Meni n. 3v. miehen kanssa, joka osoittautui kaikesta syyttäjäksi. Alussa imarteli ja oli niin "rakasrakas"-tyyppiä, mutta kun yhteen muutettiin n. vuoden seurustelun jälkeen, niin alkoi helvetti. Liikaa alkoholia, liikaa kaikkea. Vain erotiikka toimi loistavasti. Alko-ongelmaa yrittänyt hoitaa klinikalla vaihtelevin tuloksin.. mutta kun ei käytä holia, niin on kuitenkin ilkeä ja etsimällä etsii vikoja minusta. Minulla ei olisi saanut olla ystäviä, ei harrastuksia. Molempia on aika paljon ja se vei tietysti häneltä huomion (hänen mielestään), vaikka sovitin kyllä aikaa hänellekin.
En jaksanut antaa jatkuvaa huomiota aikuiselle miehelle (iältään aikuinen, ei muuten) ja onneksi muutti vuoden asumisen jälkeen pois, sain siis hänet muuttamaan ja sekin oli väsytystaistelua. Minä ainakin väsyin... Nyt tilanne onkin hiipunut, asunut n.9kk muualla ja tavattiin alussa paljonkin, mutta viime kuukausina vähemmän ja vähemmän... koska aina kun hän tuli luokseni, aloitti huutamisen ja nimittelyn ja epäluuloisen jauhamisen..
Surullista kuitenkin, vaikka suhde oli rasittava, oli siinä tietysti hyvät hetket, joita kaipaan.. Vuorovaikutuksen ja oikeiden keskustelujen puute alusta lähtien lopultakin aiheutti välirikon, koska eihän se pelkkä erotiikka kanna, jos sängyn ulkopuolella vain puhaltaa koillistuuli...
Sitä jään ihmettelemään taas kerran, että vaikka näen ihmisestä jo ensitapaamisessa ettei kaikki skulaa, niin jatkuu se suhteeseen asti kuitenkin ja kaikki ne ongelmat näin jo kuitenkin 1 kk:den sisällä tapaamisesta....Ihminen uskoo aina hyvään... minä ainakin..
Ei se rakkaus kaikkea kestä...
Taaskoyksin
1
262
Vastaukset
- oppeliini1
Jos todellakin uskot hyvään niinkuin väität, ei tekosi puolusta väitettäsi. Sinä laahaat vain tuon pahan ihmisen kanssa. Hän on antanut tilaisuuden sinulle olla rauhassa, kuitenkin vain kinuat tuota pahaa luoksesi. Miksi?!
Mitähän jos pukisit sanasi teoiksi ja hyvään uskomisen lisäksi toimisit sen mukaan. Ts. antaisit jo lopultakin tuon pahan miehen olla rauhassa ja käyttäisit energiaasi itsesi kehittämiseen, uuden oppimiseen, korkeampitasoisten ihmisten ja ystävien seuraan hakeutumisen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552513Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot981020- 64881
- 61774
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85680Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648