Hei!
Täällä kirjoittelee parikymppinen tyttö Itä-Suomesta. Olen valmistunut n. vuosi sitten parturi-kampaajaksi, ja haaveissa on kouluttautua tulevaisuudessa toiselle alalle. Työkokemusta multa löytyy jonkin verran eri aloilta.
Olen haaveillut au pairiksi lähdöstä Eurooppaan muutamaksi kuukaudeksi. Minulla on paljon tuttuja lapsiperheitä, joissa olen ollut lastenvahtina, joten olen tottunut pienten kanssa työskentelyyn.
Olisiko sinulla tarjota minulle ihana perhe kevääksi 2016 (esim tammi-huhtikuu-ajalla)? Laita vähän tietoa perheestänne ja sähköposti alle, niin pääsen kertomaan itsestäni lisää!
AU PAIRIKSI EUROOPPAAN?
aupaireurooppa
2
141
Vastaukset
- aupairtanskaan
Moi! Me etsimme vajaaksi kolmeksi kuukaudeksi aupairia Kööpenhaminaan tammikuun 2016 loppupuolelta lähtien. Jos kiinnostaa, niin laita viesti tähän meiliin: [email protected]
- Ssanza
Moikka, suomalainen perhe Maltalla etsii au pairia kevääksi. Jos kiinnostuit niin laita viestiä [email protected]
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki1233922Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan
eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma513396- 2092683
Pidennetään viikko 8 päiväiseksi
Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest382682Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!
Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem282532Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet haluaisit nähdä juontohommissa?
Katja Ståhl on ollut kuluvalla viikolla sairaalahoidossa. Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet halu471996Tiesitkö? Tuure ja Saana Boelius ovat sisaruksia!
Tiesitkö? Tuure Boelius ja Saana Boelius ovat tänä syksynä kumpainenkin reality-ohjelmissa tv:ssä: Tuure Petollisissa ja361548- 1151536
Vähäkankailla ollut ongelmia vuokra-asunnossa
Aina ne ikävätkin asiat tulevat mediaan. Jasmin ja Marko saaneet edellisestä asunnostaan häädöt ja Jasmin todettu varatt1631498Mikä vimma on Suomeen saada datakeskuksia?
Eihän se tuo suomalaisille montaa työpaikkaa, tuskin edes rakennusvaiheessa rakentajat kaikki suomalaisia. Miksi tänne e1041238