Sydän särkyi-miten tästä TAAS yli?

ÄläIhastuYstävääm

Ihastuin ystävään, hänkin oli selvästi mukana sanoin ja teoin, suunniteltiin yhteistä tulevaisuuttakin. Ja sitten yhtäkkiä ei mitään. Ei halua nähdä, ei jaksa katsoa puhelinta, ei ehdi viestittää...
Siis YSTÄVIÄ oltiin ja melko läheisiäkin. Rakastuin kun hän ihan selkeästi itse vihjaili kaikkea. Viihdyttiin yhdessä, jopa rakkaudesta puhuttiin.
Ei kannata rakastua ystävään. Menetin yhden elämän tärkeimmistä ihmisistä, jota ei yhtäkkiä kiinnosta olla kanssani tekemisissä. En tiedä miten tästä taas jatkan elämää. Mitään selkeää syytä en tapahtuneelle keksi, joko ahdistui omista tunteistaan (ollaan naisia), tai sitten ei tunteita ollutkaan tarpeeksi, tai sitten ahdistui minun tunteista.

Suru on suuri, miten eteenpäin?

2

151

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • JuunasK

      Täällä ollaan samassa veneessä. Ystäväni ja minä käytiin yhdessä ulkona ja sun muuta. Yhtäkkiä ei ollutkaan hänen mukaansa aikaa nähdä vaan oli aina kiireinen. Olen katkera koska hän ei muka ehdi nähdä minua enää. Kuitenkin hän ehtii ulos syömään toisen "ystäväni" kanssa.
      Olen ahdistunut ja surullinen koska alku meni hyvin, sitten koko juttu pysähtyi kuin seinään. Olen huono tapaamaan uusia ihmisiä eikä minulla ole paljon ystäviä ja en saa häntä mielestäni.
      Neuvoja?

      • ÄläIhastuYstävään

        Voi kun mulla olisi neuvo, mutta jos en itse pidä yhteyttä, en kuule, jos kysyn jonnekin, ei ehdi. Päätin jättää pallon hänelle, ei mitään yhteyttä täältäpäin. Rakastan häntä yhä enemmän kuin kerään muuta, mutta yritän sitten elää näin. En voi uskoa ettei ottaisi enää ikinä yhteyttä, tai mitään, toivon ja odotan että asiat selviää.

        Olen myös todella surullinen.
        Voimia kovasti!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      121
      2642
    2. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      69
      1094
    3. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      210
      1054
    4. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      39
      982
    5. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      931
    6. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      894
    7. 36
      876
    8. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      123
      853
    9. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      4
      829
    10. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      35
      812
    Aihe