mitä..

mun pitäisi tehdä että saisin ihoni samanlaiseksi kuin nuorena sillä menin pilaamaan sen kosteusvoiteella..nykyään ihoni kaipaa joka välissä kosteusvoidetta ja se on tosi rassaavaa!!pitäisikö minun totuuttaa ihoni niin etten rasvaisi sitä siksi jotta hilseilykin lähtisi??SUURI KIITOS JOS JOKU VIITSISI VAIVAUTUA VASTAAMAAN!!!
2194
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mene kosmetologille ja pyydä apua.

Äänestä

Ei ihoa voi pilata kosteusvoiteella. Jos on kuivaihoinen ja ei käytä ollenkaan rasvoja, niin se vasta näky onkin.
Osta ihotyypillesi sopivaa rasvaa, eli siis ilmeisesti kuivan ihon. Sittenhän sen hilseilynkin luulisi vähenevän kun iho saa tehokasta, tarvitsemaansa kosteutta. Myös kuoriminen voi auttaa. Mutta kannattaa tosiaan kääntyä sinne kosmetologin puoleen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mira kirjoitti:

mun pitäisi tehdä että saisin ihoni samanlaiseksi kuin nuorena sillä menin pilaamaan sen kosteusvoiteella..nykyään ihoni kaipaa joka välissä kosteusvoidetta ja se on tosi rassaavaa!!pitäisikö minun totuuttaa ihoni niin etten rasvaisi sitä siksi jotta hilseilykin lähtisi??SUURI KIITOS JOS JOKU VIITSISI VAIVAUTUA VASTAAMAAN!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu