Silti vain maujen tekemistä rikoksista pidetään meteliä. Suomalaisten tekemiä raiskauksia ja naisten pahoinpitelyjä vähätellään. Tälläkin palstalla aina syyllistetään uhreja
http://www.hs.fi/kotimaa/a1448950672350
http://www.hs.fi/kotimaa/a1448950672350
Vastaukset 30
Vanhimmat
"Raiskaavatko maahanmuuttajat useammin kuin kantasuomalaiset?
Kyllä. Oikeuspoliittisen tutkimuslaitoksen selvityksen mukaan maahanmuuttajat raiskaavat noin kahdeksankertaisesti kantasuomalaisiin verrattuna. Korkeimmat luvut, noin 17-kertaiset kantasuomalaisiin verrattuna, on Lähi-idästä ja Pohjois-Afrikan maista tulleilla. Kun luvut suhteutetaan tulotasoon, osuus pienenee, mutta jää silti yli kymmenkertaiseksi kantasuomalaisiin verrattuna. Harvimmin raiskaavat suomenruotsalaiset.
Suomessa syntyneet vieraskieliset raiskaavat 3,5 kertaa niin paljon kuin kantaväestö. Täsmälleen sama yliedustus on Ruotsissa syntyneillä suomenkielisillä kantaruotsalaisiin verrattuna."
Ei ulkkisten raiskaamiset, poista totuutta kantasuomalaisten tekemistä raiskauksista.
Totta on että ulkkiksia on vähemmän ja heissä on prosentuaalisesti enemmän raiskaajia, suomimiehiin verrattuna.
Suomalaisia raiskaajia istuu lisko- osastoilla, ovat alinta kastia.Toivottavasti ulkkis raiskaajista jokainen tuomitaan, pikakäsittelyllä ja heti poistetaan maasta.
Miksi vihaat omaa kansaasi ja nimität suomalaisia paskoiksi?
Jokainen raiskari on paska! Eläintarhaan tiikereiden leluksi jokainen.
MIksi sinä vihaat toisia ja omanmaalaisia paskiaisia rakastat?
Etkö tiedä että on ihmisiä joille oikeudenmukaisuus ja totuus on tärkeämpi kuin se että on jonkun puolella ja toista vastaan. Toi on osoitus siitä että et ole vielä päässyt hiekkakasaleikeistä pidemmälle.
Se että puolustaa oikeudenmukaisuutta ei tarkoita että mielistelee jotakuta (tässä maahanmuuttajia.)
Suomalainen on paska jos se on paska ja sillä siisti, rasisti jos se on rasisti ja sillä siisti. Ei rasistilla ja paskalla ole ihonväriä eikä kulttuuria. Ei kukaan teitä mielistele kun täällä pädette tyhmyydellänne, ja haluutte suosiota. VAin toinen tyhmä suosii tyhmää!!
Kattokaa itteenne vaihteeks. SE kai on liikaa vaadittu jos ei oo sitä mitä vaaditaan et sen voi tehä.
Jokainen raiskaus, ahdistelu ja pahoinpitely on liikaa.
Tilastot kertovat vain osan totuutta. Tapauksia on oikeasti paljon enemmän.
Mikään ei poista totuutta etnisiltä tapahtuneista hirveyksistä, ei myöskään Suomalaisten teoista.
Kuten jokainen tietää naisen hyväksikäyttö on paljon helpompaa tehdä, monesta syystä.
Silti myös miehiin kohdistuu tätä julmuutta. Moni mies vaikenee.
Jos joku ei tiedä miksi mies salaa tapahtuneen, voin kertoa.
Koskemattomuus suoja on naisella ja miehellä.
Feministien ja naisasiajärjestöjen mielestä ulkomaalaisten osuuden lisääntyminen raiskauksisa on hyvä asia.
Laita linkki.
http://hennakajava.puheenvuoro.uusisuomi.fi/207485-punavihreiden-naisten-feminismissa-ei-valiteta-raiskauksista
"Punaviherönaiset kun ovat tyypillisesti vaatineet, että parisuhderaiskaukset ja tuntemattomien päällekarkaukset on nähtävä täysin toisiinsa rinnastettavina rikoksina. Koska parisuhderaiskauksia on vaikea todentaa luotettavasti, on rangaistusasteikon alapään tuomiot ollut pakko pitää varsin mitättöminä. "
Otsikko kertoo aloittajasta kaiken oleellisen.
se kertoo siitä että henkilö näkee totuudellisesti eikä laita sitä minkä näkee valheellisesti muiden syyttömien päälle. Suomessa raiskataan ja suomalaiset raiskaa on aina raiskannu eikä siitä mitää hälyä oo tullu. Mut nyt suomi poika vihdoin voi näyttäytyä hyvänä koska sillä on joku jota syyttää kaikesta nii näyttää ite vähä paremmalta vaik ois oikeesti pahempi :D
Joo. Hyvä tilasto. Puola on siis Euroopan turvallisin maa naisille... :D Taitaapi kyse olla vaan siitä, että esim. Suomessa ja Tanskassa naiset oikeasti uskaltaa ilmoittaa heihin kohdistuvasta väkivallasta.
Ja miksi muutenkaan pitäisi kieltää sellaista asiaa, että turvapaikanhakijoiden edustamat henkilöryhmät nyt vaan ovat ihan hemmetin yliedustettuina raiskaustilastoissa? Hehän ovat, kuten todettu, lähinnä nuoria miehiä ja alemmista sosiaaliluokista. Eli väkeä joka muutenkin suorittaa suurimman osan raiskauksista. Ja tähän kun yhdistää vielä kokemattomuuden ns. vapauista naisista, niin kyllähän ne raiskaavat enemmän kuin suomalaiset. Sinänsä määrät nyt ei muutu oleellisesti, mutta eikös jokaisen raiskauksen pitänyt olla liikaa?
Puola katolinen maa kuten esim Irlanti.
Palautetaan mieliin esim katolisen kirkon pedofilia paljastukset. Nämä olivat kaikki poikia ja asioita salattiin hyvin kauan.
Puuttuu rehellinen tilasto heistä raiskatuista, jotka joutuvat salaamaan tapahtuneen pelkän uskonnon takia. Sitä tilastoa ei koskaan voida tehdä.
Oltaisiinkohan turvapaikanhakijoita kohtaan yhtä myötätuntoisia, jos he olisivat esim. Venäläisiä? Eli meillä olisi puistot täynnä ryyppäviä ja naisia ahdistelevia venäläisiä Irakilaisten ja somaleiden sijaan? En oikein usko.... Silloin ne olisivat vaan puistoissa ryyppääviä venäläisiä, ja silloin moni miettisi millä heistä pääsisi eroon.
Avainsanahan että tuo joutoväki pitäisi saada johonkin järkevään työhön ja ottamaan vastuuta itsestään. Nykyinen byrokratia tuntuu estävän sen tehokkaasti, ja kun heitä esim. ehdotetaan risusavottaan tai kadun varsia siivoamaan, niin huudetaan ihmisoikeiuksien loukkaamisesta ja orjatyöstä. Eli siis vastikkeeton rahananto ja jouten olo on parempi?
Naiset ei tietenkään aina kerro kun niiden jännämiespoikaystävät hakkaavat koska naiset rakastaa niitä eikä ne halua miehiään vankilaan koska nainen olisi puutteessa muuten. Siksi suomalaisten paskojen raiskaukset ja lyömiset ei tule ilmi koska naiset haluaa niitä.
Suomalaisten enemmistö raiskaaminen on matemaattinen väistämättömyys. Ja tämän asian kertominen ei tee mamujen sairaasta kulttuurista yhtään parempaa.
https://diggerfortruth.files.wordpress.com/2013/01/dcb76-hitleronchristianity.jpg
terve eurooppalainen kulttuuri ?
50 miljoonaa ! se on suurin luku mitä koskaan ihmiskunnan historiassa aiemmin.
Ja se tapahtui kaikki täällä meidän kulttuurissamme!!!!Ei siinä kultuurissa jota kuvasit sairaaksi.
Osaat kai lukeakin:
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015031319350781_uu.shtml
5.11.2004 00:00
Miehen voi raiskata, Kun nainen raiskaa miehen!
"Ääritapauksessa nainen on kaapannut miehen mukaansa, sitonut hänet sänkyyn, huumannut hänet, piikittänyt häneen erektiolääkettä ja sitten harjoittanut yhdyntää hänen kanssaan, kertoo seksologi Jukka Virtanen.
"USA:ssa, Kanadassa ja muutamissa Euroopankin maissa näitä tapauksia on viety oikeuteen asti."
Kuvaus on kuin Märta Tikkasen romaanista "Miestä ei voi raiskata" vuodelta 1975. Kirjassa nainen, joka oli joutunut raiskatuksi, kosti antamalla samalla mitalla takaisin. Hänkin köytti miehen sänkyyn. Ainoa ero oli, että lääkkeiden ja huumeiden sijasta hän käytti piiskaa ja uhkaili pistoolilla.
Usein taide ennakoi ilmiöitä, jotka tiede löytää ja tunnustaa myöhemmin. Tutkimuksia naisraiskaajista alkoi ilmestyä 1990-luvulla.
Tutkijat havaitsivat, että kyllä miehenkin voi raiskata, ja heitä myös raiskataan. Yhdysvaltojen oikeusministeriö teetti vuonna 2000 kansallisen väkivaltatutkimuksen. Vaikka tutkimuksen otsikossa puhutaan vain naisista uhreina, tutkijat Patricia Jaden ja Nancy Thoennes selvittivät saman tien myös miehiin kohdistuvaa väkivaltaa.
Osoittautui, että USA:ssa raiskataan vuosittain 300 000 naista ja 90 000 miestä. Raiskatuista yli 20 prosenttia on siis miehiä.
Tutkimuksessa raiskaus tarkoitti pakottamista emätinyhdyntään, suuseksiin tai anaaliyhdyntään. Mukana ovat myös homoseksuaaliset raiskaukset.
Suomessa Oikeuspoliittisen tutkimuslaitoksen mukaan vähintään 5 000 miestä kohtasi vuonna 2003 perheväkivaltaa, josta noin kaksi kolmasosaa on parisuhdeväkivaltaa.
Kuinka suuri osa parisuhdeväkivallasta on raiskauksia, on epäselvää, mutta lienee todennäköistä, että naisen raiskaamaksi joutuu ainakin muutama sata suomalaismiestä vuosittain.
Millainen nainen raiskaa miehen?
Amerikkalaiset seksologit Peter Anderson ja Cindy Struckman-Johnson kokosivat 1990-luvulla tiedot naisaggressiosta kirjaan "Seksuaalisesti hyökkäävät naiset" (Sexually Aggressive Women).
Andersonin ja Struckman-Johnsonin mukaan noin puolet tapauksista, joissa nainen harjoittaa seksuaalista väkivalaa, on yhdyntään pakottamista. Melkein yhtä usein nainen pakottaa cunnilingukseen eli kiihottamaan sukuelintään suulla tai kielellä.
Yhdyntään miehen voi pakottaa monella tavalla. "Naiselle on tyypillistä aloittaa henkisellä tai verbaalisella väkivallalla", kertoo Virtanen.
"Parisuhteessa elävä nainen voi sanoa menevänsä sänkyyn toisen miehen kanssa, jos kumppani ei suostu. Hän voi myös uhata kertoa miehen työkavereille, että tämä on kyvytön."
Eroaako naisraiskaaja miespuolisesta kollegastaan?
"Naisraiskaajilla on yhteisiä piirteitä, jotka ovat pitkälle samankaltaisia kuin miesraiskaajilla", sanoo Virtanen.
"Ensimmäinen on halu näyttää valtaa, osoittaa, että pystyy tekemään mitä vain. Mukana voi olla myös kostonhimoa. Naisraiskaajista tulee mieleen vanha TV-sarja Naispaholainen."
"Toinen piirre sekä nais- että miesraiskaajilla, verrattuna valtaväestöön, on ero impulssikontrollissa. He reagoivat seksuaalisiin ärsykkeisiin tavallista voimakkaammin, mutta pystyvät kontrolloimaan impulssejaan tavallista heikommin."
"Kolmanneksi seksuaaliset merkitykset voivat olla raiskaajilla muista poikkeavia. He ovat narsistisia. Heillä on "minulle ja yksinomaan minulle mielihyvää"-asenne."
Lopulta on eroja aivobiologiassa ja aineenvaihdunnassa.
"Väkivaltarikoksista tuomituilla naisilla on todettu kohonneita testosteronipitoisuuksia."
Millainen mies raiskataan?
Raiskauksen kohteeksi joutuneilla miehillä on yhteneviä piirteitä elämäntilanteessa ja luonteessa.
"Uhri ei ole kuka tahansa mies", väittää Virtanen.
Kumppaniinsa sitoutuneet, vakisuhteessa elävät miehet ovat aika suojattuja. Sen sijaan jokainen mies, joka etsii naista, on vaarassa joutua yksittäisen saalistajan kynsiin.
Päihteet vaikuttavat. Mitä enemmän päihteitä, sitä suurempi mahdollisuus tulla raiskatuksi.
"Ja tietenkin, jos nainen valitsee heikkoja uhreja, niin silloin ujohko mies, jolla on vähän kokemuksia naisista, on vaarassa."
Miten tuomita naisraiskaaja?
On vain ajan kysymys, milloin Suomen tuomioistuimet joutuvat ottamaan kantaa naisraiskaajiin. Maamme rikoslaista puuttuu naisen tekemä raiskaus. Lain mukaan raiskaaminen tarkoittaa sukuelimen tunkemista väkisin johonkin kehon onteloon. Koska naiselta puuttuu elin, jonka voisi tunkea sisään, hän ei Suomen lain mukaan voi olla raiskaaja.
Naisen voi tällä hetkellä tuomita ainoastaan seksuaaliseen toimintaan pakottamisesta.
Tuomioistuimet ovat hämmästyttäneet yleisöä keksimällä mielikuvituksellisia perusteluja lieville tuomioille naisen ollessa uhri. Nähtäväksi jää, pysyykö linja samana, kun osat vaihtuvat.
Lieveneekö tuomio, jos uhri on tuttu, kuten tapahtui Itä-Suomen hovioikeudessa pari vuotta sitten miesraiskaajan kohdalla?
Entä onko lieventävä asianhaara se, että mies on kulkenut kadulla kireissä farkuissa aamuyöllä?
------
http://www.city.fi/suhteet/miehen voi raiskata/1349
Höynäytetty mies joutui raiskatuksi
28.9.2009 12:59
Kotimaa
Mies raiskattiin Pirkanmaalla myöhään perjantai-iltana.
Noin 50-vuotias mies oli luullut menevänsä tapaamaan internetissä tapaamaansa naista tarkoituksena harrastaa seksiä.
Vastassa oli ollut mies, jonka piti opastaa uhri naisen luo.
Hän opasti tämän yksityisasuntoon, jossa laittoi uhrille käsiraudat ja raiskasi tämän.
Poliisi sai raiskauksesta tiedon lauantaina.
Poliisi tavoitti epäillyn eilen aamupäivällä. Pirkanmaalla asuva mies on alustavasti myöntänyt teon, ja hänet on pidätetty.
---------
onko joku palstalainen joutunut uhriksi?
-----
http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/72582-hoynaytetty-mies-joutui-raiskatuksi
Tätäkö haluat?
Moi! Jos haluut esim. luonasi säännöllisesti kovaa kestävää 17 cm munaa sovittuna aikana, laita numeros, niin tekst. tark. Mä akateeminen mutta tavall. ja fiksu 49 v ja tykkään NUSSIA perusteellisesti eri asennoissa! Muakin voi panna. Oon poikamainen ja nuorekas norm.vartaloinen.
Myös roolileikit, esim. raiskaus-, hieronta- tai lääkärisessiot, sopivat mainiosti. Valk. t-paita ja kalsarit kiihottavat mua, ja voin vaikka repiä ne päältäsi! Ihan miten haluut!
http://www2.iskuri.net/index.php?prof=869865&inr=2&s=0&osp=1&hsp=1&hsana=raiskaus
ENSINNÄKIN: SUOMIMIESTEN RAISKAUKSET EI LIITY ASIAAN SIKÄLI, ETTÄ HEITÄ EI VOIDA HÄÄTÄÄ, JA TOISEKSI YKSIKIN PAKOLAISEN TEKEMÄ RAISKAUS ON NIIIIIIIIIIIIN VÄÄÄÄRIN KOSKA ME OLEMME OTTANEET HEIDÄT VASTAAN JA ELÄTÄMME HEIDÄT!!!!!!!!!!
Silloinko saa raiskata, jos elättää itse itsensä vai?
Pakolaisten raiskauksistako ei saa keskustella ilman että mainitsee, että jotkut yksittäiset suomalaisetkin raiskaa, vaikka he tekevätkin sitä prosentuaalisesti paljon vähemmän?
Ranskalaisäiti vei 4-vuotiaan poikansa vankilaan raiskattavaksi
Julkaistu: 26.9.2013 14:30
Tuomio Oikeus on langettanut tuomion Ranskaa kuohuttaneessa tapauksessa, jossa äiti vei pienen poikansa isäpuolen raiskattavaksi vankilaan.
Ranskalaisnainen, joka piti 4-vuotiasta poikaansa aloillaan, kun tämä joutui raiskatuksi vankilavierailulla, on saanut täyden 20 vuoden tuomion, kertoo Fox News uutistoimisto AFP:hen nojaten.
25-vuotiaan naisen kumppani, pojan raiskannut isäpuoli sai saman tuomion. 31-vuotias mies istui valmiiksi vankilassa vuoden 2009 väkivaltatuomion vuoksi.
Ranskaa kuohuttanut tapaus sattui vuonna 2010, kun äiti otti pojan mukaan vierailulle miesystävänsä luo vankilaan. Kolmikko päästettiin tapaamishuoneeseen, jossa äiti sitoi poikansa silmät ja piteli tästä kiinni, kun miesystävä raiskasi pojan.
Nyt 8-vuotiasta poikaa edustava asianajaja kertoi aikovansa nostaa syytteet myös vankilaviranomaisia kohtaan, jotka eivät huomanneet tapahtumia eivätkä ainakaan puuttuneet niihin.
Äiti on myöntänyt useita seksirikoksia poikaansa kohtaan vuosilta 2009-2010. Osan tapauksista hän oli kuvannut kännykällään ja antanut muistikortin miesystävälleen vankilaan.
Oikeudessa Strasbourgissa todistaneen psykiatrin mukaan pariskunnalla oli ”sadomasokistinen suhde”.
Äiti antoi itsensä ilmi poliisille toukokuussa 2011 vähän ennen miesystävän aiottua vapautumista. Naisen puolustuksen mukaan hän toimi miesystävänsä uhkausten pelossa. Miehen mukaan vierailuhuoneen raiskaus oli yksittäinen ja tapahtui naisen aloitteesta.
Oikeuden asiantuntijoiden mukaan oli mahdotonta sanoa, kuka tilanteita hallitsi, sillä he käyttivät molemmat vuorotellen valtaa.
IS
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1288603221451.html
21.10.2013 10:14, Päivitetty 21.10.2013 18:30
http://www.lansivayla.fi/artikkeli/261143-puuma-naiset-kayvat-nuorten-kimppuun-seksiehdotuksia-ja-kourimista
Paikalliset
Puuma-naiset käyvät nuorten kimppuun: Seksiehdotuksia ja kourimista
Puumailmiöstä on puhuttu vasta viime vuosina, mutta vanhemmat naiset ovat metsästäneet nuoria miehiä ennenkin.
Länsiväylän sisarlehti Turkulainen kyseli mieslukijoiltaan kokemuksia vanhempien naisten lähentelyistä – ja niitä riittää.
– Mutsi oli kutsunut jotain sen työkavereita meille himaan saunailtaan. Yksi naisista pyysi minua näyttämään, missä meillä on sauna. Kun kävin näyttämässä, että tässä tämä nyt on, nainen oli yhtäkkiä ilman vaatteita vieressäni. Juoksin karkuun, koska en halunnut eka kertani olevan mutsin työkaverin kanssa. Olin silloin 17-vuotias, Toni kertoo.
Ville oli alle 18-vuotias, kun hän tuli kotiin nyrkkeilytreeneistä ja joutui ristiriitaisen huomion kohteeksi.
– Kotona oli aikuisten illanvietto ja yksi naisista, joka oli silloin päälle 30 vuotta, melkein pakotti minut tekemään edessään vatsalihaksia ja punnerruksia. Hän olisi halunnut vielä, että ottaisin paidankin pois.
Ville toteaa miettineensä jälkikäteen, miten tilanteeseen olisi suhtauduttu, jos se olisi sattunut tytölle ja ahdistelija olisi ollut mies.
Ikäviä kokemuksia vanhemmista naisista on myös Juusolla.
– Kerran faijan exän kaveri sanoi suoraan, että haluaa seksiä kanssani. Ja faija oli vielä samassa huoneessa tapahtumahetkellä. Aiheutti vähän kiusallisen tilanteen, Juuso kertaa.
Tapahtumia riittää myös ravintoloissa ja työpaikan illanvietoissa. Pakaroiden puristeluun on törmännyt useampikin lukija.
– Seisoin baaritiskillä, kun tunsin jonkun puristavan pakaroista. Käänsin katseeni, ja siinä parikymmentä vuotta vanhempi nainen silmät kiiluen totesi, että ”onpa hyvä perse”, Jani muistelee omaansa.
Rami taas oli reilu parikymppisenä työpaikan illanvietossa, kun liki nelikymppinen työkaveri ehdotteli lähtöä takahuoneeseen hommiin. Aviomieskin oli kuulemma sopivasti ulkomaan komennuksella.
– Kun en lähtenyt, hän suuttui ja sähisi, että ”enkö ole viehättävä”. Ehdotin hänelle kääntymistä pomon puoleen toiveissaan tai sitten lähtevän kadun toiselle puolelle pubiin. Sinne hän sitten menikin, ja ikkunasta näimme, kuinka hän hetken kanssa tuli jonkun miehen kanssa ulos.
Miika taas oli sonnustautunut baarikeikalla hieman erilaiseen asuun, mikä tuntui olevan vanhempien naisten mieleen.
– Eräs entuudestaan puolituttu puuma ujutti häikäilemättömästi kätensä genitaaleille vain kokeillakseen olinko myös kiltin alta skottilaisittain. Ja olinhan minä.
Haastateltavien nimet on muutettu.