Näin jouluna onkin nyt hyvä aloittaa paasto kun suurin osa syö jouluna kaikkia herkkuja voi itse paastota ja kieltäytyä kaikista herkuista (todella vaikeaa, varsinkin suklaasta) mutta varmasti palkitsevampaa kuin ahdata itsensä täyteen herkuilla ja sitten on huono olo, lihonut, veren sokerit pilvissä ja rahaa mennyt.
Paastolla koko joulu
5
86
Vastaukset
- paastollamyös
Itsekin aloin paaston. Paastoon kuuluu vain vitamiinineja ja paljon nestettä kuten vihreää teetä. Vitamiinikapseleiden sisällön sekoitan ruokalusikalliseen kookosöljyä MCT öljyä ja venhänalkioöljyä. Esim. Macaa tai raaakakaakaota voi laittaa sekaan jotta saa "suklaisen maun, sekaan hieman himalajan jodipitoista suolaa ja miksei hieman chiliäkin ja sitten koko liemi pakastimeen joksikin aikaa jolloin siitä saa herkullisen suklaisen makuisen ja terveellisen "suklaalevyn" tai miksei voi laitta suklaamuotteihinkin jolloin tulee useampia suklaapaloja. NAM!!
- aloittajallamenipieleen
Eipä paastoi pitänyt vaan sorruin syömään koko joulun kaikkea hiilapitoista suklaata ja pizzoja ym. nyt on painoa tullut ainakin 10 kiloa lisää koska sorruin suoranaiseen ahmimiseen josta on taas vaikea päästä pois. 1.1.2016 alkaa uudestaan laihis.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Klaukkalan onnettomuus 4.4
Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes1074897Yleltä tyrmäävä uutinen
Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/744251546- 1911128
Pakko kertoa mies
Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti1101108Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk161026Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna861010Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.47931- 64921
- 64886
Onko se niin
Että meillä molemmilla on niin isot egot ettei voi alentua myöntämään kuin tykkää toisesta64826