Outo palsta

Miksi juttunne ovat niin outoja? Mikä teissä on vialla?

Onko yhtään normaalia miestä?
29181
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 29

Vanhimmat

Olemme kilttejä ja kunnollisia.

Äänestä
  • Sunkin viime aikaisten juttujen perusteella muumit ovat jättäneet laakson lopullisesti ja tilalle on muuttanut ämpärillinen katkeria ätmisoluja. Osanottoni.

    Äänestä

  • Kuten naiset aina ja kaikkialla meille kilteille & kunnollisille miehille tekee Pikkulikka teki sen HC-ätmelille, tappoi unelmat paljastamalla eläimellisen himonsa jännämiehiin, ei ihme jos siinä vähän katkeroituu.

    Äänestä

  • Ikis__M kirjoitti:

    Kuten naiset aina ja kaikkialla meille kilteille & kunnollisille miehille tekee Pikkulikka teki sen HC-ätmelille, tappoi unelmat paljastamalla eläimellisen himonsa jännämiehiin, ei ihme jos siinä vähän katkeroituu.

    Ei ole kivaa puhetta tuo, alan kohta ihan oikeasti itkemään. :(

    Äänestä

  • PikkuLikka kirjoitti:

    Ei ole kivaa puhetta tuo, alan kohta ihan oikeasti itkemään. :(

    Paha saa palkkansa. >:-(

    Äänestä

  • PikkuLikka kirjoitti:

    Ei ole kivaa puhetta tuo, alan kohta ihan oikeasti itkemään. :(

    No älä nyt sentään ala parkumaan, sehän ei ollut jännämiehen sydän joka särkyi :)

    Äänestä

  • UPDATE_11329528 kirjoitti:

    Paha saa palkkansa. >:-(

    :``````(

    Äänestä

  • Noniin vintiöt. Äläkääpä kiusatko pikkusta, kun on kuitenkin mukavan rehellinen ja inhimillinen tuttavuus täällä kyömyniskaisten ja muiden hurjakkeiden joukossa. Eihän kukaan ihastuksilleen paljoa voi ennen kuin käy täällä viisastumassa. Silti haitallisten kiusausten vastustaminen ei ole mikään helppo nakki, jos nyt nakki ollenkaan.

    Joka palstaa oudoksi väittää, taitaa itse olla. Minusta tämä on oikein raikas tuulahdus kaiken internetin tukkivan nönnönnöön joukossa. Jos ei kestä keittiön kuumuutta, niin joutunee kokkaileen jatkossa taivasalla. Niinhän spurgut ja trendikkäät tv-kokitkin tekee.

    Just nyt lähtee mehevä kurppa uuniin!

    Äänestä

Kuten HC-ätmel totesi, meissä on se vika että olemme kilttejä & kunnollisia.

Ei, täällä ei ole naisia hakkaavia tatuoituja jännämiehiä linnakundistatuksella, joudut etsimään seksiseurasi muualta.

Äänestä
  • Ei suinkaan. Sen sijaan täällä on naisten hitaasta kiduttamisesta unelmoivia kilttimiehiä, joista tyhmät ämmät eivät vain ymmärrä unelmoida.

    Äänestä

Luulen että lahkolaiset ovat oikeasti hulluja

Äänestä

Sepä se, joku kun tulee pitkästä aikaa sinkkumarkkinoille ja aloittaa täältä niin huhhuh! Tänne pitäisi kiinnittää joku varoitus. "Tämä palsta on täynnä provosoijia, eikä vastaa poikkileikkausta suomalaisista sinkkumiehistä. Useat miespalstailijat ovat joukkohypnoosin vallassa olevia multinikkejä."

Äänestä

Ovatko nämä palstapojat puutteesta sekaisin vai tyhmyys tiivistynyt porukassa?

Äänestä
  • Varmasti viimeisin, minultakin vietiin Mensan jäsenyys.

    Äänestä

  • Oletko kenties joku sketsihahmo? Aika huono sellainen kyllä.

    Äänestä

  • Eimuutenymmärrä kirjoitti:

    Oletko kenties joku sketsihahmo? Aika huono sellainen kyllä.

    Olen trolli. On niin nautinnollista esittää 31-vuotiasta rumaa ja totaalikokematonta neitsytsetää :D Todellisuudessa yhdelläkään miehellä ei säily poikuus 30-vuotiaaksi asti.

    Äänestä

  • Eimuutenymmärrä kirjoitti:

    Oletko kenties joku sketsihahmo? Aika huono sellainen kyllä.

    Tuosta huumorista tämän palstan miehet nauttivat.

    Äänestä

  • Kilttiatm kirjoitti:

    Olen trolli. On niin nautinnollista esittää 31-vuotiasta rumaa ja totaalikokematonta neitsytsetää :D Todellisuudessa yhdelläkään miehellä ei säily poikuus 30-vuotiaaksi asti.

    Miten niin ei yhdelläkään miehellä säily poikuus 30-vuotiaaksi asti? Ei varmaan normaalilla miehellä mutta onhan epänormaalejakin miehiä. Miksi jokaiselle miehelle kertyisi vähintään yksi seksikumppani ennen kuin hän täyttää 30?

    Äänestä

Vlatamedia ja se mitä katsotaan soveliaaksi näistä p/s-markkinoista puhua vaan on niin kovin erilaisissa kuvioissa märehtivää, siis erilaisissa kuvioissa kuin mitä toisaaltsa tamä valtamediassa tabu-juttuna oleva näkökulma tähän asiaan.

Äänestä

Outous on suhteellista.

Äänestä

Muutaman lauseen analyysi vastaukseksi aloittajalle:
anonyymin nettimaailman lieveilmiöitä, mahdollisuus kummallisiinkin tiivistymiin, koska vertais"tukea" löytyy aina ja siten "vahvistavat" toisiaan; nykyajan ylöspito mahdollistaa luuseroinnin eikä syrjäytyminen edesauta asiaa. Syntyy eri teoriatehtailuja, joiden kivijalkana on, että naiset käyttäytymisellään aiheuttavat kaiken yhteiskunnallisen pahoinvoinnin (liika vapaus, feminismi, miesten alistettu asema jne.)
Oppi-isinä eri totuudensaarnaajat, juoru- ja julkkispalstat, viihdemaailman höpöjutut (joita käsitetään väärin, siis pidetään suurimpina totuuksina), porno ja sen aiheuttamat vääristyneet mielikuvat seksuaalisuuden olemuksesta ja 'koosta' muihin elämän asioihin verrattuna. Em.asennevaikutuksille altis luonne (perimän ja kasvuympäristön summana) vaikeuttavat tilannetta: pyritään ulkoistamaan kaikki ahdinkoa aiheuttavat tekijät (naisten syy(!?)), jolloin ao.hlö tavallaan syyntakeeton ja siten vapaa melskaamaan ja 'kostamaan' ympäristölleen (no, netissä kai anonyyminä pääasiassa, oikeasti itselleen). Siinä lyhyesti.

Äänestä

Suosittelen sinulle normaali nainen niitä normaaleja paikkoja keskustella normaalien miesten kanssa siellä missä normaalit ihmiset tapaavat niin tehdä. Ethän vain itse ole outo?

Äänestä
  • Kuka sellainen, kun bongaa eka kertaa foorumilta Sinkut-nimisen palstan, arvaa että tämä onkin tällainen

    Äänestä

  • wdr kirjoitti:

    Kuka sellainen, kun bongaa eka kertaa foorumilta Sinkut-nimisen palstan, arvaa että tämä onkin tällainen

    Kaikki normaalilla älyllä varustetut ihmiset. Ei tarvi kun vilkaista ensimmäisen sivun aiheita, niin kyllähän se selväksi käy ettei tämä meno ole ihan normaalia. Viimeistään muutaman ketjun lukaisemalla asian pitäisi olla päivänselvää.

    Muutenkin Suomi24 on trollien unelma, kun kirjoitella voi ilman rekisteröitymistä millä nimimerkillä milloinkin huvittaa.

    Äänestä

Koska en saa pillua. Tehkää perkeleen horot minusta normaali mies antamalla (neitseellistä teini)pillua.

Äänestä

Minä olen tylsä ja kunnollinen.

Äänestä
  • Et ole hyvä ystäväni Bem tylsä etkä tyhmä.

    Äänestä

  • Ex-----PUA kirjoitti:

    Et ole hyvä ystäväni Bem tylsä etkä tyhmä.

    Tämä "tylsä ja kunnollinen" on muuten välillä vähättelylauseeni baarissa :-).

    Olen huomannut, että se laskee arvoani naisten silmissä ainakin n. 50%:lla kunnes lisään perään virne naamalla "muualla paitsi sängyssä"

    Naisethan etsivät (minustakin ) sitä isoa itsevarmaa miestä, ja tuollainen lause latistaa tunnelman välittömästi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ihmettelijä__N kirjoitti:

Miksi juttunne ovat niin outoja? Mikä teissä on vialla?

Onko yhtään normaalia miestä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu