Katupartion valheet leviävät jo ympäri Suomea:
http://www.satakunnankansa.fi/Kotimaa/1195009946523/artikkeli/myos odinin soturit suunnittelee partiotoimintaa poriin.html
http://www.satakunnankansa.fi/Kotimaa/1195009946523/artikkeli/myos odinin soturit suunnittelee partiotoimintaa poriin.html
Vastaukset 83
Vanhimmat
Niin, että mistähän valheista oli kysymys?
Kerrotko missä ja milloin on 30 hengen spedepartioita? Eihän näitä urpoja edes ole niin monta.
Siis nämä luuserithan vartioi lähinnä baaritiskiä paikallisessa :DD
Mulle aivan sama onko valetta vai ei kunhan saadaan nämä rättipäät sinne mistä ovat tulleetkin!
jos käy niinkuin on ennustettu? http://keskustelu.suomi24.fi/t/14001291/eurooppa-muuttuu-aavikoksi-ja-asuinkelvottomaksi
täysin samaa mieltä, nämä "parta vauvat", pikakäännytyksellä takaisin, ovat jo olleet liiankin kauan meidän veronmaksajien elätettävänä!
Olen samaa mieltä hävettää Kemiläisten puolesta..nämä terroristit ovat muka kansan puolta..ei todellakaan..tapella haluavat!
Odin-joukot valmistelee kotimaista terrorismia. Ennaltaehkäisevästi pitäisi poliisin heitä vähän puhuttaa. Jos ei auta, niin kyllä maalaisjärkiset kemiläiset saavat Odinin päähänkin järkeä "taottua".
Noitten mekastajien kannattaisi tukea mamuja että nämä pystyisivät perustamaan yrityksiä ja antamaan noille työttömille vähätaitoisille rähjääjille töitä.
Kyllä. Pikkuhiljaa paljastuu, että joukossa on massatappajia, jotka ovat murhanneet lukuisia ihmisiä. Viimeksi paljastettiin veljekset, jotka olivat tappaneet yksitoista sotilasta. Heitä on Kemissäkin, vai kuvitteletteko, että Kemi olisi joku lintukoto, jonne massamurhaajia ei olisi tullut.
Massatappajia? Miksi sallitaan tällaiset katupartiot? Linnaan tuommoiset veljekset vaikka kuinka olisivat kemiläisiä!!1
Ei ole ilmennyt Kemissä. Ihminen on Kemissä syytön ellei ole todettu syylliseksi.
Tyyne on nyt pihalla kuin lumiukko. Ei olleet massatappajat Kemiläisiä, ihan ehtaa maahantukeutuja ainesta. Katupartiot ovat ennaltaehkäisemäässä mahdollisia matujen rikoksia eli, tekevät vapaaehtoisina hyvää työtä.
ennaltaehkäisemässä???
päinvastoin, vaikuttaa enemmän provosoinnilta, jos sillä nyt mitään vaikutusta on.
katu partio hyvä asia kemille
kemin maineen, pilanneet ite kaupungin päättäjät.ihme touhua ajetaan kemiläiset muihin kuntiin asumaan nuitten rätti päitten takia ei kai kukaan täys järkinen rupea maksaan veroja tänne.
Muuta sinä pois. Olen mie täällä viihtynyt.
Rikolliset hyökkäävät katupartioita vastaan ja yrittävät saada katupartiot lopetetuksi, koska ne rajoittavat rikollista toimintaa. Katupartiointitoimintaa pitäisi laajentaa ja moninkertaistaa Kemin kokoisessa kaupungissa. Puskaraiskaukset ovat Suomessa uusi ilmiö ja syy kyllä tiedetään, kunhan vähänkin seuraa uutisia ja sanomalehtiä. Sama tilanne on ryöstöissä ja varkauksissa. Lompakot ja puhelimet viedään yksin vaeltavilta. Uhrit jätetään hakattuina kaduille. Kupariset kaapelikelat katoavat rakennustyömailta, joko kokonaan tai vähittäin. Näitä ehkäisemään katupartioinnin moninkertaistaminen olisi hyvä lääke. Poliisit eivät yksinkertaisesti ehdi, koska resursseja on voimakkaasti leikattu.
LISÄÄ KATUPARTIOITA SUMEEN:) KIITOS MEIDÄN MONIN PUOLESTA. Uhkailua ja muuta pahaa ovat tehneet täällä. Terroristit ovat pahoja ja osaavat näytellä klaikille..! RIKOLLISUUTTA ON VAAN LISÄÄNTYNYT SUOMESSA(Matujen myötä) !! NE VALTAAVAT EU-MAAT ja TOLLOT VAAN KATTELEE........Sittenpähän näette.!
Onko tämäkin hlö jossain työssä?
Kuka työnantaja........
Vai on puskaraiskaukset uusi ilmiö?on tainnu edelliset 30 vuotta mennä kännissä tai pilvessä ja on jäänyt lehdet lukematta.
Haastattelusta käy ilmi että "päällikkö" ei ole terävin kynä penaalissa. Kyllä tällainen urpojen joukko kuihtuu omaan mahdottomuuteensa. Niin kävi myös skinien kanssa. Eipä niitä näy enää missään.
Ajatuskapasiteettia on tuskin nimeksikää. Äo pitäisi olla hiukan suurempi kuin kengän numero. Maahanmuuttajista on ollut todella paljon hyötyä talouselämälle. En usko että taksiyrittäjät, linja-autoyrittäjät, hotelliyrittäjät ovat pahoillaan, Kyllähän mamut ovat tulleet tänne jäädäksee, siihen pitää vain soputua. Joukossa on varmasti muitakin kuin todellista turvaa tarvitsevia
Ai maahanmuuttajista paljon hyötyä????Mikä mahtaa olla kirjoittajan älyssä vikana?? Miljardien lasku Suomelle. Siinä sitä hyötyä on. Voi v.....kaikenlaisia kusipäitä sitä onkin äo lukuineen.
Matuhyöty on pelkästään miinusmerkkistä. Nuo arabit ovat nykyajassa ainoastaan öljyrahojensa ansiosta, muuten 500 vuotta kehityksen jäljessä henkisesti. Näkeehän tuon jo uutisotsikoista mitä haittaa niistä on jo alkuvaiheessa. Sitä ne serkkuavioliitot tuottaa ählämeillä.
Useimmat taitavat olla työttöminä tai eläkkeellä? Onko nyt löytynyt tarkoitus elämälle? Päästy jopa julkisuuteen, joko viimeinkin alkaisi saamaan ######? Saksassa natsien valtaannousu alkoi katurähinöitsijöiden (SA) myötävaikutuksella, mutta 2015 sellaista ei tule tapahtumaan, valitan.
Taas oli jossakin Etelä-Suomessa kolme uusnatsia hyökännyt yksinäisen maahanmuuttajan kimppuun. Minusta se ei ole kovin sankarillista tai isänmaallista toimintaa vaan pikemminkin kovin raukkamaista. Mitä sanoi kenraali Ehnrooth-vainaa, juuri näin sanoi myös hän. Tuollaisesta keskikaljarähinöinistä on aito isänmaallisuus kaukana. Tuollaiset liikkeet ei vain tule saamaan laajaa kannatusta vaan jäävät marginaali-ilmiöksi.
Naamapalmu, sanoi sotaveteraani kun Odinin poikien juttuja luki.
saas nähdä moniko näistä katupojista pilaa loppuelämänsä mamujen takia
Ei rähinöinti, vouhotus ja nyrkkienheiluttaminen Suomea auta. Auttaa: opiskelu ja työnteko, perheen perustaminen ja lasten kasvatus.
Eikö se eräillä mene jo muutenkin alamäkeä.
yks viher vasuri on aktivoitunut ja vastailee itelleen perä jälkeen pöljä.
Odinin pojat ei todellakaan suojele kemiläisiä vaan pahoinpitelee ja uhkailee niitä. Kyllä saa näitä sankareita pelätä jos joitaki. Lapsellista sakkia!
Eiköhän se oikea virkavalta laita nämä reppanat pian kuriin. Valahtaa neideillä savet punttiin.
Miksi laittaisi, eivätthän he ole lakia rikkoneet? Toiseksi jos joku jotain väärää tekee, hehän nimenomaan ilmoittavat viranomaisille.
Niinkö tekevät? Muunkinlaisia tarinoita on ollut esillä, mutta varmaan ne on keksittyjä kaikki. Näitä aina lain oikealla puolella kulkeneita heppuja suotta panetellaan. Vai miten se oli.
Soo soo sano soldier of odinin jätkät ku järkeä jaettii
Ei ne olleet paikalla kun järkeä jaettiin. Olivat pallokentän takana pajupusikossa imppaamassa.
Eihän nämä toivot kemiä pysty munaamaan natseiluillaan,itsensä kyllä jo olevien nolouksiensa lisäksi
Kyllä ne munaavat sitten kun oppivat sen polttopullon tekemisen. Toivotaan ettei heillä äly riitä siihen. Aika vajakkeja tuntuvat onneksi olevan.
Kemissä ei ole itseään nolannut kuin yksi punakkisuvakkifemakkovajakki. Haluais varmaan mokkakikkeliä, mutta ei sillä naamalla. Toisaalta, kelpaahan noille lampaatkin eikä niidenkään naama näy hässiessä.
Nytkö ne vievät teidän lampaatkin!? Kyllä on kemin miesten asiat huonosti!
Ketäs tarkoitat?
Pelkäävätkö Odinin pojat, että mamut vie niiden lampaat?
No voi mahoton. Onko Onanian Poika harmistunut?
Taisi eräällä rasistilla loppua kirjoittelu vähäksi aikaa. Mellakkavarusteiset poliisit veivät parempaan talteen. Saamme nukkua vihdoin yömme rauhassa.
Ei se voinut olla kukaan näistä lainkuuliaisista partiopojista.
Kyllä ne 6 poliisia olivat vastapuolella kun tämä terroristi haettiin kotoaan
No miksei kukaan Soldiers of Sossu pojista tule kumoamaan huhuja. Laittaa miettimään.
josko olisivat viisaampia ja miehekkäämpiä kuin sinä, tai minä? Etteivät he tämmöisellä lastentarha-asteella olevassa suoli-kerhossa kirjoittele.
Olisiko jo aika meidänkin aikuistua?
Älä nyt höpötä. Täällähän on ihan selvästi tunnistettavissa useampikin Son of Onania.
Espanjassa merestä pelastettu pakolaisvirta oli voittanut lotossa jättipotin. Viekö ne nyt meidän lottovoitotkin...)))
Siis pakolaismies
No vittu, kyllä minäkin pelkään lampaitteni puolesta.
Ei taia olla Odinin pojilla kaikki muumit laaksossa,,,,inkkarit kanootissa,sen verran huvittaa heidän takoitusperät.
Minun mielestä Odinin porukka tekee hyvää työtä, pitää järjestystä yllä ja olemassaolollaan ja partioinnillaan suojelee paikallisia ihmisiä. Hattua nostan teille. Mielelläni liittyisin porukkaan mukaan, mutta siitä saa sellaisen natsileiman otsaan, ettei tässä työnkuvassa sellainen oikein käy. Enkä ole kiljua kittaava työtön kaljupää, vaan ihan tärkeässä esimies asemassa oleva mies, joka on huolestunut lapsien tulevaisuudesta.
Partioloisia ne ovat. Sossun eli meidän verorahoilla loisivat.
Mikseivät Odinin pojat mene töihin - josko ovat yrittäneet ja ei ole huolittu.
Ei taida ehtiä kun on niin kiire tehdä kauppoja vähemmistöryhmien kanssa ja pihistää kaupasta olutta ja maitoa, makkaraa lauantaisin ??
Ei näy "ootilaisia" nollaporukka. Maahanmuuttajia kyllä
Kuuleppa ksenofobikko. Olen kävellyt aivan rauhallisesti Kemin läpi, eikä yhdestäkään maahanmuuttajasta ollut minulle vaivaa. Sen sijaan kantasuomalaiset tiukan 3.5 vuoden välein ajoin muistaa vetää nyrkillä päähän etteivät pidä minusta koska olenhan junan tuoma???
MIKÄ VITTU TEITÄ KEMILÄISIÄ OIKEIN VAIVAA. OMISTAN OMAN YRITYKSEN IDIOOTIT.
Kukapa sitä toisen yritystä omistaisikaan. Idiootti.
Tervolassa paikallinen ruusu rakastunut irakin urhoon (ruusun lasten isä linnassa) irakin urho kertonut että tervolassa vok issa irakin etsintäkuuluttama henkilö. Suomen ruusu ilmoittanut polisille , tietoa ei ole mitä poliisi tekee. Facebookista löytyy hakusanalla : näin tämän miehen tervolan salessa.
Ei näille tarvita mitään partioita, rauhallisia immeisiä.
https://www.youtube.com/watch?v=22WiuqacFVI
Menkää pois tältä palstalta vouhottamasta, seonneet.
Kemissä kirppiksellä viime viikolla mamu-ukkojoukko kuvasi nuoria neitosia. Tytöt kertoivat henkilökunnalle,joka soitti poliisit. Muut lakosi,kun kuulivat piipaa-autojen olevan tulossa. Vain se jäi kiinni,jonka älypuhelimen henkilökunta takavarikoi! Ei jättänyt puhelintaan.
Suoraselkäistä toimintaa henkilökunnalta!!!!
Oletko taasen unohtanut ottaa lääkkeesi, kun solvaat palstan keskustelijoita.
Uksittaistapaus. Rasisti! Kuvasime niitä arabian lautasia, emma tuttoja.
Suomen lain mukaan saa kuvata vaikka täyspitkän elokuvan, jos ei ole kotirauhan suojaama alue... Ainiin, tämähän on tehty jo! vee vee vee vimeo piste com
Turhaan te niitä polliiseita joka helvetin paikkaan soittelette, on niillä parempaakin tekemistä kun kuunnella teidän skitsofrenisiä juttujanne!
Ha ha ha, päivän paras, vai että arabian lautasiahan nää irakin uroot kuvaa?
Porissa ja Kempeleessä se vasta olikin naurettavaa.
Putin rahoittaa Venäjän äärioikeistoa joka rahoittaa Ruotsin natsistista vastarintaliikettä. Odinin pojat ovat Vastarintaliikkeen alaosasto ja ottavat käskynsä suoraan Ruotsista. Liikkeeseen värvätään pikkurikollisia ja päihde- ja mielenterveysongelmaisia syrjäytyneitä nuoria miehiä. Ja niitähän Kemissä riittää.
Näin on, Elvis elää ja Kennedyn murhasi CIA, Yhdysvaltain mafia, FBI, Yhdysvaltain salainen palvelu, KGB, Kuuba, Fidel Castron vastustajat, Saksa, Yhdysvaltain armeija, sotateollinen kompleksi, Dallasin poliisi, Dallas Morning News -sanomalehti, MJ-12 (Yhdysvaltojen salainen varjohallitus), Mossad, Pohjois-Vietnam, Puola, ryhmä Adolf Hitlerin upseereita, Omahan republikaaninen puolue, katolinen kirkko, Yhdysvaltain maatalousministeriö ja NASA.
Kemisä on turvallista kun elämäänpettyneet keski-ikäset ajelee öisin pilistä pesismailat takaluukassa. Onneks voi aina keksiä ittensä uuelleen, vaikka sitten valkosen rodun esitaistelijana.
Jollakin se elämän tyhjyys on täytettävä, ilmeisesti kantaväestön myllytys ei tuonut tarpeeksi tyydytystä. Nyt nämä urheat epäviikingit vartioivat kemiläisiä baaritiskiltä ja vannovat ryhmälenkkeilyn nimeen. Onnea heidän valitsemalleen tielleen, harrastuksia on hyvä olla mutta pitääkö muiden turvallisuuden kärsiä siitä myös.
kivahan se ois naisia puristella väkisin vai mitä?
Kemin "maine"???
Kiitos pojat rauhallisesta Joulusta!
Kiität varmaankin siitä että ovat pysyneet joulun ajan kaidalla tiellä. Kyllä siitä on syytä kiittääkin.
Olisi Odinin veljeksille pikku pyyntö. Saatan oluet tarjota, jos näen joskus baarissa..
Mamut on vallanneet kemin Kuntosalit. Alkaen Sauvosaaren kuntosalista body centteriin.
Voisiko toiminnalla tehdä jotain???
Ei onnistu ikävä kyllä tällä kertaa, keskitämme toimintamme anniskeluravintoloiden tuotteiden perinpohjaiseen testaamiseen ja jäljelle jääneen ajan olemme varanneet lenkkeilyn ja autourheilun
"Joskus"? Muahahahhahahaha!!!
On se kumma ,jos mummut ja naiset pelkää liikkua myöhään,niin jokut voivat olla sitä vastaan ,että joku turva on kuitenkin,kun poliisia on vähän ja vähentyy uutisten mukaan koko ajan. Kyllä tuolla joskus turvaa kaivataan,kun pelottaa. Saa niitä Turvallisuusmiehiä tai niitä Ootinia olla. Ei niitä ole vanhuksille koskaan liikaa. Kiitos.
Ei nämä "onanit" uskalla puuttua todellisiin tilanteisiin. Voi käydä niin että pakolainen vetää turpaan, joka on hyvin todennäköistä.
Ei ole todennäköistä, ainakaan Kemissä. Siksihän nuo uskaltavatkin olla esillä, juuri Kemissä.