvä (käytettyjen) neulojen leviäminen ja maassa on jo yli 2 miljoonaa HIV- posaitiivista!

Lue asiasta itse:

Venäjän huumemarkkinoiden kokonaisarvo on noin 8,5 miljardia dollaria, St. Petersburg Times kertoo. Summasta kuusi miljardia palaa heroiinimarkkinoilla. Huumeiden käyttäjiä Venäjällä on noin viisi miljoonaa.

Venäjän huumemarkkinoiden arvo on huimat 8,58 miljardia dollaria eli noin 6,46 miljardia euroa, sanomalehti St. Petersburg Times kertoo.

Siitä heroiinimarkkinoiden osuus on kuusi miljardia, Venäjän liittovaltion huumevalvontayksikön johtaja Viktor Ivanov kertoi tänään. Kannabistuotteilla käydään vuosikauppaa 1,5 miljardilla dollarilla, synteettisten huumeiden osuus on miljardia dollaria ja kokaiinimarkkinat ovat suuruudeltaan 80 miljoonaa euroa.

Huumevalvontayksikön mukaan Venäjällä on viisi miljoonaa huumeiden käyttäjää. Uutistoimisto Reutersin mukaan heistä kuolee joka vuosi noin 30 000. Asukasmäärään suhteutettuna maassa on eniten heroiininkäyttäjiä koko maailmassa.

Suurin osa Venäjällä käytetystä heroiinista tulee Afganistanista.

Äänestä
  • "Suurin osa Venäjällä käytetystä heroiinista tulee Afganistanista."
    Minnepä ei tulisi. Taleban lopetti huumetuotannon siellä, missä pystyi, Amerikka liittolaisineen sallivat unikon kasvatuksen ooppiumin raaka-aineeksi.

    Äänestä

USAn ja NATOn sotilaat sekä Viron NATO-sotilaat ovat tuoneet huumeet Viroon.

Kun Viro kuului Neuvostoliittoon, Virossa ei ollut huumeita.

Äänestä

Samoin kävisi suomelle. Natorunkut huumehörhöt juoksisivat häntä koipien välissä karkuun, ja loput natovastustajat eroaisivat armeijasta. Suomella olisi 0 sotilasta jos natoon liitytään...

Äänestä

Tiltu on turhaan huolissaan Virosta ja Suomesta!

Venäjällä miesten keskimääräinen elin-ikä on ALLE 60 vuotta! SIITÄ sinun pitäisi hulestua!

Äänestä

Ne ei tykkää naton niskan nakkelusta.

Äänestä

Moni virolainen Nato-sotilas on narkkari, masturboija, homoseksuaali.

Äänestä
  • Vielä useampi Venäjän sotilas on narkkari, masturboija, homoseksuaali.

    Toisalta se ei häiritse Valkeakosken Tiltua, koska siinä kiteytyy myös kaikki hänen harrastuksensa!

    Äänestä

Viron nuoret joutuvat pakenemaan Nato-armeijaa. He piiloutuvat koteihinsa, maaseudulle, sukulaisiinsa, ulkomaille.

Äänestä

Viron synteettiset huumeet leviävät Suomeen Naton sotaharjoitusten avulla.

Äänestä

Monssa virolaisperheissä vanhemmat eivät päästä poikiaan Nato armeijaan ja Nato sotiin juuri Usan ja Naton huumeongelman vuoksi.

Äänestä

Voi olla, mutta monissa virolaisperheissä vanhemmat ymmärtävät kuinka huono Naton sotataito ja sodanjohto on eivätkä siksi päästä poikiaan kuolemaan jonkun hölmön Nato-upseerin komennossa.

Äänestä

Suomi ottaa sotaveteraanien tiloihin virolaisia Nato-sotilaita, jotka ovat joutuneet huumekierteeseen Naton joukoissa Usan/Naton sodissa.

Äänestä

Neuvostoliiton aikaan Virossa ei ollut huumeongelmaa. Nyt USAn ja Naton alaisena on.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


NATOViroRappeutuu kirjoitti:

Viron liityttyä NATOon, huumeet lisääntyivät nopeasti Virossa, ensin miedot huumeet ja sitten vahvat huumeet.

Viron nuoret yrittävät henkensä kaupalla vältää NATO-armeijan ja NATO-sodat.

Nyt NATO-Virossa kuolee vahvoihin huumeisiin 200 käyttäjää vuodessa kun Euroopassa natottomat maat mukaan lukien vahvojen huumeiden kuolleisuuskeskiarvo on 17.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu