Miksi aasialaiset naiset olisivat parempia...

kuin suomalaiset naiset? En puhu nyt mistään arabien suomalaistyttöystävistä, kun usein tuntuu täällä olevan se mustavalkoinen ajatusmaailma että aasialaiset naiset vs. arabien tyttöystävät - ja unohdetaan, että on niitä muunkinlaisia suomalaisia naisia! Eivät kaikki suomalaiset naiset edes HALUA arabia vaan (tasa-arvoisen) suomalaisen miehen.

Myöskään kaikki suomalaiset naiset eivät ole lihavia, Helsingissäkin kaupungilla näkee paljon hoikkia nuoria naisia.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Niin no jotkut vajakit luulevat että suomi naisilla olisi vain arabeja kyllä sinne joukkoon mahtuu paljon muunkinlaisia miehiä.

enemmänkin miehillä tuntuu olevan kovin yksitoikkoinen naisvalinta mitä tulee ulkomaalaisiin yleensä suomi ukolla on venäläinen tai aasialainen ja näistäkin vain ne tietyt maat (thaimaa,kiina,filippiinit)

Äänestä
  • Vai ihanko Helsingissä näkee hoikkiakin naisia ei sitten missään muualla päin Suomea? :D suo anteeksi jos olen väärässä mutta minä luulen että
    aloitus viesti on jonkun miehen tekemä aloitus mukamas viattomasti aloitettuna keskustelu jossa tarkoitus taas asettaa Suomi naiset- ja Aasialaiset vastakkain
    Aivan kuin maailmassa ei muun maalaisia naisia olisikaan.

    Omasta mielestäni maailmassa on ja löytyy maita joissa on paljon kauniimpiakin naisia kuin Suomalaiset tai Aasialaiset naiset.

    Äänestä

  • Jaa niinkö, no jälleen ne tilastot kertovat vähän toista sinulle.

    Huomiotko vielä, että yhdysvaltalaisia naisia oli mennyt lähes yhtä paljon Suomalaisten miesten kanssa naimisiin, kuin filippiiniläisiä oli mennyt, eikä kiinalaisiakaan olllut mennyt noina vuosina suomalaisten kanssa naimisiin, kuin puolet enemmän ja ruotsalaisetkin naiset huolineet enemmän suomiukkeleita saakuti vieköön enemmän, kuin ne filippiiniläiset. Kyllä sinun nyt pitäisi vähitellen keksiä jotain uutta, alkaa menettään hohtoa toi sinun höpö höpö juttu.
    http://www.stat.fi/tup/julkaisut/tiedostot/julkaisuluettelo/yvrm_ulsi_201200_2013_9847_net.pdf
    Thaimaa – Thailand . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 151 251 293 341 406 425 496 430 490 433
    Venäjä – Ryssland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 391 465 462 441 445 355 388 371 413 384
    Viro – Estland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 125 114 109 94 94 103 121 113 109 129
    Kiina – Kina . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 46 42 49 64 78 104 86 86 113 123
    Filippiinit – Filippinerna . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 18 32 30 31 53 51 49 71 89 76
    Ruotsi – Sverige . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 37 53 53 58 56 60 57 50 40 61
    Ukraina . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 15 18 36 28 23 20 22 21 39 52
    Yhdysvallat – Förenta staterna . . . . . . . . . . . . . . . . . . 26 30 33 37 33 36 31 41 46 45
    Vietnam . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 23 34 62 65 48 79 102 57 47 41
    Brasilia – Brasilien . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 22 28 27 34 45 28 40 28 33 35
    Marokko – Marocko . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 12 20 18 23 27 24 14 27 20 33
    Saksa – Tyskland. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 15 19 15 16 21 18 31 33 29 31
    Japani – Japan .

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


miksioimiksi kirjoitti:

kuin suomalaiset naiset? En puhu nyt mistään arabien suomalaistyttöystävistä, kun usein tuntuu täällä olevan se mustavalkoinen ajatusmaailma että aasialaiset naiset vs. arabien tyttöystävät - ja unohdetaan, että on niitä muunkinlaisia suomalaisia naisia! Eivät kaikki suomalaiset naiset edes HALUA arabia vaan (tasa-arvoisen) suomalaisen miehen.

Myöskään kaikki suomalaiset naiset eivät ole lihavia, Helsingissäkin kaupungilla näkee paljon hoikkia nuoria naisia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu