kristinusko on saatanasta

kkijullkjhgfr

kristinusko on saatanasta..näitä sivuja seuraamalla huomaat uskovien luonteen..palvovat paholaista..

11

138

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ttkkl

      Jeesus väitteli saatanan kanssa ja voitti ihmiskunan Jumalalle!

      • kkfkrkddkeekkkk

        ja ketä tämä kristukselle voitettu uskovien joukko mielestäsi palvelee kun seuraat täällä uskovien käymiä keskusteluja ja seurakuntien yhteiseloa?


    • taivaaseenmenossako

      Täällä tosiaan on minunkin mielestä melkoista tappelua käynnissä. Joten selvästi täällä olevista monikaan ei oikeasti seuraa Jeesusta käytöksellään. Raamatulla suorastaan pieksetään toisia päähän opetusmielessä. Otetaan raamatunkohtia joista tapellaan kuin viimeistä päivää. Ja tulkinnat raamatusta ovat aivan järjettömiä useimmiten kaiken lisäksi. Tämä on sitä uskovien hajaannusta jonka on tosiaan varmaan saatana saanut aikaan. Saa uskovat näyttämään todella naurettavilta ei- uskovien silmissä.

      Ja useat ovat todella riidanhaluisia. LAHKOHENKI. Jokainen uskoo olevansa ainoa oikeassa oleva ja menevänsä itse ensimmäisenä taivaaseen, muista ei niin väliä kunhan itse" viisaudessaan" ainakin menee sinne piksettyään omasta mielestään oikealla "sanalla" kaikki muut matkalla ojaan, minne pieksijän mielestä tietysti muut kuuluvatkin.

      En ihmettele aloittajan kommenttia.

      • Xian-IQ

        Älykkyysosamäärä on uskovaisilla yleisesti alhainen joten lienee turhaa odottaa, että kristityt pystyisivät organisoimaan yhdessä toimivan seurakunnan saati sitten keskustelemaan sivistyneellä ja miellyttävällä tavalla:
        http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23921675


      • kohtakaiselviää
        Xian-IQ kirjoitti:

        Älykkyysosamäärä on uskovaisilla yleisesti alhainen joten lienee turhaa odottaa, että kristityt pystyisivät organisoimaan yhdessä toimivan seurakunnan saati sitten keskustelemaan sivistyneellä ja miellyttävällä tavalla:
        http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23921675

        No milloinkas ne jumalattomat saavat mailman pascaongelmaan ratkaisun?

        Siihen nyt ei luulis tarvittavan kovin suurta ällimäärää, missä mättää, eikö evoluutio ollenkaan anna tajuntaa 1 1 tyylisiin yhtälöihin?


      • Xian-IQ
        kohtakaiselviää kirjoitti:

        No milloinkas ne jumalattomat saavat mailman pascaongelmaan ratkaisun?

        Siihen nyt ei luulis tarvittavan kovin suurta ällimäärää, missä mättää, eikö evoluutio ollenkaan anna tajuntaa 1 1 tyylisiin yhtälöihin?

        Luultavasti nopeammin kuin ihmiset jotka uskovat tällaisiin raamatun jakeisiin:
        http://keskustelu.suomi24.fi/t/14020049/kristinuskon-suhde-tietoon


    • ttkkl

      Jumala on perustanut Kristillset seurakunnat Jeesuksen sovitustyön ja Pyhän Hengen pyhitystyön eli Kristillisen saarnaviran kautta ja ylläpitäää sen!

      • kkddkekskkdkfkrkfkt

        ja se saarnavirta hyvin positiivisesti on edustettuna täällä suomi 24 sivuilla.veikkaan että siellä helvetissä tulee olemaan 90prosenttia kristittyjä.


      • Srtgggg

        Johan vitsin murjasit. Mä nauroin hyvin tolle.


    • ttkkl

      Lupaus kristityille:"Jumala on pian tallaava saatanan teidän jalkainne alle!" Uuden Testamentin mukaan!

    • Jeeshu

      Ei se saatanasta ole, koska sekin on ihmisen luoma. Kuten jumalakin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      145
      4045
    2. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      64
      3720
    3. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      12
      3004
    4. Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?

      Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -
      Maailman menoa
      120
      2601
    5. Voiko kaivattu olla liian vanha?

      Tai muuten huonokuntoinen...
      Ikävä
      178
      2275
    6. Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?

      Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa
      Työpaikat
      32
      1584
    7. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      49
      1457
    8. Missä näit viimeksi kaivattusi?

      Menikö kohtaaminen hyvin vai ujousko esti lähestymästä?
      Ikävä
      54
      1282
    9. IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...

      71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih
      Terveys
      16
      1070
    10. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      111
      1065
    Aihe