Minä, kova kommunisti, sain miljoonaperinnön!

4 miljoonaa ja rapiat. Laulaa luikautin työväenlaulun sen päälle. Uraa! Toverit, nyt otetaan!!!
250
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Onnittelut! Otapa yhteyttä Kokoomukseen, voittaja!

Äänestä
  • Silloin ei tosin kannata puhua miljoonistaan mitään. Kokoomuksen valkokaulusköyhät on tosi kateellista sakkia... jos meinaan toinen ajaa paremmalla autolla tai tienaa enemmän. Kertoo nimimerkki kokemusta on.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Entinenkommari kirjoitti:

4 miljoonaa ja rapiat. Laulaa luikautin työväenlaulun sen päälle. Uraa! Toverit, nyt otetaan!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu