Ensin oli yksittäis- sitten kaksittaistapaus...

.., sen jälkeen noin kymmenen ja nyt on jo muutamia kymmeniä. Onkohan huomenna jo satoja? Alkaa pikkuhiljaa kupla puhkeamaan. Aika paljon on kansalta pimitetty tietoa mokutuksen nimissä, onkohan se enää edes laillista toimia noin kuin on toimittu?
1059
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Saatetaan puhua sadoittaistapauksista (joita ei toki korruption läpitunkeman median ja "sivistyneistön" mielestä tule edelleenkään yleistää).

Tässä ei ole mitään laillista. Lähtien siitä, että maahan päästetään ilman tuhansittain tunkeutujia joiden taustoista ei ole mitään tietoa, ilman laillisia matkustusasiakirjoja. Hallitukset ympäri Eurooppaa rikkovat lakeja aivan tietoisesti alusta lähtien avaamalla rajat, ja vielä räikeämmin jättämällä suojelematta kansalaisiaan. He ansaitsevat raskaimman tuomion.

Äänestä

On, on! VOK'ien kiksautuskisa on vasta pääsemässä vauhtiin.

Äänestä

Korrrrrostan epäilyjä.

Äänestä

Montako raiskausta on jäänyt ilmoittamatta tytön tai naisen häpeän pelon vuoksi ?
Suomalaisten raiskauksista puhuttaessa sanotaan aina, että ilmi tulleet tapaukset olevan, se jäävuorenhuippu. Niimpä eikö se sama häpeä voi olla myös näissäkin mamujen tekemissä raiskauksissa ilmoittamatta jättämisen takana ? Että silleen.

Äänestä
  • Näissä on varmaan suurempi häpeä koska kuka tyttö/nainen haluaisi asuinpaikkunnallaan tulevan yleiseen tietoon että joku hyvinkin mahdollisesti aidsia kantava muukalainen on tuikannut saastaisen kalunsa siihen? Ei varmaan kukaan ja kun tapahtunutta ei kuitenkaan voi peruuttaa niin ehkä minimoi vahingot vaikenemalla.

    Äänestä

  • Asialla on aina useita eri puolia ja miltä kantilta niitä katsotaan ja kuka katsoo.
    Että silleen.

    Äänestä

Yksi mielenkiintoinen kysymys on myös se että montako tapausta olisi ollut vältettävissä jos tiedotus olisi ollut rehellistä alusta lähtien? Väitän että aika monta koska varovaisuuden lisääntyessä ihan väkisin vähenee.

Tietenkään täällä ei voi nostaa ryhmäkannetta ao. viranomaisia ja poliitikkoja vastaan, jos voisi saattaisi tulla milenkiintoinen oikeudenkäynti ja mittavat korvaukset.

Se on myös mielenkiintoista millä tavalla uhrit on saatu vaikenemaan noista niin hyvin kuin on saatu, eihän siellä vain ole ollut painostusta ja pelottelua viranomaisten taholta? Eikö semmoinenkin olisi aika iso virkarikos jos uhri pelotellaan/suostutellaan hiljaiseksi ison koneiston voimalla.

Äänestä
  • No kyllä sitä vaintamista on iät ajat tehty koko esivallan ja uskontokuntien voimin. Että silleen.

    Äänestä

Ei pidä mennä naisten keikistelemään minihameissa ulkomaan nuorille miehille.
Jo aikanaan ent. Sdp:n puheenjohtaja varoitti naisia minihameista ja kaupungin yöstä, joten ainakaan Sdp ei ole syyllinen.
Lääkärit taas kerran näistäkin raiskaustutkimuksista rikastuvat. Tämä on suurin raiskausten ongelma vaikka sitä ei haluta tunnustaa. Siihen Sdp panostaa täysillä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kuplapuhkeaa kirjoitti:

.., sen jälkeen noin kymmenen ja nyt on jo muutamia kymmeniä. Onkohan huomenna jo satoja? Alkaa pikkuhiljaa kupla puhkeamaan. Aika paljon on kansalta pimitetty tietoa mokutuksen nimissä, onkohan se enää edes laillista toimia noin kuin on toimittu?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu