Voi tätä tuskaa! Petin miestäni, erosimme ja nyt kaipaan häntä suunnattomasti. Elämältäni on mennyt pohjat. Rakastan niin paljon häntä. Hän oletettavasti vihaa minua, vaikka on sanonut, että kaipaa läheisyyttä. Olen niin pohjalla. Rakastan häntä niin paljon. Rakastan mielettömästi. En kykene enkä näe, että menen uudelleen suhteeseen. Tämä on mieletöntä tuskaa. Ero ei olisi tarvinnut olla, jos hän edes vähän olisi muuttunut. Nyt tuntuu, että en voi olla ilman häntä. Rakastan.
Ero ja pettäminen. Siltikin kaipaan häntä!
2
141
Vastaukset
- sitäsaamitätilaavai
Parisuhteessa on aina kaksi, jotka tekee siitä hyvän tai huonon, yhdessä. Se, että teille tuli ero, ei ole pelkästään entisen miehesi syy. Toista ihmistä ei voi muuttaa mieleisekseen. Kohtuutonta edes vaatia sellaista. Jokainen on mikä on. Muuttuu vain jos itse sitä haluaa, oman itsensä takia, ei kenenkään toisen.
Sä petit miestäsi joten ei ihme jos vihaakin sua. vaikka sanoo, että kaipaa läheisyyttä, se ei tarkoita sitä että kaipaisi sitä sinulta.
Kanna nyt vaan tekosi seuraukset ja jätä mies rauhaan. Et sä rakasta jos petit. - KokemustaOn
Suosittelen sinulle eroseminaaria. Siellä saat työkalut tarkastella parisuhteenne toimivuutta/toimimattomuutta ja ymmärrät ehkä paremmin miten se johti tilanteeseen jossa nyt olet. Voit myös käsitellä eroon liittyvät vaikeat tunteet ja pääset itse tasapainoon. Voit oppia paljon myös omista virheistäsi ja harjoitella uusia toimivampia tapoja olla parisuhteessa. Taaksepäin et pääse, joten koeta saada eväät mennä eteenpäin!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja19122476Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant849682Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.497649Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va886428SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1906146Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot495142HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1204812Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1074499Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,452745Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1052257