Mikä keskustelufoorumi?

Tää oli ennen Monikultuuriset suhteet-palsta. Sitten Maahanmuutto-palsta. Sitten pakolais-palsta ja nyt rikos-palsta. Aller-Media ei välitä, kunhan mainostuloja tulee. Ei ole väliä, mitä puhutaan, kunhan puhutaan. Moderointia ei ole.
1980
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

No rikos palsta tämä on ollut aina sillä erotuksella että ennen vajakit neuvoivat toinen toistaan kuinka kiertää ja rikkoa maahamnuuttolakeja. Nykyään moista ei näy koska vajakkien kaipaamaa kulttuurimiestä punkee maahan ovista ja ikkunoista. Ja samalla palsta on muuttunut matujen rikoksia pohtivaksi.
Sitäpaitsi ei tämä palsta ole koskaan ollut monikulttuurinen sillä muslimin kanssa oleva ei voi olla monikulttuurisessa suhteessa sillä muslimeilla ei ole kulttuuria.

Äänestä

Niin olikin monikulttuurisuuspalsta alun perin muttei enää. Nykyään rasistien temmellyskenttä. Kaiken maailman pikku hitlerit ja natsit heiluvat palstalla ja teilaavat kaikki muut ihmiset, jotka palstalle kirjoittavat.

Kumma että tuota raakawatsoniakin harmittaa niin kovasti , kun maahamme punkee ovista ja ikkunoista kulttuurimiehiä, ja itse kehuu asustelevansa kaukana Suomesta.

Aller Media boikottiin. Yksi on ainakin saletti juttu; en koskaan osta mitään lehtiä Aller Medialta!
Toivon, että kaikki muutkin, jotka ajattelette samoin, toimitte niin!!

Äänestä
  • Jos haluat kanssasi samoin ajattelevien yhtyvän boikottiin niin aika pieneksi taitaa vaikutus jäädä. 90% suomalaisista on täysin kyllästynyt matuihin ja haluaisi rajat kiinni. Tämä luku on sitten totta koska olen ravistanut sen omasta hihastani (ns. HR-tekniikka).

    Äänestä

  • Taasnäitä kirjoitti:

    Jos haluat kanssasi samoin ajattelevien yhtyvän boikottiin niin aika pieneksi taitaa vaikutus jäädä. 90% suomalaisista on täysin kyllästynyt matuihin ja haluaisi rajat kiinni. Tämä luku on sitten totta koska olen ravistanut sen omasta hihastani (ns. HR-tekniikka).

    Hullun Amalian käsitys asioista: "Eehehee, suateri sentää, vae ei oo monikulttuuria. Mieki sain oman kultamunan vähäaekoo sitte. Iha oikia kamelikuski sano olevasa ja nuapurin Maijakki onnistu kuappaamaa samanlaesen....ehehee... niin notta olokaapa katteelliset perskeleen Suomi Ukot ja Persu Ukot vuan hilijoo....eehehee....töööt...!"

    Äänestä

Watson valehtelee taas. Kyllä täällä on puhuttu myös suomalaisten miesten ja aasialaisten naisten monikulttuurisista suhteista. Myöskin suomalaisten naisten ja Lähi-idän ja Afrikan miesten suhteista. Myös suomalaisten miesten ja afrikkalaisten naisten suhteista. Jonkin verran on myös puhuttu venäläisistä ja virolaisista miehistä ja naisista.

Watson väittää myös, että on kyselty neuvoja maahanmuuttolakien kiertämiseksi. Täyttä valetta. Neuvoja on kyllä kyselty, mutta vain laillista maahantuloa ja maassaoleskelua varten.

Watson väittää, ettei islam-uskoisilla ole kulttuuria, mutta samaan hengenvetoon hän nimittää Lähi-idän miehiä kulttuurimiehiksi.

Äänestä
  • Haista nyt jätkä. Aasialaisen ja suomalaisten miesten suhteista jos joku on yrittänyt asiallisesti kirjoittaa on tämä sika-amalia ja kielioppinatsi tulleet ihan lakia rikkoen solvaamaan, huorittelemaan ja eläimiksi kansanryhmää solvailemaan. Minun puolestani jokaisen akkojen aloituksen voi vesittää myös, koska ämmät itse aloittivat ko. Toiminnan aikoinaan.

    Äänestä

  • Antaapalaaa kirjoitti:

    Haista nyt jätkä. Aasialaisen ja suomalaisten miesten suhteista jos joku on yrittänyt asiallisesti kirjoittaa on tämä sika-amalia ja kielioppinatsi tulleet ihan lakia rikkoen solvaamaan, huorittelemaan ja eläimiksi kansanryhmää solvailemaan. Minun puolestani jokaisen akkojen aloituksen voi vesittää myös, koska ämmät itse aloittivat ko. Toiminnan aikoinaan.

    Kyllä minä sen tiedän, että väliin huutelijoita on tullut, mutta minä vastasinkin Watsonin väitteeseen, että tämä ei ole koskaan ollutkaan monikulttuurinen palsta. Kyllä minä muistan huorittelut ja osto ämmittelyt hyvinkin.

    Äänestä

  • Kuules Tutteli - älä puhu paskaa! Ei täällä kukaan ole oikeasti mistään monikulttuurisesta suhteesta aikoihin kirjoittanut ja kaikkein vähiten juuri sinä joka olet pelkkä palstan häirikkö!!!
    Joka väliin pitää sunkin nokkas työntää vaikka olet pihalla kuin lumiukko.

    Äänestä

  • Haaaahahahahaahahahahahahahaaaa, nyt repesin.... aina vain paranee!
    Se on toi raakawatson sellainen kyltyyrimies itsekin ettei rajoja tunne missä liikkuu, sangen vikkelä mies;-)

    Äänestä

Tälle palstalle on käynyt aivan kuin kaikille muillekin. Vielä vuosikymmen sitten ihmiset yrittivät netissäkin peittää tai ainakin kaunistella julkisesta mielipiteestä poikkeavia mielpiteitään.

Nyttemmin on opittu, että netissä voi kasvottomana purkaa vihaansa huoletta. Ehkä se on kuitenkin parempi kuin että se tehtäisiin julkisesti kadulla. Tosin en lakkaa ihmettelemästä vihan määrää tai sitten siitä kärsivät ovat todella aktiivisia kirjoittajia verrattuna niihin, joilla menee hyvin.

Äänestä
  • Ne joilla ei mene hyvin ovat pitämässä kriisikokousta tyttären/siskon/vaimon jouduttua muslimin raiskaamaksi. Et sinä mikään meedio ole, lopeta päättelysi muiden olotilasta. Olet yhtä huono siinä kuin tittelin tuure pohtimassa "maahanmuuton" vaikutuksia Suomelle.

    Äänestä

  • Sika_amalia kirjoitti:

    Ne joilla ei mene hyvin ovat pitämässä kriisikokousta tyttären/siskon/vaimon jouduttua muslimin raiskaamaksi. Et sinä mikään meedio ole, lopeta päättelysi muiden olotilasta. Olet yhtä huono siinä kuin tittelin tuure pohtimassa "maahanmuuton" vaikutuksia Suomelle.

    No, johan nyt jotain! Enkös minä olekaan Sika-Amalia? Minäkö kirjoittamassa itseäni koskevaa viestiä? Terveisiä vaan Amalialle!

    Äänestä

Missäs viipyy Raa´an kommentti Diddels Duuren viestiin? Eikö löydy rahkeita? Tuure vie Raakaa, kuin risteilijää.

Äänestä
  • Untas näät taad

    Äänestä

  • Sorry. Ei aina ehdi päivystämään juttujanne.
    Mutta dhimmi jorisee omiaan. Palstalla jaettiin ohjeita kuinka uittaa muslimi maahan. Samoin kyselyjä oli enemmän kuin tarpeeksi. Ilmeisesti dhimmi pääsee osille kun sandaali prinssi maahan tulee.

    Äänestä

En ole nähnyt tollasia viestejä. Heikko esitys raa´alta. Kannattais puhua totta....

Äänestä
  • "En ole nähnyt tollasia viestejä"

    Ehkä sun siinä tapauksessa kannattas keskustella tosta ongelmasta silmälääkäris kanssa

    Äänestä

Niin kysehän on monikulttuurisista suhteista...

Aika moni näistä vitun laiskoista paskoista ja terroristeista pääsee Suomeen suomihoron huoraamisen takia...

Pitäs pistää kuula kalloon maanpetturuudesta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Suoli24.fi kirjoitti:

Tää oli ennen Monikultuuriset suhteet-palsta. Sitten Maahanmuutto-palsta. Sitten pakolais-palsta ja nyt rikos-palsta. Aller-Media ei välitä, kunhan mainostuloja tulee. Ei ole väliä, mitä puhutaan, kunhan puhutaan. Moderointia ei ole.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu