T2015: pidätkö tästä biisistä?

1260
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat


  • pidättekötästä kirjoitti:

    kirjasta? ;)

    Musta Raamattu

    http://pouserinet.fi/~wibbaxi/MUSTARAA/

    Ohjeita:

    Jos tahdot noitua ja pakottaa henkiä tulemaan näkyviin luoksesi ja tekemään palvelustasi, niin seuratkaa seuraavia ohjeita:

    Olkaa tottelevainen Jumalan käskyille niin paljon kuin mahdollista.

    Perustukaa ja luottakaa Jumalan voimaan ja väkevyyteen: uskokaa vahvasti Hänen kaikkivoipaan apuun työssänne, ja henget tulevat palvelukseenne ja tottelevat teitä.

    Jatkakaa noitumistanne, älkääkä lopettako, vaikka henget eivät heti ilmestyisikään. Olkaa väsymätön työssänne ja uskossanne, sillä epäilevä ei koskaan mitään aikaan saa.

    Ottakaa tarkka huomio ajasta, esim.:

    Maanantai-yönä kello yhdestätoista kello kolmeen.

    Tiistai-yönä kello kymmenestä kello kahteen.

    Keskiviikko-yönä kello kahdestatoista kello kolmeen.

    Torstai-yönä kello kahdestatoista kello kahteen.

    Perjantai-yönä kello kymmenestä kello kolmeen.

    Lauantai-yönä kello kymmenestä kello kahteentoista.

    Sunnuntai pitäkää pyhänä Herralle Sepaothille, Adonai, Tetragrammaton.

    Täytyy samalla kertaa olla uuden kuun aika. Te ehkä sanotte, miksi juuri nuo tunnit ja merkit -- eikö kaikki ole Herran päivät? Se on totta, mutta ei kaikilla tunneilla eikä kaikilla merkeillä voi päästä suotuisaan vaikutukseen henkien kanssa.

    Valmistakaa seuraava rengas, josta tässä kirjassa mainitaan, pergamentin päälle, kirjoitettuna nuoren kyyhkysen verellä. Renkaan koko on teidän omassa vallassanne.

    Kun tahdotte ruveta tätä kaikkea tekemään, niin olkaa varma, että pyhitätte renkaan sitä ennen.

    Äänestä

  • Demoniset voimat ja orjapalvelijat, ne ihmiset, jotka palvelevat saatanaa, voivat liikkua niin peitteen yläpinnalla kuin sen alapuolellakin, ja toimia siellä.

    Sieltä korkeudesta he hallitsevat ja kontrolloivat tapahtumia alhaalla.

    Kun he ovat saattaneet työnsä päätökseen, he poistuvat tuolta peitteeltä, katolta. Tämän kaiken he tekevät liiton kautta, joka antaa yhä uudelleen heille voimaa.

    Miten se tapahtuu?

    Se tapahtuu niiden uhrien kautta, joita ihmiset tuovat alttareille.

    Oli erilaisia uhreja: taikuutta, veriuhreja, ihmis- ja eläinuhreja; jopa abortit ja sodat
    toimivat uhreina.

    Uhri voidaan suorittaa seksuaalisen moraalittomuuden muodossa, kaikenlaisten seksuaalisten perversioiden kautta.

    Nämä uhrit vahvistavat demoneita ja antavat niille uutta voimaa."

    Äänestä

Olisit voinut muotoilla otsikon toisin, sillä itse olen käyttänyt tuota tyyliä että lukijat tietävät kenen laatima aloitus on.

Ihan hyvä biisi tuo on, kuten muutama muukin kyseiseltä bändiltä. Ei Slayer silti ole suosikkibändini, mutta sanotaan että top-10 suosikeihin se mahtunee.

Äänestä
  • huosuun jos taivas syttyy palamaan ja demoni laskeutuu?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


heviätmi kirjoitti:

Minä pidän.

https://www.youtube.com/watch?v=Y2e47wBWTV8

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu