https://www.google.fi/search?q=axl rose picture&biw=1280&bih=689&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjp6Ob27cXJAhVj9HIKHYbPDHsQsAQIGA&dpr=1
Miksen syntynyt tuon näköiseksi. Toki miehen status kiinnostaa naisia myös.
Miksen syntynyt tuon näköiseksi. Toki miehen status kiinnostaa naisia myös.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Et kai ole tosissas, katsoitko tuoreita kuvia tuosta hemmosta?
Menee varmasti markkinoilla tietynlaisten naisten makuun mutta status on se ylläpitävä asia..
Miksi te miehet vertaatte itseänne joihinkin ei tavis- tyyppeihin kun ei ole realistisesti mitään mahdollisuuksia muuttua joksikin muuksi ihmiseksi?
Eikö löytyisi edes hieman realistisempi kadehtimisen kohde? Oman talon huoltomies vaikka.
En kirjoittanut ilkeyttäni sulle mutta mun mielestä tällaisilla haaveilla, menee moni hyvä asia elämässä ohi.
Oletteko te oikeasti hyvät miehet sen takia piilossa, kun käytätte energianne itsenne vähättelyyn?
Mun mielestä teitä on silloin mahdotonta naisten lähestyä :(.
Niin totta. Ja uskon, että suurin osa näistä ätmeistä on kuitenkin ihan tavallisen näkösiä, eivät niin rumia kuin kuvittelevat. Katsokaa ympärille, suurin osa ihmisistä on tavallisen näköisiä tai rumia. Kauniita on hyvin vähän. Kuitenkin ne rumatkin ihmiset onnistuvat pariutumaan. Mitenkäs se on mahdollista? No siten, että ei se ulkonäkö ole suurimmalle osalle niin kaiken kattava asia kuin mitä se teille itsellenne on. Teillä ätmeillä kaikki ajatukset pyörivät vain ulkonäköasioiden ympärillä, mutta suurimmalla osalla se ei mene niin. Ei rakkaus ole vain nuorille ja kauniille, kuten uskottelette.
Määrittele esimerkein"ruma""tavallinen"ja"kaunis" ja perustele miksi ne ovat mielestäsi niitä. Siis ihan järkiperustelut, ei mitään musta tuntuu ja tai kaikki sanovat niin, vaan ihan järkiperustelut. Jos sinulla ei niitä ole esittää niin asia on ihan sama kuin minä väittäisin faktana, että esim. punainen on kauniimpi väri kuin sininen
Eiköhän fakta ole se, ettei kukaan voi kaikkia ihmisiä miellyttää? Riittää kun pystyttäisiin toimeen tulemaan ihmiset keskenään.
Et kai sä toisten mielipiteiden mukaan ole jotakin mieltä jostakin ihmisestä? Luulisi että sulla olisi ihan omakin mielipide mistä pitäisit..
Jos ei miellytä esim ulkonäkö tai status niin ei se silti tarkoita mitään inhoamista. Itse ihminen saattaa olla varsin mukava ajatusmaailmaltaan mutta ei silti ole sopiva suhteeseen eikä mihinkään seksuaaliseen juttuun.
Mitenniin ei ole? perustele? Ja mikä oikeus sinulla on vaatia varsinkaan statusta, ulkonäön vaatimisen vielä jotenkin voi ymmärtää siihen pisteeseen mihin mies itse pystyy vaikuttamaan.
Ja ruman miehen muna tuntuu ihan samalta kuin"hyvännäköisenkin"eli kelpaa varsin hyvin seksualiseen juttuun
Miksi sä saarnaat täällä niin kuin sulle olisi jollain jotain väliä?
Olet jo todistanut ettet välitä mistään muusta kuin itsestäsi yhtään mitään.
Miksi katsoa ympärilleen, kun voi katsoa maahankin.
Hanki kirkasvalolamppu ja lähde lenkille. Oot ihan depis. :(
Istun pimeässä ja karppaan! >:-(
Mikähän oikeus sulla on määrätä kenenkään toiveita kumppanille, edes minun? En minäkään toisia määrää pitämään itsestäni.
Arvostan fiksuja miehiä. Status on aivan toisarvoinen kun puhutaan parisuhteesta. Ulkonäkökin on vain ensivaikutelma eikä adonisruodolla tee mitään jos eivät elämänarvot ole kohdallaan ja korvien väli on vain alapäässä.
Tuosta mainitsemastasi munasta..en ole panoja vailla, vain parisuhde ajatuksella olen. Totta on myös se että kaikilta miehiltä löytyy "se". Laatu seksissä ei tule ulkokuoresta.
Muistanko oikein että olet kertonut että vain mies, saa olla visuaalinen. Pidät sitä vain miehille kuuluvana ominaisuutena.
"Harmiksesi" olen myös pinnallinen kurppa, ja mielestäni aito kunnollinen mies sydämellä vain komistuu silmissä.
En tiedä sun status- höpö- tasoa, en myöskään ulkonäköäsi. Jos nyt sattuisit olemaan varsinainen timantti, miksi se ei näy kirjoituksistasi?
Älä hyvä ihminen aina valita. Ei kukaan mieskään naiselta jatkuvaa vinkumista viitsisi sietää. Onko sulla tullut kertaakaan mieleen, olisiko tapasi käsitellä asioita syy naisettomuuteen?
Naiset siis haluavat sinun mielestäsi alle 180-senttisiä miehiä. Eikö tuo ole "palstatotuuksien" vastaista?
Ehkä joskus aikoinaan, nykyisin turvonnut juoppo.
Näin.
Kuvan mies on tavis mutta rock stara joten saa tietysti sillä maineella pillua niin paljon kuin haluaa. On kai naimisissakin yhden naisen kanssa mutta nuorena on panut monia naisia kuten minäkin. Tavis saa naisia jos osaa vaan puhua naisille. Nuorena 16-25 v aikana minulla oli varmaan 70 yhden yön juttua. En osannut seurustella ja sitten myöhemmin tajusin että ei se naisten iskeminne ole mitään mukavaa touhua kun monet haukkui pelimieheksi. Siitä opin ja aloin olemaan yhden naisenkanssa 27 vuotiaana ja olen sen naisen kanssa edelleen 11 vuotta myöhemmin.
Mutta et haluaisi olla enää koska vietät aikaasi sinkkupalstalla.
Ennen oli ihan taviksen näköinen, nykyisin vanha, rupsahtanut ja turvonnut juoppo. Ei tod. kiinnosta. Ja mikä status? Kusipää pelimies on maineeltaan. Yök!
Ennen "taviksen näköinen"? Sulla aika vaativa miesmaku?