Siinä paha missä mainitaan?

Menikö se edes niin... siis miten "Siinä paha missä mainitaan" englanniksi?

Jotenkin "there's the devil...?"
Vai kuuluuko sen edes jatkuakaan tuosta alusta?

Kiitos. :)
42014
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Speak of the devil (and he will appear).

Äänestä

tai edelliseen verrattuna "Talk of the devil" (ehkä hieman brittimäisempi muoto)

Äänestä

eikö ole myös tuo sulkeissa oleva mahdollista sanoa että when he's about to join us? :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kyselijäköhänkö kirjoitti:

Menikö se edes niin... siis miten "Siinä paha missä mainitaan" englanniksi?

Jotenkin "there's the devil...?"
Vai kuuluuko sen edes jatkuakaan tuosta alusta?

Kiitos. :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu