!,5 v yhdessä lupaus onnesta särkyi.

jämäneb

OLEN rikki nyt ihan hajalla..mutta jättäessäni hänet suojelen itseäni. En jaksa enää kuulla ontuvia selityksia oudoista ilta yö reissuista. Enkä jaksa uskoa, että olisin ainut hänelle. Todistet kuulopuheet puhuu muuta.. No emmehän ole täydellisiäkään kukaan. Ihmettelin hänen haluaan tavata sunnuntaina ja vain sunnuntaina. josku muinakin päivinä. yötä emme juuri vietä ikinä yhdesä joskus..
Minä kirjoitin viestiä että voitais viettää iltaa eilen YHDESSÄ..eikun huomenna on meidänpäivä hän sanoi. Minun intuitioni alkoi toimimaan ja mietin miksi hän niin hanakasti tavata juuri sunnutaina.. Sanoin hänelle. että onko suhteemme nyt siinä vaihessa meillä on päivät milloin näemme..
Minusta lahjaksi saama kuohari pullo olisi kummasti juhlistanut tunnelma EILEN JOMMAN KUMMAN ASUNNOLLA.
Ei muuta kun kuohari pullo kassiin ja kävellen miehen luo...Mitä näin.?.Mies ajoi tuhatta ja sataa autolla kaupunkiin päin ja ei vastannu puheluihin ja välillä tuntui että mies painoi puhelin kiinni.Ilta meni soitelessa ja minä sen kuoharin kumosin ihan yksin.
Vihdoin mies kirjoitti kolmen jälkeen että oli tapahtunut seuravaa..Hän oli ollut työssä. Oli väsynyt mennyt nukkumaan ja herännyt sitten ja lähtenyt kaupunkiin jotain sakkolappua etsimään tai oliko hän saannut sakot ja oli tuohtunut tai muuta semmoista. Sitten hän oli ollut kaupungilla räytymässä. Minulle ei selvinny missä hän oli ollut?.Kuulemma yksin,
Puhelin oli jänny kotiin tai se oli äänettömällä kotona, en ymmärtänyt kaikkea selvästikkään..No minä jo kerran vastaavanlaisen tarinan kuuli kesällä ja oli ontuva selitys jotenkin..TEINKÖ OIKEIN ETTÄ PISTIN VÄLIT POIKKI..
En tämmösii tarinota usko..
Muutenkin joskus känny oli hiljasella tai akku tyhjänä kun oli jossain iltapäiviä..tais olla huijari koko mies luulisin..Sitten kun olin itku kurkussa kotona soitin erään pojan kaverin mua auttamaan ..Sitten mies raivosi että olin kertonut asioitani muille..
Olinko hänen sunnutain jämä pala..A
Hyvä R

4

227

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • seottaaaikansa

      Aitouden jälkeen iskee järkevyys joskus. Kunnes voi olla taas aito.

    • Tiedäntunteen

      Teit oikein, kun pistit välit poikki... tyhjää ei kannata odottaa. Odotin itse liian kauan (6v.) ja aina tietysti toivoin, että jokin muuttuu. Jos mies olisi halunnut olla kanssasi, ei olisi ollut vain sunnuntaitapaamisia, mutta kun olit hänelle samaa mitä minä olin hra A:lle joskus, varaventtiili. Se ei ole kenenkään osa, että mies kohtelee naista kuin esinettä. Opin siitä kyllä ainakin vähän... Me tosin tavattiin useammin kuin kerran viikossa, mutta aina hänen ehdoillaan useimmiten. Sitten pari viimeistä vuotta tapaamiset vain harvenivat, kumpikin kulki eri teillä ja kohdattiin sängyssä.. kunnes sekin loppui, kun lopetin koko epäkunnioittavan suhteen.
      Voimia sulle, löydät kyllä miehen, jolla on sydän paikallaan.

    • mikähänkovaoli

      niimpä niin, minunkin jo nyt ex mies vanno et nukahti työmaakoppiin kun niin kova työpäivä oli...

      • alukp

        Juu mutta tästä selvittiin. .kiva kun oli ystäviä jotka auttoi..nyt mies saa varmaan maistaa omaa lääkettä. .niin että hetkenhurmaa hän tarjosi..Näin sanoi..


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      67
      2395
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1377
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      74
      1185
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      4
      1107
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      79
      835
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      780
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      43
      678
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      82
      660
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      24
      638
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      626
    Aihe