Kiitos sinulle kaunokainen. En ole varma mitä meillä oli. Jotain kaunista ja onnellista se jokatapauksessa oli.
Olemme molemmat ymmärtäneet tosiasiat. Onneksi tiedät varmasti että onnellisuutesi on minulle tärkeätä.
Kiitos myös tällä palstalla vastanneille, täällä saa paljon ihan aitoja vastauksia jotka auttavat käsittelemään asioita.
Minusta jotenkin tuntuu että sinä osaat koko elämäsi olla onnellinen ja jakaa sitä onnellisuutta muille. Olet ihana ihminen.
Olemme molemmat ymmärtäneet tosiasiat. Onneksi tiedät varmasti että onnellisuutesi on minulle tärkeätä.
Kiitos myös tällä palstalla vastanneille, täällä saa paljon ihan aitoja vastauksia jotka auttavat käsittelemään asioita.
Minusta jotenkin tuntuu että sinä osaat koko elämäsi olla onnellinen ja jakaa sitä onnellisuutta muille. Olet ihana ihminen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Voi kuinka kauniisti osasit kirjoittaa.Kiitos.Jos olisit hän niin rakastan sua elämäni loppuun asti.
Ihanan kauniisti kirjoitit. Itsekin olen saanut hyviä vastauksia täällä omaan pulmaani. Ihastukseeni. Mikä sinulla on tilanne?
Sain vierasta persettä ;D
Kenelle tämä? N-> M vai M -> N
minne päin, mistä päin?
- "Jotain kaunista ja onnellista" = kaunista, mutta onnetonta
- "En ole varma"= olen varma
- "Olemme molemmat ymmärtäneet tosiasiat."
Olemme= olen, Me= minä -> minä, minä ja minä -> Me sitä, me tätä, me tuota= minä sitä, minä tätä, minä tuota. MINÄ, MINÄ, MINÄ.
Tosiasiat= paikkaansa pitämättömät ennakkoluulot ja estot.
- "Onneksi tiedät varmasti että onnellisuutesi on minulle tärkeätä." = Onneksi tiedät, että onnellisuutesi ei ole todellakaan minulle tärkeätä.
- "Minusta jotenkin tuntuu että sinä osaat koko elämäsi olla onnellinen..." = Minusta jotenkin tuntuu, että sinä osaat koko elämäsi olla onneton"
Mä ajattelen eräästä ihan samalla lailla.Jos ei muuta voi olla kuin ystävä,niin sekin ois huippua,koska on niin mahtava tyyppi.
Kauniisti kirjoitettu. Jos minulle olisi, voin tunnustaa kyllä olin aika ihastunut sinuun. Mun osalta se. En vain voinut sellaista pakkaa leväyttää eteen. Ihastus menee ohi. Siinä ero syvempään. Kivaa olla sun kans kaverikin tykkään susta ja nautin seurasta. Kiitos.sinulle, hänelle. On huippu tyyppi! (n-mm
No niin minäkin luulin että meni ohi, mutta ensisilmäyksellä joululoman jälkeen olin taas ihan myyty. (m-n)
Taisi käydä samoin....( n - m)
Niin siinä aina käy, liian vahva yhteys ja liian ihana ihminen. Jos tämä tilanne raastaa sinua ehkä minun pitäisi vetäytyä. Haluan sinulle kuitenkin vain parasta, senhän tiedät.
Jos minun tarkoittamani mies olisit, uskon, että hän tietää mun olevan aika selväjärkinen ja pysyvän tämmöisissä ihan ok filiksissä. Sehän on vaan mukavaa. Voidaan ihan olla kavereita vaan, koska emme uskalla muutakaan tilanteissamme(n-m)
Niin, hyvä että toinen meistä pysyy selväjärkisenä ;)
Milloinko näet hänet? ( n - m) Itse en oo varma. Ensiviikolla ehkä yhtenä päivänä jos hyvää tuuria :)
Mie kävin tänää koinimassa toista naista.