Norja alkaa käännyttää ruotsista tulijat

http://www.dn.se/nyheter/varlden/norge-skarper-granskontrollen/

Norja alkaa toimia, se tietää meille lisää matuja!

Lisää rikkautta meille! Ruotsissa ei ole turvallista vaan siellä on vainoa ja sotaa? Siksi torniosta tulee meille turvapaikanhakijoita jatkuvalla syötöllä.
759
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Voi hitsi, miten kauan näitä huonoja uutisia tulee vielä?

Äänestä
  • On meillä pientä valoakin jo tunnelin päässä. TV:n Uudenmaan alueuutisissa oli juttu, missä kerrottiin syys-, lokakuun aikana n. 700 irakilaisen peruneen turvapaikkahakemuksensa ja lähtevän maasta. Toimittaja haastatteli Kulosaaressa Irakin Suurlähetystön edessä olevaa irkilaista, joka oli ollut Jyväskylässä kaksi vuotta. Hän kertoi, miten kurjaa Suomessa ja Jyväskylässä on.
    Jos turvapaikanhakijalla on passi, niin hän voi perua hakemuksensa ja lähteä maasta heti. Jos passia ei ole, niin lentämällä, tai laivalla ei pääse lähtemään, ennen kuin kyseisen maan suurlähetystöstä saa proobuskan, mistä selviää henkilöllisyys. Tornion kautta taas pääsee Ruotsiin takaisin ilman passiakin.
    Toivotaan siis, että talven aikana lähtijöitten määrä lisääntyy, lisääntyy, lisääntyy.

    Äänestä

Suomen aina Ruotsia nuoleskelevat svekopäättäjät EIVÄT halua käännyttää Ruotsista tulijoita. SE on koko mamutulvan syy. Ei mikään muu!

Äänestä
  • Älä unohda rahaa, mitä Sipilä muut tekevät tällä mamutuksella.

    Suomella ja suomalaisten turvallisuudella ei ole väliä, se on jo huomattu.

    Hallitus on istunut vasta helken ja on haukkunut suomalaiset ihan lytyyn useaan otteeseen, oman kansan.

    Äänestä

Vain Suomen päättäjät ovat kädettömiä vässyköitä. Suomi, EU:n mallimaa ja näin sekaisin joka suhteessa. Kansa rajalle, hallitus vaihtoon ja mamut kotiin. Järjettömät osingot, palkat ja kultaiset kädenpuristukset varsinkin Valtion duuneissa, kohtuullisimmiksi, Rikkaiden rikastuminen ja köyhien köyhtyminen pitää lopettaa. Se johtaa vain mielenosoituksiin ja loppujen lopuksi pahemiin ristiriitoihin.

Äänestä

Suomi saa stten lisää rikastajia kun nuo tulee tänne.

Kiittäkäämme Sipilää tästä .

Äänestä

Niin ja Norjakin huomattavasti rikkaampi kuin tämä velkainen Suomi....miksi me emme ala mainostaa Ruotsia tänne tulleille?
Ainut virhe on kuun on rekisteröity mutta eihän heidän iästään ja nimistäkään ole oikeaa tietoa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


KSdjs kirjoitti:

http://www.dn.se/nyheter/varlden/norge-skarper-granskontrollen/

Norja alkaa toimia, se tietää meille lisää matuja!

Lisää rikkautta meille! Ruotsissa ei ole turvallista vaan siellä on vainoa ja sotaa? Siksi torniosta tulee meille turvapaikanhakijoita jatkuvalla syötöllä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu