Pohjoisen lumille vaunun kanssa

Edullisia suihkullisia vaunupaikkoja etsinnässä pohjoisesta... Tarkoitus lähteä harrastelemaan murtomaahiihtoa.

Etelään ei näytä lumia tulevan.

Suosituksia paikoista mine vaunu parkkeerata?
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Onko vaunusi varustettu rumatikillä, jos ei ole , niin unohda matka , jos ei ole rumatikkiä.
Toisaalta kyllä rumatikillä voi hiihtoladun lumettaa OMALLE tontillekin

Äänestä

Ilmalla meilläkin touhutaan.

Äänestä

Kyllä siellä on joitakin keskuslämmitykselläkin pohjoisessa liikkeellä,mutta selvään tuo on että kyllä parhaat lämmöt saa puhaltelemalla Rumatikillä

Äänestä

Ai että oikein suihku kullisia pitäis olla.

Äänestä

kyllä taas jauhetaan mitä sattuu.tuutänne ukonjärvelle inariin täällä on kaikki mukavuudet.ukonjärven leirintä.vieressä on sovinto vaaran huippu ja hyvät hiihtoladut.paikka on 10km ivalosta utsjoelle päin.katso netistä.toinen paikka on nuorgamin lomakylä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hiihtääjä kirjoitti:

Edullisia suihkullisia vaunupaikkoja etsinnässä pohjoisesta... Tarkoitus lähteä harrastelemaan murtomaahiihtoa.

Etelään ei näytä lumia tulevan.

Suosituksia paikoista mine vaunu parkkeerata?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu